Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
     
5.9.2022
SPORTEGA (SPORTOBCHOD) NOVÝM PARTNEREM MODERN HOCKEY

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo domluvit partnerství s tímto sportovním gigantem, který na našem trhu působí více než dvacet let.   Jsme sice hokejisté, ale především sportovci a nabídka Sportegy je opravdu obrovská, takže si na své určitě přijdou i příznivci raketových sportů, cyklist...
Více zde >>>
19.4.2022
SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU 12. ZÁKLADNÍ ČÁST

Máme za sebou nejdelší základní část v historii naší amatérské hokejové ligy a je na čase vzít do ruky hokejovou lupu a detailně prozkoumat, jak se týmům dařilo a o které hráče se mohli během sezóny opřít.   Velký prostor dostanou tentokrát i trenéři všech týmů, které si vzal do parády náš ne...
Více zde >>>
31.3.2022
LETNÍ HOKEJOVÉ KEMPY BUDOU LETOS V CHOMUTOVĚ

Po dvou úžasných letech, které jsme mohli strávit v Milevsku, jsme byli nuceni opět změnit lokalitu. V Milevsku se letos nebude v srpnu skrz ekonomické podmínky mrazit, a tak jsme se rozhodli po pečlivé úvaze vybrat Chomutov, který si myslíme, že Vám veškerým nabízeným komfortem doslova vyrazí de...
Více zde >>>
28.3.2022
FANTASTICKÉ UMÍSTĚNÍ OBOU NAŠICH TÝMŮ V AMATÉRSKÉ HOKEJOVÉ LIZE NHL-R

Máme za sebou konec jedné z mnoha hokejových soutěží pro amatérské hráče, se kterou můžeme být více než spokojení. Divizi A se nám podařilo vyhrát a v divizi H jsme skončili jen těsně druzí. Je tedy na čase si naše dosavadní působení zhodnotit, podívat se co nás čeká v play off a na závěr tu má...
Více zde >>>
5.2.2022
ZÁPASY NA OLYMPIJSKÉM FESTIVALU V BRNĚ

Jsme nesmírně rádi, že můžeme být součastí toho sportovního svátku a sehrát zápasy v tak atraktivním prostředí. Bruslit s pukem na holi pod otevřeným nebem za umělého osvětlení s nádechem olympijské atmosféry, to prostě nemá chybu. Loni jsme tyto romantické chvíle zažívali v Řicmanicích, kdy jste...
Více zde >>>

,,THE ORIGINAL THREE,, OVLÁDLI PRVNÍ TŘETINU SUPERLIGY

 

 

Máme za sebou první třetinu naší amatérské ligy pro hokejisty, kdy se již utkal každý s každým, a tak je na časeTabulka_hokejova_liga_brno se podívat všem týmům na zoubek.

 

Týmy za sebou mají pět utkání a zakladatelské celky MH Superligy, jdou do nebezpečného trháku.

 

V tomto reportu se dozvíte, kterým týmům se dařilo, kdo překvapil a kdo naopak zklamal. Detailně se budeme věnovat i klíčovým hráčům a jejich statistikám.

 

 

 

 

 

 

 1. MH ROCKETS - 15 bodů

 Modern_hockey_rockets_vysledky

Pět zápasů, pět výher. Rakety odstartovaly opravdu ve velkém stylu a zatím prochází ligou bez ztráty kytičky.Takový vstup do soutěže jsme tu ještě neměli a všichni jsou zvědaví, na jakém čísle se tato výherní série zastaví. Tým vedený Jiřím Otoupalíkem změnil před sezónou logo i kapitána a zatím se ukazuje, že to byla volba více než výtečná. Je vidět, že jsou ve velké psychické pohodě a doslova si užívají jízdu na vítězné vlně.

 

 

První tým soutěže se opírá o skvělé výkony Jakuba Mikauše mezi tyčemi, který má doslova životní formu a v důležitých momentech dokážejakub_mikaus_hokejova_liga_brno podržet svůj tým. Lídrem v týmových statistikách je Prokop Kudlík (2+5), kterému změna týmu doopravdy sedla.

Obrovský podíl na úspěchu Rocket má i třetí formace, kde si drží skvělý průměr gólu na zápas Tomáš Holubec (5+1) a jeho dvorní nahrávač Jiří Vévoda (1+4). Dva body na zápas si drží i Michal Domby (3+3), který však odehrál pouze tři zápase a očekává se, že bude brzo atakovat čelo statistik celé ligy. Opomenout nesmíme i ofenzivního beka Roberta Botlíka (0+5) i střelce důležitých branek Tomáše Navrátila (3+2).

Pokud bychom měli hledat nějaké negativa, tak je to snad jen nula bodů na kontě jindy produktivního Marka Horáčka, ale toho to vzhledem k postavení týmu v tabulce, ani moc mrzet nemusí.

 

Rakety zatím působí zcela bez slabin. Na střídačce vládne vždy bojovná atmosféra. Při problémech v docházce jsou schopni bez problémů zacelit rány, jelikož mají ve svém týmu mnoho univerzálů, kteří dokážou zaskočit na všech postech.

Je z nich cítit velká síla a neztrácejí hlavu i když se zápas nevyvíjí dle jejich představ. Zcela bez diskuzí se stávají týmem první třetiny.

 

Nejužitnější hráč první třetiny: Jakub Mikauš

 

 

 

 

2. MH LOS BOMBEROS – 12 bodů

Modern_hockey_los_bomberos_vysledky 

Podařený vstup do sezóny zažívají i hasiči.

Tým, který před sezónou zaznamenal největší odliv hráčů, poměrně brzo našel svoji novou tvář a hlavně v posledních třech zápasech dokazuje, že se s nimi musí počítat i tuhle sezónu.

Hlavně díky rekordní výhře 14:0 s Black Hawks si drží průměr vstřelených branek za jeden zápas na skvělém čísle 5,8 s čímž, musí být jejich trenér Tomáš Tůma určitě spokojen.

 

 

 

Týmovým statistikám vládne díky poslednímu pětibodovému zářezu Jan Zamečník (4+5), který tak aktuálně vedeamaterska_hokejova_liga_v_brne_modern_hockey bodování celé soutěže. Jestliže loni byla hodně bodově cítit druhá formace, tuto sezónu překvapuje nováčkovský třetí útok, který si opravdu typově sedl.

 

Silový Vojtěch Trčka (3+5), tvořivý Daniel Kučinský (2+5) a univerzální Jan Cerovský (3+3), přivádí obrany soupeřů do rozpaků a pravidelně bodují v každém zápase.

 

Tým se stejně jako minulou sezónu může spolehnout na svoji brankářskou jedničku Milana Girgleho, který zatím působí velmi jistě a bez chyb a drží si 91,3% úspěšnosti zákroků.

 

Do Los Bomberos skvěle zapadli všichni nováčci a oproti minulým sezónám působí daleko více týmově.

 

Hráči se daleko více než na svoje individuální statistiky soustředí na týmové úspěchy a na ledě je to cítit.

 

V kabině i na střídačce vládne dobrá nálada, a ač jsme nevěděli co od tohoto týmu před sezónou čekat, zatím velmi pozitivně překvapují.

 

Uvidíme, zda se zlepšující forma pravidelných finalistů potvrdí v druhé fázi soutěže.

 

 

 

Nejužitnější hráč první třetiny: Vojtěch Trčka

 

 

 

 

3. MH RED WHEELS – 9 bodů

Modern_hockey_red_wheels_vysledky 

S první třetinou mohou být určitě spokojeni i u Rudokolců.

Už teď mají o tři body více než za celou loňskou sezónu a neustále tak drží kontakt se špicí.

Družina Petra Kolečkáře ukázala velký charakter a vysloužila si přezdívku tým posledních třetin. Dvakrát je totiž dokázala vyhrát v poměru 4:1 a otočit tak zdánlivě ztracené zápasy proti Black Hawks a Griffins.

 

Tým trošku trápí koncovka, a i když mají na svém kontě tři výhry, jejich celkové skóre je záporné -2. Mohou seTomas_Heindl_amatersky_hokejovy_tym_brno spoléhat na bodový přinos Tomáše Heindla (2+4), za kterým je ovšem propast. Je to dáno i tím, že zdravé jádro týmu neodehrálo všechny zápasy a sestavou se tak prorotovalo několik hráčů.

Mírné zklamání je zatím nejtrestanější hráč týmu Jirka John, který se sice často dostává do střeleckých pozic, ale na jeho kontě vstřelených branek stále svítí nula.

Naopak pochvalu si zaslouží bouřlivák Martin Melichar, který zatím nebyl ani jednou vyloučen a odvádí v obraně velmi dobré výkony.

Brankář Ondřej Fidrmuc zatím nepodává tak skvělé výkony jak v minulosti, ale také nevyrábí tolik chyb a jeho výkony jsou daleko více stabilní.

 

Red Wheels mají soutěž rozehranou velmi dobře a pokud se jejich soubor muzikantů Gill, Gablas, Trávníček budou více scházet, mohou pomýšlet i na příčky nejvyšší.

Nováčci ze sebe určitě odhodili roucho utkané z trémy a v druhé třetině budou pro tým určitě více platní. Jejich velkou výhodou je i stratég na střídačce, který se snaží vypadat nenápadně, ale vždy pokud to situace dovolí, ví moc dobře, za kterou nitku potáhnout tak, aby to přineslo jeho týmu úspěch.

 

Nejužitnější hráč první třetiny: Tomáš Heindl

 

 

 

 

4. MH GRIFFINS – 3 body

 Modern_hockey_griffins_vysledky

Tak to je mistrovská kocovina jako hrom. Pouze jedno vyhrané utkání je opravdu velmi špatná vizitka úřadujícího šampióna.

Na týmu leží deka a jejich trenér Denis Kudera bude muset zapojit všechny svoje schopnosti, aby tým dokázal probudit z letargie.

I když i tento tým zaznamenal množství odchodů, určitě mají kádr na to, aby se pohybovali v tabulce o hodně výš. Takové to Griffins opravdu neznáme a zatím jsou negativním překvapním Superligy.

 

Kanonýr Karel Šmejkal sice zaznamenal 6 branek, ale zatím marně čeká na pomoc nejproduktivnějšího hráčeKarel_Smejkal_hobby_hokej_liga_brno loňského ročníku Ondřeje Švaříčka.

 

Bodově zaostává i druhá formace, naopak světlejší zítřky prorokuje třetí lajna, kterou táhne Patrik Moulis (3+2), Milan Sklenář (3+0) a veterán Jiří Trčka (0+3).

 

Obrana zatím nefunguje příliš spolehlivě, takže maskovaný muž Karel Gamba to má velmi těžké, ale i on byl zvyklý na daleko lepší čísla.

 

Grifini měli řadu zápasu dobře rozehraných, ale jakoby se vytratila prostě herní pohoda.

 

Tým, který dával do hry tolik impulzů a emocí, působí letos hodně zakřiknutě.

 

 

Možná je to jen špatný odhad, ale zdá se, že mají problémy i s kondicí, jelikož v posledních třetinách působí často bez šťávy.

 

 

Věříme, že se co nejdříve oklepou a rychle dají na první část sezóny zapomenout.

 

 

Nejužitnější hráč první třetiny: Karel Šmejkal

 

 

 

 

5. MH BLACK HAWKS – 3 body

Modern_hockey_black_hawks_vysledky 

Řízný trenér Lukáš Hokl zavedl hned během prvního zápasu systém pokut, rozcviček a dalších opatření, ale na tým to moc dobrý efekt nemělo.

Tým sice čtyřikrát z pěti utkáních vedl, ale do vítězného konce se mu podařilo dovést pouze jeden, kdy dokázali vysoce přehrát Raptory 10:0.

Ovšem první vyhrání z kapsy vyhání, se v tomto případě potvrdilo více než důkladně, když o týden později s hlavou v oblacích inkasovali ostudnou prohru od Los Bomberos.

 

 

Zajímavostí u tohoto týmu je, že jako jediný z týmů pravidelně protáčí oba brankáře.Lepší čísla má Tomáš

Filip_Wachter_amatersky_hokej_v_brne Vymětal a uvidíme, zda se této metody budou držet i nadále, nebo se stane z Jakuba Kovaříčka dvojka.

 

 

Tým spoléhá na ostrostřelce Filipa Wachtera, který se sedmi brankami, vládne ligovým střelcům.

Dobrými výkony se prezentuje nováček Petr Ševčík (4+1) i bývalý Grifin Radim Ludvík (1+4).

 

 

 

I když se jedná o nováčka v této soutěži, zatím nenaplnili svůj velký potenciál, který se do něj před sezónou vkládal.

 

Vliv na to má určitě i to, že ofenzivní esa mají problémy s docházkou, což by se ale mělo co nejdříve změnit a tým by měl začít plnit roli favorita celé soutěže.

 

Už se nemůžou vymlouvat na nesehranost  a  uvidíme, jak na zpackanou první třetinu Jestřábi zareagují a jak brzo doženou bodovou ztrátu na přední celky.

 

 

 

 

Nejužitnější hráč první třetiny: Filip Wachter

 

 

 

 

6. MH RAPTORS – 3 body

 Modern_hockey_raptors_vysledky

Raptoři měli vstup do ligy jako z říše snů. Hned v prvním zápase porazili úřadující mistry a postarali se tak o pořádné překvapení hned v prvním kole.

Možná, že to byla nováčkovská daň, nebo euforické nadšení a hlava v oblacích, ale další zápasy je vrátili opět tvrdě na zem. V dalším zápase sice sehráli vyrovnaný part proti Red Wheels, ale pak přišli dvě těžké porážky od Bomberů a Jestřábů. Tak jako v prvním kole zaskočili favorita, málem se jim to povedlo v kole posledním, kdy sice prohrávali s Rockets 0:4, ale nakonec málem brali body.

 

O tom kdo je gólově táhne, není třeba pochybovat, protože Petr Winkler se s bilancí 5+1 řadí k tomu nejlepšímu,Petr_Winkler_ahl_brno_amatersky_hokej co v lize máme. Jaroslav Chvátal (1+3) sice nepodává špatné výkony, ale zatím zůstává lehce schován ve svém stínu. Více, hlavně směrem dozadu, se očekává i od Vítězslava Šimy, který zatím nepotvrzuje ocenění nejlepšího obránce z minulé sezóny a i na probuzení Michala Zorníka.

 

Nováček se bohužel nemůže spoléhat ani na stabilní výkony brankáře, jelikož Michal Komorník střídá svoje výkony jak počasí a po neuvěřitelném zákroku je schopný pustit lacinou branku. 

 

Raptoři mají obrovský problém s prvními třetinami. Jejich bilance z nich je 1:14, což je více než alarmující. Přitom v součtu druhých a třetích třetin mají skóre 14:14. Je nesmírně těžké se potom vracet do zápas, ale ukazují, že jsou týmem se srdcem na pravém místě a zápasy nevzdávají za žádné situace.

 

Díky nešťastnému zranění přišli zřejmě na celou sezónu o Petra Sochora, ale za to získali Michala Dvořáka, který by měl v první lajně začít dělat pořádnou neplechu.

 

Nejužitnější hráč první třetiny: Petr Winkler

 

 

 

 

VOLNÍ HRÁČI

Hokejovy_tym_hleda_amaterske_hrace_hobby_hokej

Nesmíme zapomenout i na plejery z tzv. institutu volných hráčů, které se postupně snažíme začleňovat do týmů.

 

 

V probíhající sezoně již našli nové majitele Marek Vetr (BH), Karel Kvasnička (LB). Výrazně si o zařazení do kádru řekli i Kamil Klapač, David Stanke a Martin Helma, kteří se určitě již brzy někde objeví na stále soupisce.

 

 

 

 

 

Stále jsou volná místa

 

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by se chtěl do naší ligy přidat, určitě ho oslovte ať nás kontaktuje, nebo mu řekněte, ať se přidá do skupiny volných hráčů na facebooku: ZDE

 

 

 

 autor: Tomáš Tůma

 

MH SUPERLIGA - HOKEJOVÁ LIGA PRO AMATÉRY S PROFESIONÁLNÍM SERVISEM

 

 

 

 

Tygrik