Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
1.8.2020
HOKEJOVÝ TURNAJ 3-3 VE VYŠKOVĚ 29.8.

Již třetím rokem budeme pořádat ve Vyškově tento populární turnaj, který jste si oblíbili na našich letních hokejových kempech. Minulé dva ročníky se těšily velkým ohlasům a nevidíme jediný důvod, proč v této tradici nepokračovat, takže i letos se můžete těšit na párádní hokejové bitvy 3na3. V ...
Více zde >>>
7.5.2020
NOVÁ TRENÉRSKÁ POSILA SE ZKUŠENOSTMI Z NHL

Již na úvodním pondělním tréninku budete moct poslouchat cenné rady populárního ,,Harryho,,. Je nám nesmírnou ctí přivítat do našich řad tohoto obětavého srdcaře, jehož hokejová kariéra je nejen bohatá a úspěšná, ale hlavně neskutečně zajímavá. Jako pravidelný účastník mládežnických mistrovst...
Více zde >>>
5.5.2020
OD PŘÍŠTÍHO TÝDNE SE VRACÍME ZPÁTKY NA LED

Po dlouhých týdnech čekání a tvrdé hokejové abstinenci jsme se konečně dočkali a v pondělí 11.5. můžeme opět nazout brusle. Zimní stadiony ovšem musí respektovat pravidla nouzového režimu, tudíž nebudeme vpuštěni do šaten a sprch. Není to sice značka ideál, ale dá se to řešit koberečkem u auta,...
Více zde >>>
25.4.2020
OD PRVNÍCH KRŮČKŮ NA LEDĚ AŽ DO SUPERLIGY

Přečtěte si zajímavý rozhovor a hlavně zhlédněte video, které si kluci sami natočili a sestříhali. Zachycuje průřez působení populární bratrské dvojice Květoňů u nás v Modern Hockey. Patří k těm, kteří u nás vstoupili jako naprostí amatéří uplně poprvé na led a můžete si tak prohlédnout jejich po...
Více zde >>>
30.3.2020
ONLINE HOKEJOVÉ TRÉNINKY

Karanténa potrvá zřejmě ještě hodně dlouho, a jelikož už teď je nám po hokeji velké smutno, rozhodli jsme se pro Vás nachystat alespoň hokejové tréninky v online podobě.   V tuto středu přoběhne od 18h na našem facebooku první a pokud to bude mít kladný ohlas, určitě budeme pokračovat i na dá...
Více zde >>>

Brněnská hokejová liga pro amatéry se přehoupla do druhé poloviny

 

 

Máme za sebou první polovinu základní části naší amatérské hokejové ligy a je na čase na krátké zhodnocení situace.
Zatím se jedná o nejvyrovnanější sezónu od doby kdy se liga rozšířila na šest týmů a to jak tabulkově, tak i výsledkově a to je to co hráče posunuje nejvíce dopředu.
Do ligy se opět zařadila řada nováčků, kteří se uvedli více než pozitivně. V některých týmech došlo k lehkým doplněním i úpravám ratingu a jak se ukazuje, bylo to ku prospěchu věci.
Mezi prvním a pátým týmem je rozdíl pouze 9 bodů a tak se kromě Black Hawks, jimž vypadli opory kvůli zranění a s docházkou to není opravdu tak vzorné jak vysvědčení Václava Klause na druhém stupni, může o titul v základní části poprat opravdu kdokoliv.

 

 

 hokej_pro_amatéry_v_brně_a_okolí

 

 

1. MH LOS BOMBEROS (22 bodů) Los_bomberos_logo

 


Hasiči jsou již takové stálice na předních místech. Jejich tým prošel řadou změn a to i na postu trenéra. Bohužel Martin Dufek odtrénoval pouze 3 zápasy a poté již nedokázal skloubit svoje studijní a hokejové povinnosti a tak otěže Bomberů převzal zpátky TT, což je pro Bombery to stejné, jako když si gumídci dopřejí čtyři hlty hopsinkové šťávy.

Tým, který spoléhá na pravidelnou docházku kostry týmu a pečlivou obranu, nemá ve svém kádru ty nejšikovnější hráče, ale jejich sehranost, obětavost a účelný hokej, dokáže potrápit i soupeře v daleko silnější sestavě.


Skvělou formu má brankář Milan Girgle, který má velkou zásluhu na tom, že tým dokázal předvést řadu hokejových loupeží (Rockets, Red Wheels), kdy se hrálo většinu času na jejich polovině a s průměrem témeř 95% jasně vládne brankářským statistikám. Bodově táhne tým opět Jakub Rikan (8+4), který těží z chytrých přihrávek Tomáše Kotrly (2+5), ale doslova životní sezónu prožívá Michal Marek. Hráč, který loni nedokázal vstřelit ani jednu branku a vysloužil si cenu pro největší zklamání ligy, nyní září jak bývalí zaměstnanci Černobylu. Zatím zaznamenal 11bodů (4+7) a je pouze dva bodíky od lídra kanadského bodování.


Kvůli operaci kolene schází týmu Vojtěch Trčka, který je takovým nepsaným maskotem a chodí tým podporovat alespoň na střídačku, kde je spíše ku škodě a akorát rozptyluje jinak koncetrované buldoky.


Bombeři se nescházejí tak silní jako dříve, ale role hošího týmu jím evidentně vyhovuje. Uvidíme zda dokáží pravidelně bodovat i ve druhé polovině sezóny a pokusit se vyhrát základní částo po třetí v řadě.

 


Nejlepší hráč: Jakub Rikan
Největší překvapení: Michal Marek
Nejlepší nováček: Lukáš Němec

 

 

 hokej_v_brně_hokejové_zápasy_pro_amatéry

 

 

 

 

 

 

2. MH GRIFFINS (21 bodů)griffins_logo

 

 

Pouze bod na absolutní vrchol ztráci družina Denise Kudery. Zajímavostí je, že ač mají tolik bodů, mají zaroveň i záporné skóre, což se moc často nevidí.


Nové posily Dvořák, Zettík, Urbaník a duo navrátilců Svoboda s Ludvíkem proměnili tým k nepoznání a pryč jsou doby, kdy logo bájneho tvora na jejich hrudi připomínalo spíše býložravce, který má problém uchopit i stéblo meduňky lékařské. Griffini jsou zpět a jejich chuť po masových bodech roste zápas od zápasu více.


Ač již tradičně mají silnou první formaci, která bodově určitě nestrádá, nejvíce bodů v týmu má Lukáš Kočí (7+2), který je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Brankářský veterán a ikona klubu Gamba nastoupil ke třem zápasů, ale s průměrem 6 branek na zápas je spravedlivě v této sezóně týmová dvojka. Brankoviště si tak podmanil Michal Beneš, který je obrovským příslibem a podává skvělé spolehlivé výkony. Jestliže na sobě bude dál pracovat a chodit pravidelně na tréninky, roste Griffinům doslova poklad mezi tyčemi.


I druhému týmu v tabulce se nevyhlo zranění a na delší dobu vypadl kvůli zranění kolene Jiří Fojtík a na operaci s ramenem byl i Patrik Moulis. Nicméně oba minulý zápas zaskočili jako trenéři a nutno dodat, že zápas odkoučovali s grácii šedesátileté francouzské prostitutky a možná si tak řekli o novou pozici v týmu.


Bude zajímavé sledovat zda tento tým potvrdí zlepšenou formu i v dalších deseti zápasech, nebo se začne propadat jak kurz libry.

 


Nejlepší hráč: Michal Dvořák
Největší překvapení: Lukáš Kočí
Nejlepší nováček: Miroslav Zettík

 

 

 hokejoví_amatéři_z_brna

 

 

 

3. MH ROCKETS (15 bodů)rockets_logo

 


Tým, který je rok co rok pasován na favorita soutěže, měl tradičně skvělý vstup do sezóny. Ovšem poslední měsíc jakoby do jejich motoru tekl místo prémiového vysoceoktanového paliva spíše ocet smíchaný s jablečným džusem. Rakety vždy těžili z výborné docházky opor, které se poté do ranních hodin tužili u rezavého pěnového moku, ale když nejsou schopny postavit to nejsilnější, je to jakoby golem přišel o svůj šém.


Tým táhne jako vždy Michal Domby (6+7), který zároveň vede tabulku kanadského bodování celé soutěže. Daří se i jeho parťákovi z útoku Tomáš Kaňovskému (5+5) a přes bod na zápas sbírá ve druhé lajně i hráč s obrovským čuchem na góly Tomáš Navrátil (3+5). Opora v bráně Jakub Mikauš zřejmě cítil únavu z velké porce zápasu a tak se vydal chytat bronz na pobřeží Karibicu a celý tým již vyhlíží jeho návrat, jelikož dvojka Radim Plášek nemá zdaleka tak dobré čísla. Samostatnou kapitolou je potom Ondřej Hušek, který sice umí vyslat tvrdou ránu od modré, ale zatím vysíla svoje projektily spíše po odpískání a inkasuje jeden vyšší trest za druhým. 


Rakety jako kdyby vypadli z rytmu, ale v takto vyrovnaném ročníku je opravdu těžké posbírat nějakou delší bodovou sérii. Tým už neví co by změnil a tak se chystá asi již desátá změna loga a dokonce i nové dresy. Možná by nebylo špatné, kdyby hráči místo řešení jestli budou mít kapesníky v týmových barvach z krajky, nebo čínského hedbáví, vrátili koncentraci zpět na ledovou plochu a zavzpomínali na dobu poctivé tréninkové docházky.


Příjemná zpráva je určitě uzdravení bodové mašiny z minulé sezóny Miry Lukáše, naopak zranění nohy vyřadilo na delší dobu Romana Němčáka, který tak nebude moci naplno zúročit několikatýdenního kempu v Kanadě, ale určitě tím potěší všechny majitele brněnských non stop barů.


Ovšem bodová ztráta není vůbec velká, takže výše vyrčený negativismus nemusí být vůbec na místě. Stačí pár povedených zápasů a Rakety jsou zpět ve hře o jejich vysněný titul. Věřme, že dopadnou lépe než posádka Apolla 1.

 


Nejlepší hráč: Michal Domby
Největší překvapení: Martin Kelbl
Nejlepší nováček: Jan Sedláček

 

 

 nejlepší_hokejové_tréninky_v_brně

 

 

 

 

 

 

 

4. MH RED WHEELS (14 bodů) red_wheels_logo

 

 


Tým, který také doznal velkých obměn v kádru a pokud se sleze jejich první lajna, tak to připomíná uragán, který naposled předváděla ruská sborná na kanadském poháru v 76. Rudokolci těží i z trenérského triumvirátu, který se okolo týmu motá. TT byl pověřen skládáním sestavy a na zápasy se střídají Sýkora s Kolečkářem, což logicky muselo vést ke zlepšení jejich výkonů. Škoda, že ztratili pár vyhraných zápasů, jinak by atakovali samotný vrchol tabulky.


Marek Trávníček (6+4) plní roli správného kapitána jak v kabině, ale i výkony na ledě a je na čele bodování svého týmu. Dobře do týmu zapadlo i hbité pravaso Pavel Mazálek (3+4) a ve hře je hodně vidět i ofenzivní obránce Olda Horák (1+5). Největší škoda je častá absence dloudobé jedničky v bráně Ondry Fidrmuce.

Nejsmutnější na tom je, že nemůže kvůli pracovním povinnostem. Pracuje ve firmě se nepopulárním spoluhráčem Komínem, který ho ovšem silně vykořisťuje a zatímco on je na každém zápase, každý druhý den na rybách a dvakrát denně se schází s kumpány z jiných týmů, aby naplnil svůj velrybí žaludek, Fido viděl denní světlo naposled na pohlednici od kamaráda z Krymu. Na hostování byl tedy místo něj uvolněj z Bomberů Milan Valášek, který ať určitě není zklamáním, neoplývá takovou jistotou a věříme, že diktatura Me Li Chara brzy skončí a tým tak bude mít ještě větší šanci na jednu z předních příček na kterou už dlouho dobu čeká.

 

Red Wheels jsou takový černý oř soutěže a v první polovině dokázal, že pomyšlení na titul v jejich případě určitě není přehnané. Až se jejich první lajna začne tlačit více do koncovky, mohou si soupeřovi golmani zrušit permanentku do saun. Zatím musí dělat radost na dálku i Jirku Johnovi, který určitě sleduje tabulku i během vysokohorské turistiky. Budeme fandit, aby jim nastolená forma vydržela a nedopadlo to jako s krabičkovou dietou jejich lodivoda.

 


Nejlepší hráč: Marek Trávníček
Největší překvapení: Jakub Barteček
Nejlepší nováček: Oldřich Horák

 

 

 amaterské_hokejové_týmy_modern_hockey

 

 

5. MH RAPTORS (13 bodů) raptors_logo


Loňský finalista je sice na pátém místě, ale jsou schováni ve větrném pytli a v každé zatáčce v podobě příštích kol, jsou připraveni k předjíždění soupeřu a letět tabulkou vzhůru jak Martin Šonka se svým dvojplošníkem. Jsou také jediný tým, které nedokázali zatím porazit první Los Bomberos a to jen ukazuje na jejich sílu a kvalitu.


Po počáteční stávce se k týmu připojila vlasatá ikona Robert Botlík a novou krev do žil i nováček Michal Bojtoš, který však stále na svůj první gól čeká. Samostatnou kapitolou byl potom příchod Lukáše Staška, který otočil atmosféru v týmu o 180 stupňů. Hráč, jehož průměr příspěvků na faceboku budí Zuckerberga ze spaní, začal krátce po svém příchodu pořádat týmové pitky a večeře, postaral se i o zvýšení fanouškovské základny i videomateriálu do týmového archivu.


Ovšem stejně činný je i na ledě a s 10 body je lídr kanady v ještěří zahradě. Na paty mu šlapou tradiční opory Petr Šmíd (6+2) a Petr Winkler (5+2). Úvod sezóny zmeškal kvůli zranění kyčle fantom mezi tyčemi Patrik Doné a ikdyž Komi je stále lepší a lepší, Patrik patří k tomu nejlepšímu co v MH v masce máme. Sice to bude znít vůči slovenskému brankáři krutě, ale pokud chytá ,,Donald,, je z Raptorů největší adept na zisk titulu.


Tým Radka Husáka to nemá rozjeto vůbec špatně a myslím, že by se určitě měli vyhnout předkolu a do play off postoupit z jedné z předních pozic. Není ovšem tajemstvím, že skupina kolem oligarchy Víti Šími řeší nějaké zákulisní problémy ohledně sestav a nominací. Nechme se překvapit koho nechá práškobaron zmizet, nebo ho pošle zdarma na potapěčský kurz na dno brněnského pryglu.

Pokud ovšem nebudou táhnout za jeden provaz, může se také jednat o velký propadák a nenaplnění potenciálu, stejně jako jejim předkům v Jurském parku.

 

Nejlepší hráč: Patrik Doné

Největší překvapení: Kateřina Prokešová

Nejlepší nováček: Lukáš Stašek

 

 

 hledám_hokejovou_partičku_v_brně

 

 

6. MH BLACK HAWKS (5 bodů) 

black_hawks_logo


Přestože mají o pět bodů více, než měli v loňské sezóně po deseti zápasech, jsou jediným týmem, který s ostatními nedokáže držet dech a je to obrovská škoda.


Týmové statistiky ovládají Radek Lánský (4+2), Nazar Yagupa (3+2) a Martin Ječmen (3+2), což jasně ukazuje na absenci tahounů, kteří se podíleli na překvapení v loňském play off, kdy dokázali šokovat jako Kačka Kornová svými fotkami do magazínu LEO a vyhrát naši amatérskou hokejovou ligu.

 

Svalové zranění vyřadilo na delší dobu Jiřího Němce, který už je ovšem zpět a v posledních zápasech ukázal, že ze svého hokejového umu nic nezapomněl. V úvodu sezóny si zlomil kotník Lukáš Klaška a s nohou měl problémy i Marek Vetr. Pracovní povinnosti nedovolili nastoupit Beťkovi a Fillip Wachter když zrovna nevozí buráky a jetel z Itálie, tak si jde radši vymáčet čumák do lihu.


Jestřábi mají velkou sílu a dokáží hrát vyrovnané zápasy, ale bez svých nejlepších hráčů jde bodovat velmi těžko.

Věřím, že smůlu v podobě zranění si již vybrali a jako správný loňský mistr se do toho znova obují, probudí týmového ducha a začnou očesávat favority o body. Času na probrání mají ještě hodně, ale taky nesmí zapomínat na osmizápasový limit pro play off.

 

Nejlepší hráč: Radek Lánský

Největší překvapení: Arnošt Pochop

Nejlepší nováček: Nazar Yagupa

 

 modern_hockey_nejlepší_servis_pro_amatérské_hokejisty

 

 

FANOUŠCI

 


S doslova hřejivým pocitem na hrudi musím poděkovat i fanouškům, kterých se na zápasech schází více a více. K vidění byli komě originálních fandících pomůcek i vtipné transparenty a to dokonce i v cizím jazyce.

Je fajn, že Vás chodí podporovat rodina, kolegové z práce, milenky, milenci milenek a kamarádi a určitě to přispívá i k celkově lepší atmosféře ligy. Dle reakcí se jim předváděný hokej líbí a věřím, že se počty budou ještě zvětšovat, takže se určitě nestyďtě pozvat i další zájemce o nejrychlejší kolektivní hru na světě, která je va Vašem podání stále více a více koukatelná.

 

 

 fanoušci_amatérského_hokeje

 

 

ORGANIZAČNÍ TÝM

 

S poděkováním nesmíme samozřejmě zapomenout i na všechny, kteří se starají o Váš servis, ať už s píšťalkou v ruce, s mikrofonem na časomíře, s kamerou u rozhovorů, nebo doma ve střížně, či červené komoře. Bez jejich přispění by liga neměla takovou atmosféru a zaslouží si Váš respekt.

 

 

 

PODĚKOVÁNÍM SPONZORŮM

 


Jistě jste zaznamenali i letošní novinku, že každé kolo má svého sponzora, který vždy věnuje nějaký dar pro nejlepší hráče. Přesto, že to nejsou ceny za desetitisíce, vždy to potěší a velkou radost mám i z toho, že se zatím vždy našli sponzoři z řad našich hráčů.

Rád bych, aby si tato komunita pomáhala i v profesních vodách, takže doufám, že začnete vzájemně využívat svých služeb i mimo led.

 

Zde je jejich seznam:

 

1.kolo: Sedláci ze Zhořce

2.kolo: Golf Klub Automotodrom Brno

3.kolo: OMNIA Sport

4.kolo: FRONIUS

5.kolo: JTR Coffee

6.kolo: ROSTER

7.kolo: VIKTORIA Restaurant and Bar

8.kolo: G-Malby

9.kolo: AHOME

10.kolo Koupelny Horáček

 

 

Takže ještě jednou děkujeme !

 

 

sponzoři_hokej_brno

 

 

SLOVO ZÁVĚREM

 

K vidění bylo obrovské množství vyrovnaných bitev a všichni si přejeme, aby jich bylo co nejvíce i v druhé polovině. Je radost sledovat Vaše nasazení a vášeň kterou do zápasu dáváte, byť je to jen hobby hokej. Ocenit musím i mnoho sportovních gest, odvolaných faulů, nebo poklepání soupeře při nezaviněné srážce.

 

Přeji všem týmům hodně zdaru a ať základní část vyhraje ten nejlepší.

 

 

autor článku: Tomáš Tůma

 

 

Tygrik