Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
1.8.2020
HOKEJOVÝ TURNAJ 3-3 VE VYŠKOVĚ 29.8.

Již třetím rokem budeme pořádat ve Vyškově tento populární turnaj, který jste si oblíbili na našich letních hokejových kempech. Minulé dva ročníky se těšily velkým ohlasům a nevidíme jediný důvod, proč v této tradici nepokračovat, takže i letos se můžete těšit na párádní hokejové bitvy 3na3. V ...
Více zde >>>
7.5.2020
NOVÁ TRENÉRSKÁ POSILA SE ZKUŠENOSTMI Z NHL

Již na úvodním pondělním tréninku budete moct poslouchat cenné rady populárního ,,Harryho,,. Je nám nesmírnou ctí přivítat do našich řad tohoto obětavého srdcaře, jehož hokejová kariéra je nejen bohatá a úspěšná, ale hlavně neskutečně zajímavá. Jako pravidelný účastník mládežnických mistrovst...
Více zde >>>
5.5.2020
OD PŘÍŠTÍHO TÝDNE SE VRACÍME ZPÁTKY NA LED

Po dlouhých týdnech čekání a tvrdé hokejové abstinenci jsme se konečně dočkali a v pondělí 11.5. můžeme opět nazout brusle. Zimní stadiony ovšem musí respektovat pravidla nouzového režimu, tudíž nebudeme vpuštěni do šaten a sprch. Není to sice značka ideál, ale dá se to řešit koberečkem u auta,...
Více zde >>>
25.4.2020
OD PRVNÍCH KRŮČKŮ NA LEDĚ AŽ DO SUPERLIGY

Přečtěte si zajímavý rozhovor a hlavně zhlédněte video, které si kluci sami natočili a sestříhali. Zachycuje průřez působení populární bratrské dvojice Květoňů u nás v Modern Hockey. Patří k těm, kteří u nás vstoupili jako naprostí amatéří uplně poprvé na led a můžete si tak prohlédnout jejich po...
Více zde >>>
30.3.2020
ONLINE HOKEJOVÉ TRÉNINKY

Karanténa potrvá zřejmě ještě hodně dlouho, a jelikož už teď je nám po hokeji velké smutno, rozhodli jsme se pro Vás nachystat alespoň hokejové tréninky v online podobě.   V tuto středu přoběhne od 18h na našem facebooku první a pokud to bude mít kladný ohlas, určitě budeme pokračovat i na dá...
Více zde >>>

MODERN HOCKEY TT VÍTĚZEM HOKEJOVÉ LIGY NHL-R

 

Teprve minulý týden skončila jedna z brněnský amatérských hokejových lig nesoucí jméno NHL-R, ve které mělo Modern Hockey hned dva účastníky.

 

Trenéři Tomáš Tůma a Jiří Otoupalík, si jako aktivně hrající trenéři vzali naše kluky pod křídla a srdnatě rvali celou sezónu o ,,Standův pohár,,.

 

Zatím co MH TT dokázal získat tzv. double, když dokázal zvítězit v základní části i v play off, tým MH JO sbíral zkušenosti hlavně s nováčky a pohyboval se na opačném pólu tabulky. 

 

Zde Vám přinášíme jejich zhodnocení sezóny a také krátkou reportáž, jak probíhalo play off a cesta k vysněnému titulu.

 

 modern_hockey_hokejovy_amateri_brno_finale

 

TABULKA HOKEJOVÉ LIGY PRO AMATÉRY NHL-R PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI

 brnenska_hokejova_liga_nhlr_tabulka


 

MH TT – TÝM TRENÉRA TOMÁŠE TŮMY

Už loni jsme zaznamenali, že šla liga výkonnostně nahoru a skoro všechny týmy doplnily svoje kádry o bývalé hokejisty, nebo velmi tomas_tuma_hokej_v_brnešikovné hobby hráče. Naše týmy skončily na posledních pozicích, ale i tak to byla cenná zkušenost, se vždy dotahovat na lepší týmy. Byly jsme zvědavý, jakým směrem se bude liga ubírat a naše kádry zůstali téměř beze změn.

 

Hned po prvních kolech však bylo jasné, že level se posunul opět výše a soutěž, do které jsme chtěli brát hlavně nováčky, nebo hráče z druhé a třetí formace, kteří hrají naši MH Superligu, pro ně nebude to pravé ořechové.

 

Našim cílem je si vždy zahrát co nejvyrovnanější zápasy, prohry nějak neřešíme, ale pokud si z Vás soupeř dělá slalomové branky, nemá to pozitivní přinos pro žádný ze zúčastněných týmů. Byli jsme tedy nuceni kádr doplnit, tak aby si to i slabší hráči, měli možnost v té lajně ťuknout s někým zkušenějším, který jim herně pomůže a potáhne je nahoru.

 

Začali jsme stoupat tabulkou nahoru a odehráli jsme množství velmi vyrovnaných zápasů, což bylo pro kluky úplně super. Největší naší předností byl brankář Rosťa Medek, který v brankovišti doslova čaroval, a i když nás soupeř třeba přehrával, hlavně díky němu, jsme byli schopni udržet krok a získávat body.

 

Od druhé poloviny soutěže se sešlo na špici tabulky pět týmů, které od sebe byly minimálně bodově rozestoupeny a jelikož jen čtyři mohli postoupit do play off, byl to každý zápas doslova o přežití. Nám chyběla trošičku konstantní forma. Byli jsme schopni odehrát skvělý zápas proti týmu ze samotného čela, abychom další zápas přišli o body proti týmu ze spodu tabulky.

 

Nakonec se nám ale podařilo otočit několik důležitých zápasů a zajistit si tak postup do play off a dokonce i celkové vítězství v základní části, což se nám povedlo vůbec poprvé v historii této soutěže.

 

Ovšem samy vidíte, jak byla tabulka nesmírně vyrovnaná a mezi prvním a šestým celkem byl rozdíl pouze sedm bodů, takže nescházelo moc a nemuseli jsme se do play off ani protáhnout, takže jsme i přes celkové vítězství zůstávali nohama na zemi.


 

 

MH JO - TÝM JIŘÍHO OTOUPALÍKA 

 

MHJO tým měl být postaven na základech po týmu MHPK a ze začátku to tak i vypadalo.amatersky_hokejovy_tym_brno_modern_hockey_jiri_otoupalik

 

Bohužel po několika kolech bylo zřejmé, že soupisku na zápasy budeme muset skládat úplně jinak, než jaký byl náš záměr. Záměr jsme měli takový, že necháme hrát kluky, co hrají v naší Superlize druhou nebo třetí pětku. To znamená úplný začátečníky nebo mírně pokročilý. Ostatní týmy, ale úplně sešli z filosofie soutěže pro rekreanty a týmy si doplnili velice dobrými hráči, kde někteří z nich nedávno skončili s aktivním hokejem.

 

Na to jsme museli reagovat, protože po prvních zápasech nám několik hráčů řeklo, že tohle pro ně nemá smysl a zůstanou raději doma. Tým jsme v rámci možností doplnili, ale i tak jsme v několika zápasech měli velký problém být konkurenceschopní.

 

Nejvíc zápasů za náš tým odehráli Jiří Trčka, který ve svých 60 letech nevynechal jediný zápas, Josef Genčur, který se velice zlepšoval v obranné hře a Rudolf Ulbrich. Tito hráči odehráli 15 zápasů a nikdy hokej nehráli aktivně a pro tyto borce měla ta liga měla být. Další kdo odehrál slušnou porci zápasů byl Roman Veselý, poctivý obránce, který zvládá v naší Superlize první pětku, ale v letošním nastaveném rytmu NHLR, měl i on problém chytat ´´letadla´´ v útoků některých týmů.

 

Samozřejmě, zápasy které byly vyrovnaný, jsme brali všemi deseti. Kluci získali plno nových zkušeností, tempo bylo vyšší, než na co byli zvyklí. Ale takových zápasů mnoho nebylo. Je to veliká škoda. Jak samozřejmě pro nás, tak i pro tu soutěž samotnou.

 

Věřím že plno hráčů v jiných týmech bylo rádo za zvýšenou úroveň ligy, ale my byli určitě jedni z mála, co jsme tuto změnu moc nepřivítali.

 

Po doplnění týmu trošku lepšími hráči se naše hra zvedla. Ale mrzí mě, že jsme k tomu vlastně byli donuceni. My chtěli, aby se tzv. ,,vyhráli,, kluci co nedávno začali, ale tím že hráli proti daleko lepším hráčům, byli hodně mimo hru. Nebyli dostatečně na puku, nestálo to na nich, doufali aby dal gól někdo jiný a nevěřili si tak, jak by si třeba věřili proti stejně nebo mírně lepším hráčům. I tak jsem ale rád, že si vyzkoušeli mnoho zápasů, které byly jen o bránění soupeře.

 

Doufám tedy do budoucna, že takový hráči dostanou zase dostatek prostoru v této soutěži, aby se mohli zlepšovat ve hře, kterou tolik milují a jsou ochotni pro ni chodit na ledy i v noční hodiny.

 

 

 


 

 

SEMIFINÁLE PLAY OFF

 

MODERN HOCKEY TT vs RACI

2:1 na série (1:5, 5:1, 6:3)

 

 1. ZÁPAS 1:5

Po vítězství v základní části jsme vstupovali do této série v roli mírného favorita, ovšem první zápas nás hodně rychle vyvedl z omylu. Náš přístup byl vlažný, hráli jsme hokej, který se podobal přátelskému zápasu a soupeř nám nádherně demonstroval, jak se bojuje v play off. Byli dostatečně agresivní, totálně dokázali svoji nepříjemnou hrou znechutit zápas naším klíčovým hráčům, velmi dobře bruslili a využívali brejkových situací a po zásluze roznesli náš tým na kopytech rozdílem třídy.

 

Otázkou je, jak moc nám chyběla naše brankářská jednička, ovšem v takovémto zápase, by nám nepomohl ani Grant Fuhr v dobách své největší slávy.brnenska_hobby_liga_modern_hockey_vs_raci

 

Jak se později ukázalo, tento zápas byl pro nás vlastně klíčový. Dostali jsme v úvodu obrovskou facku, že s tímto přístupem se nedá hrát play off a do dalších zápasů jsme už vstupovali úplně jinak nažhaveni.

 

 

2. ZÁPAS 5:1

Do tohoto zápasu jsme vstoupili daleko lépe a byla na nás vidět chuť, že nechceme dopustit stejně ostudný výkon jako v prvním zápase. V půlce zápasu jsme vedli 3:0 a vypadalo to na klidnou cestu k vítězství, ale jakmile soupeř dokázal jednou brankou snížit, vytvořil si obrovský tlak a několik tutovek, které ovšem již uzdravený Rosťa Medek pokryl.

 

V poslední třetině jsme přidali dvě pojistky a mohli v pohodě již dohrávat a šetřit síly na rozhodující zápas.

 

 

3. ZÁPAS 6:3

Zápas o všechno má vždy zvláštní příchuť a elektrizující atmosféru. Většinou se hraje ze zajištěných obran, padá málo branek a čeká se na chybu soupeře. Setkali jsme se s tímhle týmem během krátké chvilky po třetí a moc dobře jsme věděli, kde je jejich síla a na co si dát pozor.

 

I tak se pro nás zápas nevyvíjel vůbec dobře. Soupeř šel dvakrát do vedení a hrál v obrovském tempu. Uklidňoval jsem kluky, že takové tempo nemůžou zápas vydržet a ať zbytečně nepanikaříme, že času je ještě hodně. Za stavu 2:2 se nám podařilo vstřelit dvě branky nahozením od modré čáry. I taková šmudla, pokud je dobré clonění, je nesmírně nebezpečná a nám to zřejmě zařídilo postup do finále.

 

Ovšem soupeř neskládal svoje zbraně a deset minut před koncem se mu podařilo snížit. Ovšem pár vteřin po vhazování zbytečně fauloval a nám se podařilo přesilovku ihned využít a ani ne po minutě od inkasovaného gólu, jít znovu do dvoubrankového vedení.

Raci už museli hru otevřít a pokoušeli se o dlouhé brejkové nahrávky, které se nám ovšem snažilo bránit a když jsme vsítili i šestou branku, už jsme věřili, že finále nám nemůže nikdo vzít.

 

 

ZHODNOCENÉ SEMIFINÁLOVÉ SÉRIE 

V sezóně jsme hráli s Raky všechny zápasy velmi vyrovnaně a věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduché. Ovšem, že to bude až tak těžké, čekal jen málokdo. Jejich hra byla velmi nepříjemná, agresivní, kluci tam nechali opravdu vše a moc dobře dali svou přítomnost pocítit. V prvním zápase nám otevřeli oči a donutili nás v dalších zápase přepnout do úplně jiného módu. Ikdyž hodně kluků známe z našich hokejový tréninků, stejně nás dokázali velmi příjemně překvapit. 

 

Ovšem naši kluci ukázali, že také umí pořádně zabojovat a od druhého zápasu se jim nedá absolutně nic vytknout ohledně nasazení, které bylo opravdu ukázkové.

 

Byla to velmi vyrovnaná série, ale řekl bych, že jsme hlavně ty poslední dva zápasy odehráli takticky velmi dobře a ten postup jsme si do finále zasloužili o chloupek víc.

 

Raci nakonec dokázali v soutěži urvat bronz, což nás vůbec nepřekvapilo a k tomuto úspěchu jim ještě jednou, alespoň touto cestou, gratulujeme.

 

hobby_hokej_liga_brno_modern_hockey_vs_raci


  

FINÁLE BRNĚNSKÉ AMATÉRSKÉ LIGY NHL-R

 

MODERN HOCKEY TT vs PREDATORS

2:0 na série (2:1, 4:2)

Náš soupeř hrál o postup do finále proti Origins také na tři zápasy a na ten rozhodující jsme vyslali z našeho tábora scouta, abychom se na soupeře co nejlépe připravili. Predátoři dokázali zvítězit 5:2. Hráli na deset lidí v poli a nutno říct, že ani jedna pětka neměla žádnou slabinu, takže finálové vyhlídky pro nás nevěstili nic dobré.

 

 

 

1. ZÁPAS 2:1

Ovšem na první finále přišel soupeř ve větším počtu lidí a svou předváděnou hrou nás dokonale zaskočil. Velmi dobře napadal, byli u všeho o krok první a nebýt fantastického Medka v bráně, tak jsme po první třetině prohrávali minimálně o tři branky. Soupeř nastřelil i tyčku, měl několik úniků i slibných dorážek.

 

Poté jsme dokázali hru srovnat, ovšem činil se i brankář Predátorů Václavovič. Na obou stranách bylo množství šancí, ale otevřít skóre se podařilo našemu týmu. Karel Troška vystřelil nenápadnou střelu, která sice neměla velkou razanci, ale k překvapení všech skončila v síti. Hra se ovšem stále nesla v podobném duchu a bylo to doslova galapředstavení obou brankářů.

 

Ve třetí části mohl soupeř vyrovnat, ale zachránila nás tyč, v přesilovce měl obrovskou šanci Predátor Kouřil, které vymíchal i brankáře, ale nedokázal kotouč do odkryté svatyně usměrnit, a tak přišel trest, když se po úniku prosadil Kvasnička. Tentýž hráč ovšem udělal dvě minuty před koncem nesmyslný útočný faul a soupeř, který díky odvolanému brankáři, měl najednou o dva hráče v poli více, dokázal tuto výhodu využít a ranou od modré snížit skóre.hokejova_liga_brno_modernhockey_vs_predators

 

Čekala nás tak perná poslední minuta, ve které to opět zkoušeli v šesti, ale naštěstí jsme se dokázali ubránit a připsat si tak důležitou první výhru v sérii.

 

Musíme však sportovně uznat, že v tomto zápase jsme nebyli lepším týmem, ale pokud máte v zádech brankáře, který má výbornou formu, jste schopni vyhrát i zápas, ve kterém nemusíte nutně dominovat.

 

 

 

2. ZÁPAS 4:2

 

Do druhého zápasu jsme šli v mírně horší sestavě než v tom prvním, ale i soupeři vypadla hlavní opora Pokorný, kvůli zranění zad, takže se dalo očekávat další vyrovnané utkání, ve kterém budou rozhodovat maličkosti.

 

Soupeři opět patřil úvod utkání, kdy měl opět více šancí, ale na rozdíl od prvního souboje dokázal jít po střele Blahy do vedení. Naše hra nebyla nejhorší, ale vyrovnat se nám podařilo až ve druhé třetině, když se krásnou střelou v přesilovce dokázal prosadit Veselík. Neuběhli ani dvě minuty, když Olin Horák zavezl kotouč a střelou přes obránce rozvlnil síť po druhé. V ten moment jsme měli lehce navrch, soupeř působil zaskočeně a měli jsme i další šance navýšit vedení. Bohužel to se nepovedlo a soupeř se po nenápadné teči dostal zpátky do zápasu. Pak ovšem poprvé ve finále zaváhal brankář hostí Václavovič, který svou špatnou rozehrávkou nabídl gól do odkryté klece Michalu Markovi.

 

Do poslední třetiny jsme tak šli s hubeným náskokem, ale s vědomím, že soupeř musí hru otevřít, protože musí hrát vabank, pokud se chce udržet ve hře o trofej. To se také stalo a měli jsme řadu dobrých příležitostí z přečíslení, bohužel se nám je nepodařilo zúročit v pojišťovací branku. Ta přišla až z nenápadné střely ihned po buly, kdy se trefil opět Marek a stal se tak hlavní hvězdou druhého zápasu.

 

Soupeř se sympaticky odhodlal tři minuty před koncem k powerplay a dokázal nás zavřít ve třetině, ale snížit se mu už nepovedlo a tak jsme se mohli po druhé za těch pět let co NHL-R hrajeme, radovat ze zisku ,,Standova poháru.

 

 

 

ZHODNOCENÍ FINÁLOVÉ SÉRIE 

Soupeř si za svou předvedenou hru ve finále zaslouží obrovský respekt. Měli jsme trošku strach, protože zápasy v sezóně byli vždy vyhrocené, ale finále se odehrálo v naprosto super atmosféře bez vypjatých momentů. Nikdo samozžejmě nechtěl prohrát, ale vše bylo v rámci fair play a velmi sympatické bylo sledovat, jak se hráči omlouvají po zákrocích, nebo si po střetech pomáhají na nohy.

 

Byl to velmi pěkný a dramatický amatérský hokej s krýsnými akcemi na obou stranách a kdyby nás v obou zápasech nedržel nad vodou brankář, trofej by oprávněně spadla do klína Predátorům.

 

Ještě jednou soupeři děkujeme za krásné finále a k tomu, že mohli hrdě s hlavou nahoře převzít stříbrné medaile.

 

Budeme moc rádi, pokud si stejně jako v minulosti, budeme moct zahrát nějaký přáteláček, než začně příští sezóna.

 

 amatersky_hokej_brno_modernhockey_vs_predators

 

PODĚKOVÁNÍ HRÁČŮM MODERN HOCKEY 

Některé termíny zápasů byly v týdnu ve večerních časech a všem hráčům patří můj obdiv, že se dostavili s chutí i v těchto rekreacni_hokej_brno_rostislav_medeknepopulárních časech.

 

Velký respekt si zaslouží hlavně ti hobby hráči, kteří s hokejem začínali teprve nedávno a museli tam nahánět daleko šikovnější kluky, kteří třeba hráli před pár roky registrované soutěže. I tak, svůj hokejový neum oproti těmto hráčům, dokázali nehradit bojovností, a hlavně v play off dokázali přijmout svoji roli a pomáhat hlavně v zodpovědné hře dozadu.

 

V základní části jsme odehráli 90% vyrovnaných zápasů, které skončily buď výhrou, nebo prohrou o pár branek, což je pro hokejový posun každého hráče to nejlepší, co může být. Play off už pro nás byla taková třešnička na dortu, a i tam jsme ukázali velký charakter a bojovnost.

 

I když na klucích byla znát únava, jelikož souběžně s ligou NHL-R mělo MH bohatý program, jsme ze sebe dokázali ještě vyždímat zbytky sil.

 

Měli jsme v týmu několik individualit, kteří tým táhnuli, ale stejnou pochvalu si zaslouží i ryze hobby hráči, kteří do hry vložili svoje srdce a společně jsme dosáhli té nejvyšší mety.

 

Jedna osoba ovšem vyčnívala nad ostatními hráči, a to byl několikrát zmíněný brankář Rosťa Medek, kterého můžu bez studu vyhlásit nejlepším hráčem celé ligy. Bez něj bychom neměli absolutně žádnou šanci jak na play off, tak na celkové prvenství.

 

 

 

SLOVO ZÁVĚREM 

 

Chtěl bych poděkovat organizátorům, rozhodčím i lidem na časomíře, že se o nás celý rok starali a vytvářeli pro naše hobby hokejisty super podmínky.

 

Nesmím samozřejmě zapomenout na všechny soupeře, kteří nám nabídli mnoho krásných bitev a hodně nás toho naučili.

 

Za tým MH TT děkuji a určitě se příští rok v této hobby lize porveme o obhajovu titulu.

 

 

 

 

 Autor článku: Tomáš Tůma

 

Tygrik