Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
5.9.2022
SPORTEGA (SPORTOBCHOD) NOVÝM PARTNEREM MODERN HOCKEY

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo domluvit partnerství s tímto sportovním gigantem, který na našem trhu působí více než dvacet let.   Jsme sice hokejisté, ale především sportovci a nabídka Sportegy je opravdu obrovská, takže si na své určitě přijdou i příznivci raketových sportů, cyklist...
Více zde >>>
19.4.2022
SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU 12. ZÁKLADNÍ ČÁST

Máme za sebou nejdelší základní část v historii naší amatérské hokejové ligy a je na čase vzít do ruky hokejovou lupu a detailně prozkoumat, jak se týmům dařilo a o které hráče se mohli během sezóny opřít.   Velký prostor dostanou tentokrát i trenéři všech týmů, které si vzal do parády náš ne...
Více zde >>>
31.3.2022
LETNÍ HOKEJOVÉ KEMPY BUDOU LETOS V CHOMUTOVĚ

Po dvou úžasných letech, které jsme mohli strávit v Milevsku, jsme byli nuceni opět změnit lokalitu. V Milevsku se letos nebude v srpnu skrz ekonomické podmínky mrazit, a tak jsme se rozhodli po pečlivé úvaze vybrat Chomutov, který si myslíme, že Vám veškerým nabízeným komfortem doslova vyrazí de...
Více zde >>>
28.3.2022
FANTASTICKÉ UMÍSTĚNÍ OBOU NAŠICH TÝMŮ V AMATÉRSKÉ HOKEJOVÉ LIZE NHL-R

Máme za sebou konec jedné z mnoha hokejových soutěží pro amatérské hráče, se kterou můžeme být více než spokojení. Divizi A se nám podařilo vyhrát a v divizi H jsme skončili jen těsně druzí. Je tedy na čase si naše dosavadní působení zhodnotit, podívat se co nás čeká v play off a na závěr tu má...
Více zde >>>
5.2.2022
ZÁPASY NA OLYMPIJSKÉM FESTIVALU V BRNĚ

Jsme nesmírně rádi, že můžeme být součastí toho sportovního svátku a sehrát zápasy v tak atraktivním prostředí. Bruslit s pukem na holi pod otevřeným nebem za umělého osvětlení s nádechem olympijské atmosféry, to prostě nemá chybu. Loni jsme tyto romantické chvíle zažívali v Řicmanicích, kdy jste...
Více zde >>>

NHL(R) 2016/2017 - TT Modern Hockey slaví titul!!!

 

V tomto článku Vám přinášíme ohlédnutí za působení našich týmů (TT Modern Hockey a PK Modern Hockey) ve čtvrtém ročníku amatérské hokejové ligy NHL(R) - NHL(R) Neoficiální Hokejová Liga Rekreační, Rybníkářů, Revmatiků a dalších podobných ,,R,,

Pohled trenérů na celou sezónu, statistky, nejlepší hráči i zajímavý rozhovor s jedním ze strůjců titulu Tomášem Heindlem.

Hobbyhokej_brno_modern_hockey

 

Předsezónní příprava

V loňské sezóně jsme se stali nováčky této ligy a dokázali vybojovat stříbrné medaile. Zájem kluků o tuto amatérskou ligu byl obrovský, a tak jsme se rozhodli do nové sezóny přihlásit hned dva týmy. Jednalo se o tým, ve kterém byl hrající trenér Petr Kolečkář (PK MH) a hrající trenér Tomáš Tůma (TT MH). Hráči se víceméně rozdělili do týmů dle sympatií k trenérům, ale nebudeme lhát, že o některé plejery se vedly ostré manažerské války Úžasný

Chtěli jsme dát příležitost nejen ostříleným harcovníkům, kteří nastupují v MH Superlize, ale i nováčkům, kteří začali chodit na naše hokejové tréninky.

Byli jsme si vědomi, že vytvořením dvou týmů se logicky rozloží i kvalita, a tak jsme zůstávali v nejistotě, jak se bude celá sezóna vyvíjet. Probojujeme se do play off? Budeme hrát "o záchranu"? Jak budou probíhat derby? 

Na všechny tyto otázky ale měla přijít brzy odpověď.

 

 

Základní část

 NHL_R_0607-tabulka

 

TT MH - očima trenéra Tomáše Tůmy:

"Do soutěže vletěl náš tým doslova jako uragán. V prvním zápase výhra v derby s MH PK 9:2 a s Raky 8:3. Takovéto tomas_tuma_hokejovy_trenergólové hody čekal asi málokdo, ale bylo jasné, že toto tempo si nemůžeme udržet po celou sezónu. V dalších dvou zápasech jsme dokázali uhrát dvě remízy, poté porazit těsně Sexy Bonbónky, remizovat s favorizovanými Free Stars a když to vypadalo, že bychom mohli zakončit první polovinu ligy bez prohry, přišla rychlá sprcha od Devils, kteří nás jednoznačně přehráli a porazili 6:3. I tak jsme mohli být v ligovém poločase spokojeni. Prali jsme se o přední příčky, odehráli řadu vyrovnaných zápasů, ze kterých jsem mohl i čerpat další zkušenosti v boji o play off.

 

Druhá polovina začala a sním opět derby, které se ale neslo v naprosto jiném duchu a urvali jsme po velkém boji výhru 5:4 a to jen zásluhou skvělého brankáře. Pak přišla další série těsných výher, ale v těchto zápasech jsme nebyli lepším soupeřem, a i když jsme procházeli v tomto období herní krizí, dokázali jsme sbírat důležité body. Chyběla nám dravost, rychlost a nasazení a zápasy jsme si dokázali neskutečně zkomplikovat. Pak přišel opět zápas s Devils, kterým jsme chtěli vrátit prohru z prvního kola, ale soupeř nás opět dokázal roznést na kopytech a po prohře 4:8 jsme museli zkonstatovat, že proti tomuto soupeři hledáme recept jen velmi těžce.

 

Los ligy vyšel tak, že v posledním zápase proti Free Stars se hrálo o celkového vítěze základní části. Hodně jsme se na tento zápas těšili a věřili, že to bude to pravé vyvrcholení soutěže. Bohužel už po prvních čtyřech minutách, kdy soupeř vedl již o 6 branek, bylo jasné, že dnes budeme plnit pouze kompars, proti hráčům, kteří slovo amatérští hokejisté plní opravdu jen stěží. Byla to škoda, ale Free Stars je organizace které má několik desítek hráčů a kromě naprostých hobbiků i kluky co to někdy hráli a výsledkem 1:16 nám dali jasně najevo, že tudy cesta nepovede.

 

I přes tuto černou kaňku na konci jsem musel být se základní části ohledně výsledků spokojen. Dokázali jsme 8x vyhrát, 3x remizovat a pouze 3x prohrát. Nutno říci, že několik zápasů jsme dokázali rozhodnout až v naprosté koncovce a zhruba tak 80% zápasů během celé sezóny bylo neskutečně vyrovnaných, což je pro rozvoj kluků jen a jen dobře.

 

Co se týká samotných výkonů, myslím si, že jsme mohli hrát daleko lépe. Z naší hry se vytratila lehkost, kterou jsme měli v prvních zápasech a trápili jsme se i s týmy, které bychom měli porážet větším rozdílem. Bylo jasné, že pokud chceme uspět v play-off, budeme muset výrazně zabrat a rvát se o každý metr ledu.

 

Do základní části se v týmu zapojilo celkově 38 hráčů do pole a 6 brankářů. Z nich celkem 20 hráčů a 1 brankář splnili podmínku minimálně 4 zápasů v základní části a byli tak vedením soutěže zařazeni na soupisku pro play-off. Nicméně můj velký dík patří opravdu všem, kdo nastoupili za TT Modern Hockey v základní části a pomohli nám k dobrému umístění a postupu do play-off."

 

Přehled výsledků TT MH v základní části:

NHL_R_0607-TT_zapasy

 

Kanadské bodování TT MH:

NHL_R_0607-tt-kanada

 

PK MH - očima trenéra Petr Kolečkáře:

"Start soutěže nám osudově nevyšel. Po 4 odehraných zápasech jsme byli přikování na dně tabulky s nula body. Petr_Koleckar_amatersky_hokej_v_brnePřesto jsme se dokázali obdivuhodně zvednout. Hned v pátém zápase jsme se sešli v dobré sestavě a na rosickém ledě jsme zápas proti Rakům proměnili doslova v exhibici a po výhře 7:0 byly dva body na světě. Poté přišel náš nejlepší zápas v sezóně. Na Rondu jsme předvedli doslova fantastický výkon, soupeř z Free Star si ani neškrtl a my jsme to vzdadu zavřeli, když už něco prošlo, čapl to Fido. 2:0 a jelo se dál. Náš vzestup však zlomil dva důležité zápas na Krasohale, které se odehrály na přelomu listopadu a prosince. Nejprve jsme nezvádli derby, kde jsme byli herně lepším týmem a minimálně bod jsme si zasloužili, no a poté nás načapali Bonbónci, kteří nás vyškolili v poměru 7:4. Jiskřičku naděje jsme ještě vykřesali těsně před vánoci remízou proti zlepšujícím se Devils. Po vánoční pauze jsme natěšení nastupovali do zápasu proti Mantinels, ale to byl doslova horor. V dobré sestavě jsme byli doslova za komparz a nešlo nám zhola nic - 0:7.

 

Bylo jasné, že jestli ještě máme pomýšlet na postup do play-off, tak musíme poslední 4 zápasy vyhrát. To se nám povedlo, zápasy jsme si užívali a doslova se bavili hokejem. Za zmínku stojí výhra 7:2 proti Gepardům, kdy si po neřešitelném problému s brankáři stoupl mezi tyče Tomáš Tůma a při své golmanské premiéře přiváděl hostující střelce doslova k šílenství. Bohužel šťastná souhra výsledků jiných zápasů se nekonala, takže jsme nakonec skončili na 6. místě, pouze dva bodíky nás dělily od play-off. Na vině byl především nevydařený vstup do sezóny.

 

Všem hráčům bych chtěl moc poděkovat, že i po nevydařeném úvodu soutěže poctivě dál chodili hrát a nakonec jsme až do konce živili naději na play-off. Na další sezónu doplníme kádr a půjdeme do toho srdíčkem!!!"

 

Přehled výsledků PK MH v základní části:

NHL_R_0607-PK_zapasy

 

Kanadské bodování PK MH:

NHL_R_0607-pk-kanada

 

Kanadské bodování celé soutěže:

Naše hrající trenéry doplnil v TOP 10 kanadského bodování soutěže Michal Domby, který je oba přeskočil a skončil na 2. místě. Naši trenéři se ve svých týmech snažili především tvořit hru a jejich body tak tvořily především asistence, kterých tak Tomáš Tůma posbíral nejvíce ze všech.

NHL_R_0607-kanada-celkem

 

Play-off

Semifinále

Do play off postupovaly čtyři celky a na TT MH vyšel tým s exotickým názvem: Sexy Bonbónci. Tým se kterým máme perfektní vztahy, známe se i ze vzájemných turnajů i přátelských zápasů. Tým, který jsme dokázali v sezóně sice dvakrát porazit, ale tým, který hraje velmi dobrý hokej, který nám dělal vždy problémy.

 NHL_R_0607-semi

Tomáš Tůma: "Kdybych měl vyjádřit v procentech, jak jsem viděl šance našeho týmu, bylo by to 55:45. A vyrovnanost obou týmů se potvrdila hned v prvním zápase, který jsme dokázali urvat až v samostatných zápasech. Musím však sportovně uznat, že soupeř byl lepším týmem a stejně jak předtím v sezóně ztroskotával na zdi v naší bráně jménem Jaroslav Bašus. Daleko lépe kombinovali, dostávali se do šancí, ale chybělo jim finální štěstí v koncovce. Nám se tak opět jako již několikrát předtím podařilo vyhrát, i když jsme tahali za kratší konec.

Systém play-off, hraný na dva vítězné zápasy nám tedy další týden nabídl matchball. V tomto zápase jsme hráli o chlup lépe jak v zápase prvním a díky dvěma přesným trefám Jardy Chvátala jsme dokázali vyhrát 4:2 a otevřít tak bránu finále.

Zde je nutno vyzvednout přistup týmu Sexy Bonbónci, kteří předvedli skvělý výkon a v semifinále pro nás byli více jak důstojným soupeřem. Celá série se nesla v naprostém duchu fair play a ve skvělé přátelské atmosféře a byla skvělou reklamou pro amatérský hokej. Ještě jednou kluci děkujeme a těšíme se na další souboje v příští sezóně.

 

Finále

Do finále podle očekávání postoupili favorizovaní HC Free Star. Tým, který se do soutěže přihlásil první rok. Tým, chc_zacit_hrat_hokej_hokejove_treninky_brno_hobbyhokejkterý ve svých řadách má skvělé hráče, ale také tým, který od začátku byl neustále s něčím nespokojen, pořád někde něco a lidsky moc nezapadl.

 

Prezident soutěže Irjo Zagata se tedy snažil zajistit celý průběh finále a komunikoval s oběma zástupci klubů, aby vše proběhlo bez problémů a v nejlepším pořádku. Za naši stranu zde nebyl jediný problém, odsouhlasili jsme bez nejmenších problémů i soupeřův návrh na rozhodčí i domluvené termíny finálových zápasů. Udělala se dokonce i speciální schůze zástupců všech klubů a o to větší překvapení bylo, když druhý den Free Star poslali oficiální odhlášení ze soutěže.

 

 

 

Tomáš Tůma: "Nechci se k tomuto chování moc vyjadřovat a hlavní představitelé této organizace by si měli sáhnout do svědomí, co je vedlo k tomu, že pošpinili nejen svoje jméno, ale hlavně jméno celé soutěže a Irja Zagaty, pro kterého je liga jeho dítě.

Pro ně to možná nic neznamenalo, protože hraji hodně soutěží, ale pokazili zážitek všem, kteří se na finále těšili. Pořád jsme jen hobbíci a amatérští hokejisté, pro které by měl být prožitek ze hry daleko před výsledkem. Je to obrovská škoda, ale jsou věci, které člověk nedokáže pochopit a ovlivnit a i když by chtěl, nemůže se s tím nic dělat.

Získali jsme tedy zlato, které se ovšem neleskne tak jak by mohlo. Naštěstí jsme v play off odehráli tak krásnou semifinálovou sérii, která dala zapomenout i na celý ten cirkus ohledně finále. Jsem na svůj tým za celou sezónu hrdý a věřil jsem jim, že by trofej urvali i na ledě.

Na závěr bych chtěl poděkovat Irju Zagatovi za provozování soutěže, kterou hrajeme moc rádi. Dále také všem týmům a jejich vedoucím za skvělé pohodové zápasy.

Přes léto nás čekají hokejové kempy na kterých budeme ladit formu na příští sezónu, kde se samozřejmě pokusíme o obhajobu titulu S vyplazeným jazykem"

 

NHL_R_0607-playoff

 

Hráči sezóny

TT MH - Michal Domby

hodnotí trenér Tomáš Tůma: "I když nejsem zastáncem individuálního oceňování, rozhodl jsem se, že na konci sezóny vždy vyberu jednoho hráče, kterému udělím tento titul. Velkou zásluhu na našem úspěchu měl Jarda Bašus, ale ten neměl trvalou docházku, takže za mě je to letos to je Michal Domby, který v součtu základní části i play-off dokázal obsadit 2.příčku v celkovém kanadském bodování s nádherným průměrem 1,7 bodu na zápas. Velká gratulace!!!"

Hobbyhokej_liga_brno_Michal_Domby

 

PK MH - Petr Gablas

hodnotí trenér Petr Kolečkář: "Ač Petr odehrál za náš tým pouze 7 zápasů, tedy polovinu, dokázal si připsat výborných 8 kanadských bodů za 2 góly a 6 asistencí, což je na obránce výborný počin a je jen škoda, že Gaba nemohl hrát častěji, protože jinak by nám play-off určitě neuteklo. Jen tak dál drobku!!!"

 Petr_Gablas_Hokejove_treninky_brno

Jako třešnička na dortu je tu 10 otázek pro zlatého hocha Tomáše Heindla 

 1. Hraješ pravidelně ligu NHL-R i MH Superligu. Jaké jsou podle tebe rozdíly v těchto soutěžích?

 

V konceptu soutěže. SL se snaží zapojit všechny úrovně hobíků a nabízí jim adekvátní možnost „zápasení“  tím, že každá z lajn 4 týmů přibližně výkonnostně odpovídá té soupeřově. V NHL-R to nelze příliš dodržovat, tudíž je potřeba mít tým více konsistentní a není tolik prostoru pro kluky, co začínají nebo se perou a bruslením.

 

2. Vyhovuje ti formát této soutěže, kdy po základní části přichází play off na dva vítězné zápasy? amatersky_hokej_brno_Tomas_HeindliMají zápasy play off pro tebe jinou atmosféru?

 

Myslím si, že na 2 vítězné je to spravedlivější. Je větší šance, že vyhraje opravdu lepší tým. U jednoho rozhodujícího zápasu může velkou roli sehrát faktor „náhody“.

 

 

3. Po základní části jste obsadili krásné druhé místo. Co bylo Vaši silnou stránkou a naopak slabinou?

 

Silnou určitě brankář Jarda. Základní část si už moc nevybavuju, ale v součtu s PO bych jako negativum viděl nasazení a třeba semifinále jsme vyhráli spíš jen díky Jardovi a „štěstíčku“.

 

 

4. Drobná kaňka na Vašem titulu je neúčast soupeře ve finále, co si o tom myslíš?

 

Moc tomu nerozumím, ale asi k tomu měli důvod. Sehnat led v 18:45 bývá problémÚžasný

 

5. V MH TT tě trénuje kouč Tomáš Tůma, pod jehož taktovou si v jiných ligách nehrál. Čím si vysvětluješ jeho úspěchy? Letos zlato, loni stříbro v NHL-R, 3 zlata a 2 stříbra v Superlize. V čem je jin než ostatní trenéři v MH a vyhovuje ti jeho trenérský styl?

 

Nedokážu si to vůbec vysvětlit, pokud existuje karma, musel v minulém životě trpět jako Ježíš.:-)

Myslím si, že umí poskládat tým a nakombinovat vhodné hráče k sobě. Pokud je třeba tak je i (ne)zdravě vyhecovat. Mně osobně jeho styl vyhovuje, i když od něj dostávám celkem čoro.

 

6. V NHL-R nastupuje i druhý tým z MH, který trénuje Petr Kolečkář. Nezkoušel na tebe hodit laso, abys příští rok přestoupil do jeho týmu?

 

Nezkoušel, protože je to čestný chlapec a takové věci nedělá. Já se mu sám nabídl, že v případě potřeby můžu nastoupit. 

 

 

7. O tobě je známo, že jsi univerzál schopný nastoupit v útoku i v obraně. Čemu osobně ty dáváš přednost a proč?

 

Nejradši mám úlohu ofenzivního beka, vyhovuje mi být na puku a snažit se nahrát z/do jakékoli pozice. Je to takový můj trademark, na kterém si poměrně dost zakládám.

 

8. Jsi pravidelným účastníkem hokejových tréninků. Cítíš, že ti tréninky pomáhají, aby ses pak cítil v zápasech lépe?

 

No těch tréninků jsem letos moc neabsolvoval, ale určitě musím potvrdit, že tréninky pomáhají prohlubovat dovednosti, které pak člověk v zápasech využívá.

 

9. Kdo je v týmu MH TT největší šprýmař v kabině a kdo ti sedí nejvíc na ledě po herní stránce?

 

No šprýmař to je určitě Robert Botlík alias Jágr a sem tam něco vypadne i z Tůmiča, takže se dá zasmát kolikrát i mu.

Herně se mi líbí Chvátoš, v posledních zápasech Víťa Šíma a vepředu Michal Domby.   

 

 

10. Většina lig má po svém konci a čeká tě léto. Připravuješ se nějak speciálně přes letní měsíce, nebo se spíš věnuješ odpočinku na Bora Bora a podobných destinacích?

 

Koupil jsem si Marsblade a hrozně mě to nadchlo, tak se snažím ve volným čase jít na hřiště a šmrdlat s green biscuitem případně střílet z desky. Samo se taky těším na MH kemp, kde své dovednosti nakopnu zase o schod výš Smějící se

 

Děkujeme za rozhovor, ještě jednou gratulujeme a přejeme mnoho dalších hokejových úspěchů

 

Tygrik