Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
6.1.2024
MH SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU PRVNÍ POLOVINU ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Superliga měla za sebou nucenou vánoční pauzu a jelikož jsme v polovině základní části, je na čase si shrnout, jak si týmy v naší brněnské amatérské hokejové lize vedou.   Letos je to zřejmě nejvyrovnanější ročník v celé historii, kdy může kdokoliv porazit kohokoliv a téměř 70 % výsledků je o...
Více zde >>>
2.5.2023
OHLÉDNUTÍ ZA 13. ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ MH SUPERLIGY

Poprvé v historii jsme odéhráli naši hobby hokejovou soutěž v devíti týmech. Každý tým tak sehrál 32 zápasů a málokdo by čekal, že o pořádí prvních třech celků se rozhodne až v posledním kole. To jen ukazuje, že jen těžko můžeme hledat favorita a můžeme se tedy těšit na velmi dramatické čtvrtfiná...
Více zde >>>
3.4.2023
INFORMACE K LETNÍM HOKEJOVÝM KEMPŮM PRO AMATÉRY V MILEVSKU

Po loňské anabázi v Chomutově se vracíme do míst, kde jsme naše kempy pořádali v minulých dvou ročnících. Loni byl zimní stadion přes letní měsíce skrz energetické problémy uzavřen, ale letos jsme opět dostali pozvánku a rádi se do toho rodinného prostředí opět vracíme.   Kemp je určitě ta ne...
Více zde >>>
24.2.2023
TÝM MODERN HOCKEY DOKÁZAL VYHRÁT ZÁKLADNÍ ČÁST BRNĚNSKÉ AMATÉRSKÉ LIGY NHLR

Už před včerejším utkáním proti Rajhradu bylo jasné, že o prvenství v základní části této amatérské ligy nemůžeme přijít, ale i tak jsme našli koncentraci a dokázali zvítězit. Paradoxně se s tímto týmem utkáme znovu už za týden, kdy odstartuje čtvrtfinále play off.   Teď si ale pojďme podívat...
Více zde >>>
5.9.2022
SPORTEGA (SPORTOBCHOD) NOVÝM PARTNEREM MODERN HOCKEY

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo domluvit partnerství s tímto sportovním gigantem, který na našem trhu působí více než dvacet let.   Jsme sice hokejisté, ale především sportovci a nabídka Sportegy je opravdu obrovská, takže si na své určitě přijdou i příznivci raketových sportů, cyklist...
Více zde >>>

TÝM MODERN HOCKEY DOKÁZAL VYHRÁT ZÁKLADNÍ ČÁST BRNĚNSKÉ AMATÉRSKÉ LIGY NHLR 

 

Už před včerejším utkáním proti Rajhradu bylo jasné, že o prvenství v základní části této amatérské ligy nemůžeme přijít, ale i tak jsme našli koncentraci a dokázali zvítězit. Paradoxně se s tímto týmem utkáme znovu už za týden, kdy odstartuje čtvrtfinále play off.

 

Teď si ale pojďme podívat na to, co bylo v této sezóně klíčové. Jak předvedenou hru viděl náš trenér, jak se dařilo našim borcům v individuálních statistikách a třešničkou na dortu je potom rozhovor s hráčem, který nevynechal ani jedno soutěžní utkání.

 

hokejova_liga_pro_amatery_nhlr23_modern_hockey_tabulka

ZHODNOCENÍ SEZÓNY POHLEDEM TRENÉRA JIŘÍHO OTOUPALÍKA

V letošní sezoně hodnotím základní část více než pozitivně. Pokud to srovnám s loňským rokem, kde jsme nehráli v drtivé většině zápasů ideálně, tak letos jsme zase většinu zápasů byli lepším týmem a tomu odpovídá i ten výsledek.

 

A to nesmíme zapomenou I na fakt, že skončila divize A, dva týmy se přesunuli, liga se rozšířila na devět týmů a kvalita se určitě o trošku posunula.

 

Výborně zapadli nový kluci, kteří se rozhodli tuto soutěž hrát. Mira Lukáš můžeme říct, že si tu soutěž zamiloval, Michal Vopařil je úplný nováček v našich řadách a výborně zapadl do řad MH. Kabina celou sezonu fungovala výborně a od toho se to všechno odvíjelo i na ledě.

 

Samozřejmě žádný zápas nebyl bez chyb, ale byla cítit celou základní část z tohoto týmu síla a my jen doufáme, že si toto přeneseme i do nadcházejícího playoff, kde bysme chtěli skončit zase o něco líp než loňský rok.

 

jiří_otoupalík_hokejové_zápas_pro_amatéry

TŘI HRÁČI V TOP 10 KANADSKÉHO BODOVÁNÍ

Náš první útok zažil doslova sezónu snů a po celou dobu základní části plnil, co se od něj očekávalo. Odměnou mu může být umístění kompletní trojice v TOP 10 nejproduktivnějších hráčů. Sedli si nejen lidsky, ale hlavně herně a typově. Nawrcův zabijácký střelecký instinkt těží z herních chytrosti Miry Lukáše a celé to podrtrhuje univerzál Michal Vopařil, který útoků dodává energii, zakončení i přihrávky. Velkou zásluhu na tom mají ovšem i obránci Haládik s Markem.

 

Není to ovšem pouze o jedné lajně. Oskar Růžička s Laďou Rikanem vehementně bodově ťukali na dveře top desítky a velmi pozitivně nás překvapila i třetí řada, která ikdyž má většinou obranné povinosti, dokázala několik zápasů rozhodnout.

 

Máme obrovskou výhodu, že skládáme téměř každý zápas tři formace, které se snaží hrát ve vysokém tempu a drtivou většinou zápasů soupeře uvaříme a v poslední třetině získáváme herní převahu. To se samozřejmě projeví i na bodovém zisku všech lajn.

hobbyhokej_liga_brno_nhlr_kanadske_bodovani

 

Nejproduktivnější hráč týmu Tomáš Navrátil, v doprovdu jeho krásné družky a věrné fanynky

tomas_navratil_hokej_pro_hobiky_brno

TŮMIČ DOKÁZAL OVLÁDNOUT BRANKÁŘSKÉ STATISTIKY

 

Stejně jako v loňské sezóně jsme se mohli spolehnout na jistotu mezi tyčemi. Dvě čistá konta, témeř 95% úspěšnost, velmi nízký průměr gólů na zápas a všechny chycené nájezdy.

 

Ovšem jak sám Tůmič skromně říká, tyto čísla jsou velkou zásluhou kluků co hrají před ním a nepřikládá jim velkou důležitost.

 

Na jeho obranu musíme říct, že když náš výkon neměl perfektní parametry, dokázal nás v klíčových chvílích podržet a dát nám šanci se probudit a bojovat o bodový zisk. 

 

brnenska_amaterska_hokejova_liga_statistika_brankaru_tomas_tuma

 Nejlepší brankář soutěže Tomáš Tůma v plné koncentraci

 

tomas_tuma_amatersky_hokejovy_brankar_brno_modern_hockey

 ROZHOVOR S INTERNACIONÁLEM MARKEM HALÁDIKEM

1. V čem si myslíš že byly největší přednosti MH týmu, že dokázal vyhrát základní část?

 

 • Sešla se hodně dobrá parta lidí, která si sedla jak herně, tak lidsky a nikdo nechodí na zápasy s tím, že se jde jen vyprdět. Všichni chceme vyhrát každý zápas.

 

2. Jako jedna z mála soutěží je NHLR pouze pro ryzí amatéry, kteří nikdy nehráli hokej. Libí se ti tento formát, nebo byshobby_hokej_brno_modern_hockey_marek_haladik přivítal, kdyby se do soutěže přidali i hráči co dříve aktivně hrávali?

 

 • Formát je nastavený dobře, a nikdo se nemůže stěžovat, že proti nim hraje nějaká „hokejka“ a dělá z nich kretény. I tak je v lize pár borců, co nemají problém si z většiny hráčů udělat kužel, ale to je jen motivace makat a pak mít radost, když to takovému borci pokazíš a vidíš, jak to nedává 😊

 

3. Hraješ řadu let i naši MH Superligu. V čem spočívá největší rozdíl mezi těmito soutěžemi? 

 

 • Jsou to podobné ligy, ale velký rozdíl je v délce sezóny. V NHLR nám skončila základní část po 16 špílech a jedeme do play off. V Superlize máme za sebou myslím 24 kol a ještě tak 8 před sebou + play off -> myslím, že v NHLR je jednoduší udržet motivaci na vysoké úrovni a nesklouznout do rutinní letargie a pak na play off znovu hledat něco co tě nastartuje.

 

 • Další rozdíl je, že v NHLR nemáš hráče s ratingama, a tím pádem máš na ledě kombinované lajny složené z hráčů, kteří to umí a taky začátečníky -> myslím, že právě to, že hrají s lepšíma spluhráčema, ale i soupeřma je hodně posouvá dopředu.

 

4. Loni jste dokázali vyhrát bronzové medaile, máte letos vyšší ambice, nebo oslavíte každou placku?

 

 • Z toho, co vnímám v kabině mužů zodpovědně říct, že oslavíme každou zlatou placku.

 

5. V této soutěži tě trénuje Jiří Otoupalík. Sedí ti jako trenér, nebo bys byl raději za nějakého většího kliďase?

 

 • Ťoup je kliďas, většinu zápasu o něm ani nevím. Pokud mi teda nenadává do Slováků, nebo tak.

 

6. Není tajemstvím, že jsi slovenské národnosti. Jak se cítíš v pozici cizince. Přijali tě kluci mezi sebe jak bratra, nebo jsi pro ně stále ovcomrd z Maďarska?

 

 • Občas tam je nějaká jazyková bariéra, ale kluci si zvykli. Někteří, nebudu jmenovaTT, si občas zaskočí vybrat nějakou tu ovečku. Plus mně ti Češi v Brně vlastně vůbec nevadí.

 

7. Jako jediný máš odehraný plný počet zápasů. Kdybys měl třemi slovy charakterizovat co tě na tomto týmu nejvíce baví, které by to byly?

 

 • Parta, motivace, čirá

 

8. Po každém zápase dostává nejlepší hráč ocenění v podobě plyšového černého koně a na příští zápas chystá pohoštění. Ty jsi měl vlastně možnost sežrat úplně všechny, které svačinky ti nejvíce chutnali?

 

 • Nejlepší byla samozřejmě Budapeštianska pomazánka a vlašák co jsem přinesl já, ale tak kluci se taky hecli a úroveň gastra se zápas od zápasu zvyšuje, nebo minimálně drží na nastaveném standardu. Takže po zápase nás v kabině čekají např. řízky, mekáč, sekaná, KFC… Mám podezření, že někteří hráči chodí na zápasy vlastně jenom kvůli tomuhle.  A samozřejmě na žádném zápase nemůže chybět už zmíněná čirá.

 

9. Je řada amatérských hokejistů, kteří se k nám připojili nedávno, ale z této soutěže mají možná strach a respekt. Co bys jim vzkázal, aby se třeba připojili příští rok?

 

 • Hlavní důvod, proč začít by měl být samozřejmě ten, že Tumíč potřebuje naplnit pokladničku a složenky se samé nezaplatí. To je v podstatě taky důvod, proč vlastně hrajeme i Superligu. A krom toho je to fakt zábava a jak jsem říkal, sešla se fakt skvělá parta.

 

10. Poslední otázka. Líbí se ti Čaputová? Pokud ano, které partie?

 • Táto otázka s hokejem nemá nič společné a tudíž je irelevantná…prsia

 


 DRŽÍME PALCE KUKŮM V PLAY OFF 

Jak jsem zmiňovali v úvodu článku, play off startuje už příští týden a našim soupeřem budou Mantinels Rajhrad. S tímto soupeřem jsme dokázali oba zápas vyhrát, ale jak všichní víme, vyřazovací část je vlastně restart sezóny a začíná se opět od nula.

 

Série se bude hrát na dvě vítězné utkání a kdo by chtěl naše kluky podpořit, může se dostavit ve čtvrtek v 19,30 do Rosic.

 

 hokej_pro_zacatecniky_brno_modernhockey

Tygrik