Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
1.8.2020
HOKEJOVÝ TURNAJ 3-3 VE VYŠKOVĚ 29.8.

Již třetím rokem budeme pořádat ve Vyškově tento populární turnaj, který jste si oblíbili na našich letních hokejových kempech. Minulé dva ročníky se těšily velkým ohlasům a nevidíme jediný důvod, proč v této tradici nepokračovat, takže i letos se můžete těšit na párádní hokejové bitvy 3na3. V ...
Více zde >>>
7.5.2020
NOVÁ TRENÉRSKÁ POSILA SE ZKUŠENOSTMI Z NHL

Již na úvodním pondělním tréninku budete moct poslouchat cenné rady populárního ,,Harryho,,. Je nám nesmírnou ctí přivítat do našich řad tohoto obětavého srdcaře, jehož hokejová kariéra je nejen bohatá a úspěšná, ale hlavně neskutečně zajímavá. Jako pravidelný účastník mládežnických mistrovst...
Více zde >>>
5.5.2020
OD PŘÍŠTÍHO TÝDNE SE VRACÍME ZPÁTKY NA LED

Po dlouhých týdnech čekání a tvrdé hokejové abstinenci jsme se konečně dočkali a v pondělí 11.5. můžeme opět nazout brusle. Zimní stadiony ovšem musí respektovat pravidla nouzového režimu, tudíž nebudeme vpuštěni do šaten a sprch. Není to sice značka ideál, ale dá se to řešit koberečkem u auta,...
Více zde >>>
25.4.2020
OD PRVNÍCH KRŮČKŮ NA LEDĚ AŽ DO SUPERLIGY

Přečtěte si zajímavý rozhovor a hlavně zhlédněte video, které si kluci sami natočili a sestříhali. Zachycuje průřez působení populární bratrské dvojice Květoňů u nás v Modern Hockey. Patří k těm, kteří u nás vstoupili jako naprostí amatéří uplně poprvé na led a můžete si tak prohlédnout jejich po...
Více zde >>>
30.3.2020
ONLINE HOKEJOVÉ TRÉNINKY

Karanténa potrvá zřejmě ještě hodně dlouho, a jelikož už teď je nám po hokeji velké smutno, rozhodli jsme se pro Vás nachystat alespoň hokejové tréninky v online podobě.   V tuto středu přoběhne od 18h na našem facebooku první a pokud to bude mít kladný ohlas, určitě budeme pokračovat i na dá...
Více zde >>>

BRNĚNSKÁ HOKEJOVÁ LIGA PRO AMATÉRY MA ZA SEBOU 9. ZÁKLADNÍ ČAST

 

 

Skončila již devátá základní část naší hokejové ligy pro amatérské hráče a tak je tu opět tradiční zhodnocení.

K vidění bylo skvělých 120 zápasů ve kterých padlo 399 branek. Poprvé od založení se hrála základní část čtyřkolově každý s každým a i tak byla obrovsky vyrovnaná až do posledního zápasu, kdy se rozhodovalo o druhém postupujícím.

 

Vítězem se stali potřetí v řadě Los Bomberos, který tak stanovili nový rekord, který bude v budoucnosti hodně těžké překonat.

Jelikož o první polovině již článek vyšel, zaměříme se hlavně na její druhou část.

 

 

 

1. LOS BOMBEROS (42 bodů) Los_bomberos_logo

 

Před začátkem druhé poloviny došlo k nečekané trenérské výměně, která vyvolala mnoho diskuzí, napříč hokejovým spektrem. Dlouholetý trenér Hasičů Tomáš Tůma, známý jako Title Hunter, si prohodil pozici s Radkem Husákem. Vznikla tak otázka, jak se s tím Bombeři popasují a zda to bude mít vliv na jejich herní projev.

 

Kdo čekal sešup tabulkou, musí být zklamán. Radek do týmu zapadl podobně jako Dominik Feri na ovčí farmu a po zásluze tak mohl převzít pohár pro vítěze základní části.

 

Bombeři inkasovali ze všech týmů nejméně gólů, za což vděčí vynikajícímu Milanu Girglemu, na něhož je větší spoleh, než na doktora Blažeje při transplantaci srdce. Lví podíl na tom má samozřejmě i obrana, která již tradičně patří k těm nejméně příjemným v celé lize.

 

Stejně jako loni se stal nejlepším střelcem Jakub Rikan, který zcela jednoznačně ovládl týmovou produktivitu, když dokázal ve 20 zápasech nasbírat 23 bodů. Více než bod na zápas se povedlo získat Tomáši Kotrlovi, který toho však odehrál podstatně méně.

 

Hodně hráčů z tohoto týmu chodí pravidelně na tréninky a zápasy a není se proto čemu divit, že jdou rychle nahoru a obrovsky se tak zvedá jejich herní síla. Hlavně třetí formace, ve které si poslední sezónu kroutí duo Vojtěchů a to sice Pařil a Trčka, je bezesportu nejsilnější v celé lize.

 

Los Bomberos v minulé sezóně vůbec poprvé chyběli ve finále, když jej hladce vyřadil budoucí vítěz celé ligy. V kabině si nic jiného než pohár nepřipouští, ale i když jsou v roli největšího favorita, budou to mít nesmírně těžké. V semifinále určitě nemohou narazit na tým Rockets. 

 

Bude zajímavé sledovat, zda přidají do své sbírky další titul, což by jim přál opravdu málokdo Úžasný, ale právě nepřecíjcnost ostatních, jim vždy dodávala tu největší sílu.

 

 

Nejlepší hráč druhé poloviny: Milan Girgle

Nejlepší hráč v základní části: Jakub Rikan

 

 hobbyhokej_brno_jakub_rikan_modern_hockey

 

 

 


 

 

2. RAPTORS (36 bodů) raptors_logo

 

Raptoři se po první polovině krčili se 13 body na předposledním místě tabulky. I to byl důvod proč blonďatý Mourinho kývnul na trenérský trejd a přijal výzvu udělat z ještěrek nebezpečné tyranousary.

 

Z 10 zápasů pod vládou nového diktátora, který se nebál nastolit nová přísná pravidla, za které by se nemuseli stydět ani v Alcatrazu, okusili jen dvakrát prohru a díky poslednímu zápasu se dokázali senzačně vyhnout předkolu. Manažer TT je znám, že se nesere s ničím a nikým a evidentně našel recept na to, jak srazit zlobivým pávům hřebínek. Právem se tak Raptoři stali nejlepším týmem druhé poloviny.

 

Tým, který vždy stál na výkonech Patrika Doného v bráně, se musel ale v posledním měsíci bez tohoto fantoma mezi tyčemi obejít. Golmanská jednička si dala od vánoc pauzu, aby se mohla psychicky i fyzicky připravit na nejdůležitejší část sezóny, což bezesporu play off je. Zda to byl dobrý tah se dozvíme až za pár týdnů.

 

Týmové kanadské bodování dokázal vyhrát Petr Šmíd (12+7), kterému evidentně změna postu z obránce do centra prospěla. Životní formu má v posledních zápasech i bek Lukáš Stašek (10+9) a bodově sa daří taky centru třetí formace Jaroslavu Sochorovi (9+6).

 

Velké plus u Ještěrů je docházka. Hráči neváhají zmeškat křest svého potomka, nebo pohřeb tchýně, jen aby mohli přijít na utkání. Není nic neobvyklého, že se jich na zápas hlásí až 25, což dává jejich lodivodovi možnost nepřeberných kombinací útoků a nasazování speciálních hráčů přímo na vybrané týmy.

 

Ikdyž se Raptorům druhá půle povedla, Tůmič nebyl zcela spokojen s jejich herním projevem. Touha tohoto manažera po vítězstvích je stejně velká jako přirození Roberta Rosenberga a tak by bylo určitě velkým zklamáním, pokud by se tento tým nedokázal probojovat do finále. Uvidíme jak se jim povede v semifinále, kde určitě nemohou narazit na tým Black Hawks.

 

 

 Nejlepší hráč druhé poloviny: Lukáš Stašek

 Nejlepší hráč v základní části: Petr Šmíd

 amatersky_hokejovy_tym_v_brne_raptors

 

 


 

3. ROCKETS (34 bodů) rockets_logo

 

Rakety si udržely třetí pozici, kterou měly i po první polovině, ale vzhledem k jejich potenciálu a předváděné hře v posledních týdnech je to určitě mírné zklamání.

 

Díky sérii výher to byl jasný favorit na postup z druhé pozice a nikdo o tom do jejich posledního zápasu nepochyboval. Místo povinné výhry nad Red Wheels však přišel totální výbuch, za který by se nemusela stydět ani sopka Papandayan ležící na indonézském ostrově Jáva. Velký podíl na tom určitě mělo i zranění jedničky Kuby Mikauše, který kvůli zranění kotníku sledoval utkání pouze na střídačce s berlemi.

 

Mašina na body, tak by se dal počastovat hráč Raket s číslem 8 Michal Domby. V 18 zápasech zaznamenal 25 bodů a po zásluze vyhrál kanadské bodování celé soutěže. Skvěle k němu zapadl do formace Tomáš Navrátil. Hráči, jehož pohyb v útočné třetině je stejně nepříjemný jak máma na rozlučce se svobodou, stačilo k 21 bodům pouze 15 utkání. Hned za nimi je ve statistikách Jiří Vévoda (5+7), který shodil přes 20 kilogramů, aby splňoval tvrdé požadavky moderního hokeje plného bruslení a evidentně spojení herního intelektu a gazelího těla přináší kýžený efekt.

 

Není jistě žádným tajemstvím, že Rakety jsou stále bez titulu a pro jeho získání jsou schopni udělat naprosto cokoliv. Je to doslova tým prošpikovaný rituály. Mají týmového maskota (nemáme na mysli Jirku Vévodu pozn. redakce), po zápase se nemohou vrátit domů dříve jak ve 4h ráno s méně jak 2,5 promile, pálí v šatně kadidla a po každém prohraném zápase si jejich kouč Jirka Otoupalík mění kalhotky a to je jen zlomek z toho, co se podařilo zjistit.

 

I na toto play off přijdou s něčím speciálním (nemáme na mysli, že Roman Němčák bude střízlivý na zápas pozn. redakce) a to jsou nové dresy. Uvidíme zda jim konečně pomohou ke snu, pro který celá tato družina žije. Tým na to určitě mají a jednou už to prokletí přece zlomit musí.

 

 

 Nejlepší hráč druhé poloviny: Tomáš Navrátil

 Nejlepší hráč v základní části: Michal Domby

 

 amatersky_hokejovy_tym_brno_modern_hockey_rockets_tomas_navratil

 

 


 

 

 

4. GRIFFINS (27 bodů) griffins_logo

 

U týmu Denise Kudery určitě nemůže vládnout spokojenost. Ve druhé polovině získali pouze 6 bodů a zcela si tak pokazili fantastický vstup do sezóny. I ze samotných hráčů je cítít frustrace a určitě netáhnou za jeden provaz, přitom hráčskou i herní kvalitu mají obrovskou, což nám letos několikrát předvedli. Jejich střídačka často připomíná mexickou telenovelu a pokud se rychle nesrovnají, mohlo by to dopadnout zle.

 

Nemusím chodit kolem horké kaše a je jasné, že hlavní vina je na bedrech tradičních lídrů. Asi je málokdo by tušil, že obávaný kanonýr Ondřej Švaříček bude mít po celé základní části pouze jednu branku a celkový projev es první fomace působí ospaleji než svého času Karel Schwarzenberg ve sněmovně.

 

Kanadské bodování týmu vyhrál Lukáš Kočí (11+3) před Karlem Šmejkalem (7+6). Hráč s největší formou v posledních zápasech je určitě Kamil Hájek, který si drži bod na zápas a patří jednoznačně k tomu nejlepšímu co můžeme ve druhých formacích vidět.

Martin Beneš v bráně měl možná lehce horší druhou polovinu soutěže, ale ono je velmi těžké hodnotit brankáře, který chytá v týmu, jež se nenachází v dobré psychické pohodě. 

 

Uvidíme zda Denis vytáhne ze svého rukávu něco jiného než naplňenou skleněnku a dokáže svůj tým mobilizovat na předkolo proti Red Wheels. Griffinům vyřazovací zápasy sedí a jedna povedená třetina může dodat potřebnou krev do jejich bájných křídel. 

 

 

 Nejlepší hráč druhé poloviny: Kamil Hájek

 Nejlepší hráč v základní části: Lukáš Kočí

 

 hokejove_treninky_brno_modern_hockey_lukas_koci

 

 


 

 

5. RED WHEELS (22 bodů) red_wheels_logo

 

Jen o dva body více než Griffini dokázali ve druhé polovině urvat Rudokolci. Velmi citelná ztráta je pro ně zranění kapitána Trávnička, který si dle informací urval kolenní vazy při lyžovaní, zlé jazyky ovšem tvrdí, že se dostal v Kamasutře až na stránku 66, která jak jistě znalci učebnice lásky ví, bývá často osudová. 

 

Ne herním klidu jim určitě nepřidalo ani to, že jejich kouč Petr Kolečkář se ocitl v kleci zamilovanosti, ze které se podaří uniknout k hokeji pouze odolným jedincům. Pozitivní zprávou určitě je návrat Jakuba Ehrenbergera, který chyběl kvůli zlomené ruce a v posledním zápase základni části ukázal, že mu kosti strostli opravdu na výbornou.

 

Týmové bodování vyhrál díky více brankám Pavel Mazálek (6+6) před univerzálem Oldou Horákem (4+8). Dobrou sezónu má i obránce Roman Veselý (4+4), který hraje v obranné dvojici s Melicheram, což je stejně příjemné jako dovolená na Tahity pro albína. 

 

Ovšem to co svítí ve statistikách vstřelených branek u Tomáše Heindla není atletický ovál, ale jedna obří velká nula. Hráč, který by měl tým bodově táhnout, zaznamenal pouze tři asistence a zatím je pro ofenzivu svého můžstva platný jako slevové poukázky do McDonaldu pro vegetariána.

Red Wheels mají problémy i v brankovišti. Oblíbený Fido měl mnoho absencí a věřím že s ním v bráně, by měli RW určite lepší sezónu.

 

Nicméně v předkole se vše maže a proti Griffinům určitě nejsou bez šancí, ale to by bylo potřeba vystoupit z komfortní zóny a zařadit tam vyšší rychlost a obětovat se pro tým. Nesmí zapomenout, že jejich guru Jirka John bude každé jejich utkání sledovat online z Kanady a byla by obrovská škoda mu dopřát pouze dva přenosy. 

 

 

 Nejlepší hráč druhé poloviny: Oldřich Horák

 Nejlepší hráč v základní části: Roman Veselý

 

hokej_pro_zacatecniky_brno_oldrich_horak

 

 


 

 

6. BLACK HAWKS (19 bodů) black_hawks_logo

 

Loňský mistr sice skončil poslední, ale ve druhé polovině dokázali nasbírat 14 bodů a nehráli vůbec špatně.

 

K týmu se připojil nový trenér Karel Husák a ukazuje se, že to byla správná volba. Dokázal tým stabilizovat, vtisknout jim novou tvář a nebýt problémů s docházkou jejich týmových opor, mohlo těch bodů být ještě daleko více.

 

A kdo ještě stojí za vzletem Jestřábů? Jeho nohy jsou rychlé jak kolty Jaseeho Jamese a svým pohybem dělá problémy všem bekům prvních formacích, kteří si při jeho vstupu na led musí počínat lépe než honáci dobytka na Souhtforku u J.R. Ewinga. Ano řeč je o Petru Sochorovi, který se stal s 9 brankami nejlepším střelcem týmu. Druhý v bodování je Radek Lánský 5+5, který si tak udržel dobrou formu z podzimní části naší amatérské hokejové ligy.

 

Black Hawks, jako snad jediný tým v Superlize, nemá určenou brankářskou jedničku a pravidelně točí oba golmany, kteří ale mají k dokonalé formě zatím daleko. Vymětal je na 86% úspěšnosti a Kovaříček na 84%, což určitě nejsou čísla, za které by si zasloužili statní vyznamenání od abstinující hlavy státu.

Uvidíme kdo začně chytat v předkole a zda Kovi dokáže navázat na svoje galapředstavení z minulého play off, kdy jeho zákroky byly účinější než třítýdenní hubnoucí kůra od Haliny Pawlovské.

 

U Blackhawks je největším problémem právě docházka. Pokud se tým dokáže složit, může se postavit opravdu každému, což několikrát dokázali, když hráli naprosto vyrovnané matche proti nejlepším týmům soutěže. Nesmíme zapomenout i na to, že tento tým ještě nikdy nevypadl v předkole. 

 

 

 Nejlepší hráč druhé poloviny: Petr Sochora

 Nejlepší hráč v základní části: Radek Lánský

 

 hokej_brno_amaterska_liga_petr_sochora

 

 


 

 

 

PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM  

 

Stejně jako v první polovině se i v té druhé podařilo sehnat sponzory na každé utkání, kdy jsou obdarování vždy nejlepší hráči daných týmů.

Věřím, že to bylo zpestření a že se stejného modelu dočkáme i v další sezóně. hobby_hokej_brno_sponzor_modern_hockey

Děkujeme všem sponzorům, kterým není amatérský hokej v Brně lhostejný a že svou malou mírou přispívají k tomu, že si hobbíci mohou na pár chvilek opravdu připadat jako profesionální hráči.

 

 

Zde je seznam sponzorů z druhé poloviny MH SUPERLIGY:

 

11. kolo: Inku 

12. kolo: Domácí medovina & Hobbikova hokejová burza

13. kolo: Župánky.cz

14. kolo: Květiny Happy Day

15. kolo:Vinofol

16. kolo: Sprint Tenis

17. kolo: C&K Toyota Brno 

18. kolo: Okruháři.cz 

19. kolo: Map's Food

20. kolo: Zásilkovna.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

PLAY OFF ZAČÍNÁ: SLOŽENÍ DVOJIC PRO PŘEDKOLO 

 

 

Stejně jako v minulém ročníku i teď se bude hrát systémem na dva vítězné zápasy. Los Bomberos a Raptors si zajistili přímý postup do semifinále. Zbylé čtyři týmy se poperou o dvě volná místa.

Pojďme se podivát na složení dvojic pro předkolo a malou prognózu, jak by se serie mohly vyvíjet.

 

 

 

GRIFFINS VS RED WHEELS

 hokejova_akademie_brno_modern_hockey_superliga

Zápasy v sezóně: 4:2, 3:1, 2:8, 7:1

 

 

Souboj týmů, kteří se poslední dobou trápí jak Paris Hilton v hudebním průmyslu. Nicméně v sezóně dokázali Griffini tento tým třikrát porazit, což je pasuje do rolí favoritů.

 

Myslím si, že o osudu této série rozhodne hned vstup do prvního utkání a také to, zda dokáží Red Wheels ubránít druhou lajnu soupeře.

 

Pokud chtějí Rudokolci pomýšlet na postup, musejí vyhrát první utkání. Jakmile dostanou Griffiny do psychické výhody, bude to pro ně již nesmírně těžké.

 

 

 

 

Tip redakce: 2:0 pro Griffins

 

 

 

 


 

 

 

 

ROCKETS vs BLACK HAWKS

 treninky_a_zapasy_pro_hobby_amaterske_hokejisty_lukas_holubec

Zápasy v sezóně: 8:4, 6:2, 9:0, 5:1

 

Rakety nemohly z jejich pohledu dostat přijatelnějšího soupeře. Dokázali Blacky čtyřikrát doslova roztrhat s odstrašujícím skóre 28:7. Naráží na sebe nejlepší útok proti nejhorší obraně a ikdyž je tým Jirky Otoupalíka jasným favoritem, nesmíme zapomínat na to že hra Jestřábů jde nahoru a nemají v této sérii co ztratit.

 

Bude zajímavé sledovat jak se prosadí Sochora s Kvasničkou proti jednoznačně nejlepší obranné dvojici Malý a Sedláček.

 

Bude rozhodovat aktuální forma brankářů. Dokáže se Kuba Mikauš otřepat po zranění kotníku a unést psychický tlak, nebo shoří jako demonstrující pražští občané? Začne Kovi, nebo Vymětal? To jsou otázky, na které se dočkáme odpovědí příští týden, kdy tato série bude startovat.

 

 

Tip redakce: 2:1 pro Rockets

 

 

 


 

Slovo závěrem: 

 

 

Přejeme všem hráčům pořádnou porci zábavy a krásnách hokejových chvilek a ať vyhraje ten nejlepší.

Můžeme prozradit, že změn dozná i vítězný pohár, takže uvidíme který kapitán zvedne premiérové jeho novou podobu.

 

Nesmíme samozřejmě opět poděkovat i realizačnímu týmu, který se Vám snaží připravat podmínky, aby jste si mohli plnit svoje dětské sny a panům a slečnám rozhodčím.

 

Autor článku: Tomáš Tůma

 

 

Tygrik