Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
6.1.2024
MH SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU PRVNÍ POLOVINU ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Superliga měla za sebou nucenou vánoční pauzu a jelikož jsme v polovině základní části, je na čase si shrnout, jak si týmy v naší brněnské amatérské hokejové lize vedou.   Letos je to zřejmě nejvyrovnanější ročník v celé historii, kdy může kdokoliv porazit kohokoliv a téměř 70 % výsledků je o...
Více zde >>>
2.5.2023
OHLÉDNUTÍ ZA 13. ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ MH SUPERLIGY

Poprvé v historii jsme odéhráli naši hobby hokejovou soutěž v devíti týmech. Každý tým tak sehrál 32 zápasů a málokdo by čekal, že o pořádí prvních třech celků se rozhodne až v posledním kole. To jen ukazuje, že jen těžko můžeme hledat favorita a můžeme se tedy těšit na velmi dramatické čtvrtfiná...
Více zde >>>
3.4.2023
INFORMACE K LETNÍM HOKEJOVÝM KEMPŮM PRO AMATÉRY V MILEVSKU

Po loňské anabázi v Chomutově se vracíme do míst, kde jsme naše kempy pořádali v minulých dvou ročnících. Loni byl zimní stadion přes letní měsíce skrz energetické problémy uzavřen, ale letos jsme opět dostali pozvánku a rádi se do toho rodinného prostředí opět vracíme.   Kemp je určitě ta ne...
Více zde >>>
24.2.2023
TÝM MODERN HOCKEY DOKÁZAL VYHRÁT ZÁKLADNÍ ČÁST BRNĚNSKÉ AMATÉRSKÉ LIGY NHLR

Už před včerejším utkáním proti Rajhradu bylo jasné, že o prvenství v základní části této amatérské ligy nemůžeme přijít, ale i tak jsme našli koncentraci a dokázali zvítězit. Paradoxně se s tímto týmem utkáme znovu už za týden, kdy odstartuje čtvrtfinále play off.   Teď si ale pojďme podívat...
Více zde >>>
5.9.2022
SPORTEGA (SPORTOBCHOD) NOVÝM PARTNEREM MODERN HOCKEY

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo domluvit partnerství s tímto sportovním gigantem, který na našem trhu působí více než dvacet let.   Jsme sice hokejisté, ale především sportovci a nabídka Sportegy je opravdu obrovská, takže si na své určitě přijdou i příznivci raketových sportů, cyklist...
Více zde >>>

Druhá třetina MH Superligy za námi: ,, Origins three,, stále na čele  

 

Máme za sebou už druhou třetinu MH Superligy a tak se podíváme na zoubek týmům, kterým se dařilo a i těm, kterým se už tolik v této časti sezony nevedlo.

 

Bude náskok prvních dvou celků dostatečný, nebo se o přímý postup porve někdo z nováčku? To se již brzo dozvíme, ale teď si pojďme zrekapitulovat co se dělo v posledních týdnech.

 

 

 

1. MH Rockets 24 bodů

 roman_nemcka_hobbyhokej_brno

Suverén první části sezony vedený Jiřím Otoupalíkem, se hned na úvod druhé části trochu zadrhl. V prvním utkání tzn. v 6.kole, tak trochu smolně prohráli o gól s posílenými Blackhawks a v dalším utkání taky o gól ve šlágru kola s Bomberama.

 

V tomto utkání navíc přišli o oporu v brance Jakuba Mikauše, který se zranil během zápasu a musel být vystřídán. Bylo tedy otázkou, jak se tým popere se situací, když mají zraněného do té doby nejlepšího hráče a jsou po dvou porážkách.

Tým se ale semkl a v dalších 3 utkáních si už odnesl plný počet bodů a drží první příčku soutěže.


Tým si na jeden zápas musel půjčit brankáře z jiného týmu, ale do dvou zápasů nastoupila dvojka Radim Plášek a vedl více než dobře, když inkasoval pouze jednou. Bodově se hodně dařilo Romanu Němčákovi (2+5) a střelecky Tomáši Navrátilovi (6+0). Prapor třetí pětky statečně držel Jiří Vévoda (2+2).

 

Z formy tentokrát byl Prokop Kudlík, který nedokázal v této fázi soutěže bodovat. Lídrem v kanadském bodování je střelec Tomáš Navrátil (9+2), následován svými spoluhráči z první pětky Romanem Němčákem (5+6) a Michalem Dombym (5+6).

 

Nejužitečnější hráč: Roman Němčák

 


Dvě otázky na trenéra Jiřího Otoupalíka:

jiri_otoupalik_hokejovy_trener_brno
Jak hodnotíš druhou část sezony?


Bude to znít divně, ale určitě pozitivněji než tu první. Vím, tentokrát jsme dokonce i prohráli, ale nikdo nemohl čekat že vyhrajeme všechny zápasy. A taky proto, že jsme si prošli malinkou krizí, když jsme 2x po sobě prohráli o gól a ještě k tomu přišli o Kubu Mikauše.

Kluky to ale semklo a v dalších třech zápasech jsme hráli snad nejlepší hokej co jsem u Raket.


Jaké jsou cíle do závěrečné části základní skupiny?


Udržet se na prvních dvou místech. A zapracovat ještě na věcech kde máme mezery, abychom byly na play-off 100% připraveni.

 

 

 

 

 

 

 

2. MH Los Bomberos 24 bodů

amatersky_hokej_brno_karel_kvasnicka
Černý kůň soutěže vedený samozvaným taktikem Tomášem Tůmou, začal další část sezony prohrou v nudném a hokejově nepohledném derby s Red Wheels 1:0. To byla ale jediná ztráta v této třetině soutěže a potom si hasiči zajistili jako jediní 12 bodů. Nejtěsněji s nimi hráli rakety, jinak to byly jednoznačné výsledky. Ten největší 12:2 proti Raptors. V průběhu této části museli bombeři sáhnout k brankářské dvojce v podobě Milana Valáška, který se uvedl velice kladně a dokonce si připsal dvě asistence a drží si tak v průměru bod na zápas, což se nepoštěstí mnoha hráčům v poli Úžasný

 

Možná i díky tomu se objevil v týmu malý problém mezi trenérem Tomášem Tůmou a dosavadní jedničkou Milanem Girglem, který dokonce oficiálně zažádal o trade, ale zájem od ostatních trenéru nebyl dostatečně velký, aby tento trade byl uskutečněn a tím pádem nezbývalo trenérovi a brankáři nic jiného, než si to vyřešit mezi sebou.

 

Tahounem celé třetiny byl nejmladší hráč Superligy Karel Kvasnička, který za 4 zápasy, které v tomto období odehrál, stihl dát neuvěřitelných 9 gólů a k tomu přidal ještě 2 asistence a zajistil si tak první pozici v týmovém kanadském bodování s 16 body (11+5). Zlepšenou formu, kterou nabral docházkou na tréninky, předvedl i Jakub Rikan (3+5). Tak trochu se zadrhlo duo z třetí formace Daniel Kučinský (0+1) a Jan Cerovský (2+1), který však často zaskakoval i v obraně. 

 

Los Bomberos jenom potvrzují nejúspěšnější tým Superligy. Před touto sezonou přišli o hodně hráčů/hráček, ale doplněn byl velmi vhodně a určitě patří opět k největším favoritům celé soutěže.


Nejužitečnější hráč: Karel Kvasnička

 


Dvě otázky na trenéra Tomáše Tůmu:


Jak hodnotíš druhou část sezony?

 

Po těsné prohře s Red Wheel jsme dokázali vyhrát všechny zápasy, takže druhou část sezóny musím hodnotit pouze pozitivně. Věřím v sílu tohoto týmu a ten ji prokazuje zápas od zápasu více. Na střídačce i v kabině vládně pohoda i když se nevyvíjí stav podle představ, protože prostě víme, že je v našich možnostech zápas zvrátit. Předvádíme nejkrásnější hokej za tu dobu co ten tým trénuji. Hrajeme týmově a nesobecky, hráčí se zdravě hecují a co musím pochválit je zvyšující se účast hráčů na trénincích, což je potom v mistrovských zápasech cítit. Zapojili jsme všechny hráče ze sestavy, vyzkoušeli i dvojkutomas_tuma_nejlepsi_hokejovy_trener golmana, někteří hráčí si vyzkoušeli atypické posty a dokázali jsme, že jsme schopni předvádět kvalitní hokej, i když vypadne ze sestavy některá z opor.

Zápasy mě neskutečně baví a pokud do toho moji svěřenci jdou na plno a přidávájí k tomu týmovost musíme pomýšlet na ty nejvyšší stupínky.


Jaké jsou cíle do závěrečné části základní skupiny?

 

Předvádět výkony jako doposud a bavit sebe i diváky. Soustředit se jen na svoji hru, zůstavat pozitivní a hrát nepříjemný hokej na obou stranách kluziště. Máme samozřejmě ty nejvyšší cíle a není tajemstvím, že chceme obhájit vítězství v základní části z minulé sezóny.

Do každého zápasu však musíme nastupovat pokorně a s hlavou dole. Řada týmu posílila a nebude to nic snadného. Ovšem za každý vyrovnaný zápas jsem moc rád, jelikož to kluky neskutečně posunuje. Už teď se nemůžu dočkat, až uvidím svoje hasiče na ledě !

 

 

 

 

3. MH Red Wheels 17 bodů

karel_tischler_hokejova_liga_v_brne
Tým vedený trenérem sedícím na několika židlích Petrem Kolečkářem může a nemusí být spokojený s druhou třetinou Superligy. Získal sice jen o bod méně než v předešlé třetině, ale ztratil kontakt s první dvojkou tabulky. Rudokolejci měli dobré tři utkaní v kterých získali právě těch 8 bodů. Porazili Los Bomberos, v nájezdech si poradili s Raptory a potom porazili Blackhawks.

 

Potom ale tým kolem zkušených matadorů Heindla, Trávníčka, Melichara, Fidrmuce nezvládli poslední dvě utkaní této třetiny. Když v zápase proti Rockets prohráli, díky skvěle chytajícímu Fidrmucovi, jen 2:0. Další utkání ale hrubě nezvládli a schytali od úřadujících mistrů debakl 7:1. Pozitivum můžeme hledat u výkonů druhého brankáře Karla Tischlera, který nastoupil k dvěma zápasům a za svá záda nepustil ani jeden „černý nesmysl“. Týmu určitě nepomohla ani častá rotace v různých pětkách, kde se dokonce ve druhém útoku objevil nejlepší střelec týmu Trávníček.

 

Nejproduktivnějším hráčem Red Wheels v druhé třetině Superligy byl Marek Trávníček (3+1). Zklamáním jsou určitě ostatní opory týmu, Tomáš Heindl (0+2), Bob Selucký (0+2), Martin Melichar (0+1).
Jak je vidět, tým má problémy s produktivitou, což značí pouhých 8 gólů za 5 zápasů. Bude jen na trenéru Petru Kolečkářovi jak se s tímto problémem, který rudokolejci směrem dopředu určitě mají. Navíc během zápasů se zranil právě zmiňovaný Heindl, který podle prvotních prognóz bude měsíc mimo skrz problémy s ramenem.


Nejužitečnější hráč: Karel Tischler

 


Dvě otázky na trenéra Petra Kolečkáře:


Jak hodnotíš druhou část sezony?


Naše bodová výtěžnost byla podobná jako v té první třetině, tedy více než 50%, což hodnotím kladně. Vyjma zápasu proti Rockets, kdy tomu chybělo jen, abychom si koupili na vrátnici na Úvoze lístky na řetízkáč, jak na kase na Matějské, jsme podávali supr výkony na hranici našich možnosti.Petr_Koleckar_hokejovy_trener

Ve většině zápasů dokázali jednotlivci dát to svoje nejlepší pro tým. Bylo znát, že nemáme ve svém jádru tolik hráčů, kteří jsou schopni rozhodnout i po individuálních akcích a strhnou tak zápas na naši stranu, nicméně nahrazujeme to nezměrnou bojovoností a týmovým pojetím.

Trochu jsme v 2. třetině soutěže hledali ideální složení prvních dvou útoků, nicméně vypadá to, že už se nám povedla najít některá spojení, na kterých budeme stavět.


Jaké jsou cíle do závěrečné části základní skupiny?


Budeme číhat na zaváhání vedoucích dvou týmů, které jsou trochu odskočeny o 7 bodů. Tuto šanci je přeskočit vidím však spíše jako teoretickou a budeme se spíše reálně připravovat na předkolo play-off.

Musíme si ještě více ujasnit a zvládnout systém hry, především, co se týká hry v obranném pásmu, kde někdy zbytečně zmatkujeme a odkrýváme klíčové prostory.

 

 

 


4. MH Griffins 12 bodů

Karel_Smejka_amatersky_hobby_hokej_brno
Griffini si dali dva acilpiriny, pořádnej spánek a vypadá to že mistrovská kocovina je pryč. Tým vedeným hezounkem soutěže Denisem Kuderou, získal ve druhé třetině Superligy 9 bodů a dal trochu zapomenout na katastrofální první třetinu, kde získali pouhé tři body.

 

Tým měl v sestavě, krom zápasu s bomberama, vždy jen Griffiny a tým táhla dvojice Šmejkal-Švaříček. Griffini dali v této třetině nejvíc gólů ze všech, a to 31. Tým nestačil pouze na vedoucí dvojici tabulky, ale totálně rozstřílel Raptory a hlavně Red Wheels. Jediná kaňka na jinak povedené části sezony, byla nesportovní gesto kapitána Švaříčka, když po prohraném utkání s Los Bomberos nepodal ruku trenérovi vítězného týmu. Emoce se musí umět ukočírovat.

 

Nejproduktivnějším hráčem třetiny byl Karel Šmejkal (7+5), který vede jak týmové bodování, ale i bodování celé ligy (13+5). K němu se už konečně přidal i Ondra Švaříček, který si vylepšil statistiky 8 body (4+4). Výbornou formu prokazuje Milan Sklenář (3+4) a který je v celkovém bodování týmu na druhém místě s 10 body (6+4). Bohužel na úspěšnou první třetinu nenavázal Patrik Moulis, který tentokrát získal jen jeden bod, ale mrzet ho to nemusí, protože hra celého týmu se zvedla a tentokrát se vyhrávalo.

 

Zlomeninu prstu si přivodila obávaná střelkyně Střížová, která by však během 14 dnů měla opět naskočit.

Griffini budou chtít určitě ještě vylepšit své statistiky a znovu se s nimi musí určitě počítat v bojích o nejvyšší příčky.

 

Nejužitečnější hráč: Karel Šmejkal

 


Dvě otázky na trenéra Denise Kuderu:

denis_kudera_hokejovy_trener
Jak hodnotíš druhou část sezony?


Nám se ve druhé třetině soutěže podařilo se dostat z deky, která na nás byla v první části. Třetinu jsme začali i skončili vysokou výhrou. Dvě prohry, které jsme utržili tak byly zbytečné a myslím si, že nezasloužené.

Velmi pozitivní pro nás byla premiéra druhého branaře Martina Beneše, který velmi příjemně překvapil. Naši největší devízou byla týmová hra, což prokazují i statistiky, kdy se kanadské body rozlévají do celého mančaftu, i když výrazným tahounem je Karel Šmejkal.


Jaké jsou cíle do závěrečné části základní skupiny?


Cíl do třetí části soutěže je v podstatě takový, že se chceme hokejem bavit, získat herní pohodu, a hlavně se nezranit.

 

 

 

 

 

5. MH Raptors 7 bodů

jaroslav_chvatal_amatersky_hokejovy_klub_brno
Raptoři mají stále veliké potíže se sestavou. Tým je sice postupně během sezony doplňován kvalitními hráči, ale v konkurenceschopné sestavě se sešel jednou proti Blackhawks a hned jim nadělil 7 gólů.Určitě byly velice posilněni v bráně Patrikem Doném.

 

 

Za dobrý výsledek můžou považovat i bod z utkání s Red wheels, kde soupeře dokonce přestřileli. Jinak je tento tým stále ještě ve vývoji, ale pokud se tým Radka Husáka začne scházet pravidelněji, bude to hodně nepříjemný soupeř. Tým už se může chystat na předkolo play off a jsme všichni velmi zvědavý, v jak silné sestavě se tým bude scházet. Každopádně přes všechny problémy, co tento tým má, se dokázal odpoutat od posledního místa v tabulce.

 

Nejproduktivnějším hráčem třetiny byl Jaroslav Chvátal (3+1) a dobře se uvedl v jednom utkání hrající posila Kamil Klapač (1+2). Stále se čeká jak se vypořádá s vleklým zraněním stále laborující Michal Zorník, který prožívá velice zvláštní sezonu. Velice těžké to má v obraně jeden z nejvěrnějších hráčů Raptors Vítek Šíma, který sice za celou druhou třetinu získal jen jeden bod, ale je to společně Petrem Winklerem stálice v sestavě.

 


Nejužitečnější hráč: Jaroslav Chvátal

 

 

Dvě otázky na trenéra Radka Husáka:

 Radek_Husak_hokejovy_trener_pro_hobby_hrace

Jak hodnotíš druhou část sezony?


Tak druhou část hodnotím o trochu pozitivněji než první, i když nijak moc. Prostě goly nejsou, ale koneckonců, i když by to mohlo být lepší hrajeme srdcem, ne pro výhru.


Jaké jsou cíle do závěrečné části základní skupiny?


Ve třetí části soutěže bychom určitě chtěli nahnat ještě nějaké body a s tím souvisí i větší účast lepších hráčů na zápasech, která je, co si budeme, ne zrovna hvězdná.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. MH Blackhawks 6 bodů

Jiri_Nemec_amaterska_hokejova_liga_v_brne
Druhý z nováčků, který se stále ještě hledá. Jestřábi měli výborný začátek další části sezony, když utnuli vítěznou sérii raket, ale dál, kromě vyrovnaného zápasu s Griffiny, nepředvedli moc dobré výkony. Tým se až moc stále spoléhá na góly Filipa Wachtera a není zatím nikdo, kdo by ho ve střílení gólů podpořil.

 

Blackhawks během této části sezony byly doplněni o dva dobré útočníky, kteří by měli tým zvednout. A to Martina Helmu a Marka Vetra, kteří by měli být právě ti, co by měli pomoct v útoku se střílením gólů.
V produktivitě tým táhne už zmíněny Filip Wachter, který za druhou třetinu soutěže nasbíral 7 bodů (5+2). Druhý nejproduktivnější hráč byl obránce Jiří Němec (1+3). Mezi nimi a zbytkem týmu je už veliká propast.

 

Že v týmu nevládne dobrá pohoda ukazuje i fakt, že Wachter poslední zápas stávkoval a i velmi nevyrovnané kapitána Martina Jansi, které předvedl v nepovedených utkáních několik blikanců.


Je tedy otázka jak se tým popere s poslední porci zápasů. Zapadnou posily do týmu a zvednou celkovou produktivitu? Nebo bude pokračovat v nevyrovnaných výkonech a netýmovým pojetí hry?

 

Nejužitnější hráč: Jiří Němec

 


Dvě otázky na trenéra Lukáše Hökla:


Jak hodnotíš druhou část sezony?


Z mého pohledu jsme začali výborně první výhrou nad týmem, který nezaváhal a svou silou soupeře porážel každého. I když bych rád podotknul, že v tom Lukas_Hokl_hokejovy_trener_brnozápase jsme nebyli v naší sestavě kompletní a byli jsme takřka doplnění 40% cizích hráčů, kteří prokázali svoji sílu. Od té doby jako kdyby si hráči mysleli, že vše půjde samo a budou porazet každého.

Nemůžu říct, že se hra nezlepšuje, určitě se kluci zvedají a vytváříme si tlak, ale pořád nas trápí koncovka, na kterou strašně moc doplácíme. V posledních dvou zápasech jsme nepředváděli vůbec naši hru a velkými hrubkami jsme si jen komplikovali hru a sami se sráželi dolů. V této části sezóny mně chyběla týmovost a obětavost hrat za tým a to je bohužel v hokeji jeden z nejdůležitějších prvků k úspěchu.

Musíme si říci jednu pravdu.... každý nás pasoval na prvních dvou místech tabulky, díky jmenům, které náš tým má, ale jak se ukazuje, bez bojovnosti a týmovosti se ukazuje skutečná pravda, kde se tým opravdu nachází, a to zaslouženě!!!!


Jaké jsou cíle do závěrečné části základní skupiny?


Vzhledem k tomu jak vypadá dnešní tabulka po 2/3 sezóny, nemůžeme přemýšlet na přímý postup do vyřazovacích bojů. Máme teď posledních 5 zápasů ve kterých musime zapracovat na týmovosti a obětavosti.

Také se budeme připravovat na soupeře do vyřazovacích bojů, kde pravděpodobně narazíme na tým Red Wheels a popravdě, i když bilance je 0:2, je to soupeř který nam sedí a předvádime proti nim dobrou hru. Takže asi nebude cílem se nějak posouvat tabulkou vpřed, ale spíše se připravovat na Play Off.

 

 

 

 

 

Všem týmům budeme držet palce ve zbývajících zápasech, ať je k vidění co nejvíce krásných bitev a ať vyhraje ten nejlepší !

 

 

Autor: Jiří Otoupalík (lehká korektura Tomáš Tůma)

 

Tygrik