Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
5.9.2022
SPORTEGA (SPORTOBCHOD) NOVÝM PARTNEREM MODERN HOCKEY

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo domluvit partnerství s tímto sportovním gigantem, který na našem trhu působí více než dvacet let.   Jsme sice hokejisté, ale především sportovci a nabídka Sportegy je opravdu obrovská, takže si na své určitě přijdou i příznivci raketových sportů, cyklist...
Více zde >>>
19.4.2022
SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU 12. ZÁKLADNÍ ČÁST

Máme za sebou nejdelší základní část v historii naší amatérské hokejové ligy a je na čase vzít do ruky hokejovou lupu a detailně prozkoumat, jak se týmům dařilo a o které hráče se mohli během sezóny opřít.   Velký prostor dostanou tentokrát i trenéři všech týmů, které si vzal do parády náš ne...
Více zde >>>
31.3.2022
LETNÍ HOKEJOVÉ KEMPY BUDOU LETOS V CHOMUTOVĚ

Po dvou úžasných letech, které jsme mohli strávit v Milevsku, jsme byli nuceni opět změnit lokalitu. V Milevsku se letos nebude v srpnu skrz ekonomické podmínky mrazit, a tak jsme se rozhodli po pečlivé úvaze vybrat Chomutov, který si myslíme, že Vám veškerým nabízeným komfortem doslova vyrazí de...
Více zde >>>
28.3.2022
FANTASTICKÉ UMÍSTĚNÍ OBOU NAŠICH TÝMŮ V AMATÉRSKÉ HOKEJOVÉ LIZE NHL-R

Máme za sebou konec jedné z mnoha hokejových soutěží pro amatérské hráče, se kterou můžeme být více než spokojení. Divizi A se nám podařilo vyhrát a v divizi H jsme skončili jen těsně druzí. Je tedy na čase si naše dosavadní působení zhodnotit, podívat se co nás čeká v play off a na závěr tu má...
Více zde >>>
5.2.2022
ZÁPASY NA OLYMPIJSKÉM FESTIVALU V BRNĚ

Jsme nesmírně rádi, že můžeme být součastí toho sportovního svátku a sehrát zápasy v tak atraktivním prostředí. Bruslit s pukem na holi pod otevřeným nebem za umělého osvětlení s nádechem olympijské atmosféry, to prostě nemá chybu. Loni jsme tyto romantické chvíle zažívali v Řicmanicích, kdy jste...
Více zde >>>

V ZÁŘÍ ODSTARTOVALA PRO NAŠE DVA TÝMY DALŠÍ HOKEJOVÁ AMATÉRSKÁ LIGA

 

V září nám začala Neoficiální Hokejová Liga Rybníkářů (NHL-R), tentokrát v nové podobě dvou výkonnostních divizí, o čemž jsme Vás informovali již v článku zde.

 

Byli jsme tak velmi zvědaví, jaké týmy se nám podaří složit a jak uspějeme v náročné konkurence.

Již předem bylo domluveno, že tým ,,A,, bude trénovat Tůmič a Ťoupek v něm bude hrát a týmu ,,B,, si role prohodí a TT bude chytat a Ť tvořit u tabulky vítězné strategie.

 

Záměr byl prostý, vytvořit tak hráčům co nejvíc profi prostředí, kdy budou dostávat zpětnou vazbu jak z pole, tak i na střídačce a po prvním měsíce musíme konstatovat, že vše vychází na výbornou, jelikož oba dva týmy, prošly prvními čtyřmi zápasy bez ztráty kytičky a ukázaly pevný charakter, když dokázali několikrát otočit utkání, které se nevyíjelo zrovna příznivě.

 

Zda přinášíme kompletní souhrn zápasů obou hokejových divizí.

 

 jiri_otoupalik_hobby_hokej_brno_trener

 


 

NHL-R (DIVIZE AMATÉRŮ)

 

MODERN HOCKEY ,,A,, vs MANTINELS RAJHRAD 13:4

První utkání, kdy jsme nevěděli co čekat. My jsme de facto budovali nový tým, kdy se většina hráčů zná ze Superligy, ale pouze jako protivníci.

Na druhé straně stálice ligy z Rajhradu, který vždy patřil k těm těžším soupeřům. Bohužel kvůli špatné informovanosti o systému výjimek bývalých hokejistů, nemohli nastoupit jejich největší opory, což se výsledkově projevilo velmi výrazně.

 

Na soupeři byla vidět frustrace a v obranné třetině plni pouze roli komparzistů, kteří přihlíželi našim kombinacím. Jiná situace ovšem nastala, pokud měli kotouč na holích, to byl najednou vidět pohyb a několik nepříjemných akcí, před naší bránou.

 

Nicméně se snažíme za každého skóre se někam posouvat, a tak v půlce utkání dostaly volno největší opory, které měly v nohou víkendový Roster Cup a my jsme tak mohli zkoušet další varianty útoků a obran a ladit tak sestavový koktejl do příštích zápasů.

 

Individuálně nejvíce zazářil Michal Trávníček, který zaznamenal hattrick a k tomu přidal navrch ještě dvě gólové přihrávky a po právu tak byl vyhlášen hráčem utkání.

 

Hráč utkání: Michal Trávníček

 

 

MODERN HOCKEY ,,A,, vs SEXY BONBÓNKY 5:3

Zápas, který byl hodně vyrovnaný od začátku do konce. Nám chyběl hlavní trénér, kterého porazila střevní virźa a tak musel taktovku převzít hrající trenér Ťoupek. A že to nebude mít vůbec jednoduché ukázalo již první střídání.

 

Bonbónci začali líp a hned ve 23 vteřině dali úvodní gól zápasu. Ten gól nás překvapil a trochu utlumil, roli hrálo i to, že většina hráčů našeho týmu si zvykla na menší kluziště v Kuřimi, a tak to chtělo čas než si zvykneme na letiště v krasohale.

 

V půlce první třetiny jsme dokázali vyrovnat, ale celou první třetinu měl víc ze hry soupeř, hlavně jejich první pětka si dokázala vytvořit hodně šancí. V úvodu druhé patnáctiminutovky jsme dokázali jít do veden, ale to nám trvalo jen několik vteřin, protože bonbónci hned vyrovnali.

 

Druhá třetina byla vyrovnaná, oba týmy měli několik slušných šancí na to jít do vedení, ale brankáři a někdy i štěstí byli proti. Na začátku třetí třetiny se nám naskytla možnost přesilové hry, kterou jsme s velkou dávkou štěstí využili a hned v dalším střídání jsme dokázali soupeři odskočit o dva góly. Bohužel za necelé tři minuty soupeř snížil a bylo jasné, že se budeme muset hodně ohánět udržet tento výsledek až do konce.

 

To se nám s vypětím všech sil podařilo a při hře bonbónků bez brankáře i přidat důležitou pojistku a z tohoto horkého sexy ledu si odvážíme tři body.

 

 

 

Hráč utkání: Kamil Klapač 

 

hokejova_liga_pro_amatery_brno_kamil_klapac

 

MODERN HOCKEY ,,A,, vs RACI 3:0

Tak tohle byla reklama na špičkový amatérský hokej. Oba dva týmy držely po celý zápas neuvěřitelné tempo. Množství osobních soubojů, poctivá práce do obran. Za mě jako trenéra to bylo nejkvalitnější utkání, jaké jsem v této soutěži za těch pět let viděl a jen to potvrdilo, jak se úroveň této soutěže každým rokem zvedá.

 

Měli jsme dobrý start do utkání, kdy skóre otevřel Pavel Bartoň, ale nepříjemně napadající soupeř nás dostával často pod tlak. I když jsme je nepouštěli do úniků, jakmile se usadili v předbrankovém prostoru, neuvěřitelně nám zatápěli, my se ovšem mohli spolehnout na vynikajícího Zedníka v bráně, který dostál svému příjmení a klec prostě zabetonoval. Těsně před koncem druhé třetiny navýšil naše vedení Rotrekl, což nám dalo jistotu toho, že v závěrečném dějství nemusíme otvírat hru. Soupeř se z mnoha šancí nedokázal prosadit, a tak přišla v závěrečné powerplay pojistka a my mohli vyčerpaní slavit.

 

Pochvalu si ovšem nezaslouží pouze naši hráči, ale i soupeř, jelikož předvedl obětavou hru na hranici svých možností, a to jsou přesně zápasy, které posouvají obě strany a doufám, že podobných bitev zažijeme letos co nejvíce.

 

Hráč utkání: Zdeněk Zedník

 

 

MODERN HOCKEY ,,A,, vs ORIGINS 5:3

Absolutně se nám nepodařilo zachytit vstup do utkání a soupeř šel oprávněně do dvoubrankového vedení a na nás byl lehký psychický diskomfort. Z něj jsme se dokázali vymanit až po krásné snižující brance po ose Otoupalík-Trávníček.

 

Soupeř velmi dobře kombinoval a snažil se o brejkové situace, ale na to byli naši obránci připravování na předzápasové poradě. Podařilo se nám vyrovnat, kdy se prosadil agilní Polášek, ale Origins opět dokázali odskočit. Po této brance, která přišla zhruba v polovině utkání, ovšem bylo vidět, že se projevuje výhoda třech formací, jelikož soupeř přestával udýchávat nastolené tempo. Misky vah se začaly překlápět na naši stranu, měli jsme více za hry, a zaslouženě jsme před koncem druhé periody otočili skóre v náš prospěch.

 

V poslední patnáctiminutovce, jsme měli řadu šancí, ale soupeřův brankář držel stále naději na vyrovnání. A to mohli přijít v přesilovce, kterou jsme jim nabídli před samotným závěrem. Ale i zde se lehce projevilo to, že soupeř neměl na své střídačce trenéra. Místo time outu a odvolání golmana a dvojnásobnému přečíslení, se konala pouze klasická přesilovka a z té se srovnat nepodařilo. V posledních vteřinách už sok v růžových dresech vrhl vše dopředu a nám se tak podařilo v úniku dva na nikoho naposled překonat Pyščuka a posbírat všechny tři body, které se ovšem hlavně v první polovině narodily vůbec snadno.

 

Další velmi kvalitní zápas a prověrka pro náš tým, který se zápas od zápasu lépe sehrává a je vidět zlepšená práce dvojic, či trojic, které si na sebe nově zvykají.

 

Hráč utkání: Michal Polášek

 

amaterska_hokejova_liga_kurim_michal_polasek

STATISTIKY 

Jelikož nejproduktivnější hráč loňské sezóny (Tůmič) vyměnil holenní chrániče za betony a chce v této divizi pouze trénivat, je jisté, že tato trofej bude mít nového vítěze. 

 

Favoritem je určitě Libor Kouřil z Predators, který každou sezónu sbírá jeden bod za druhým. Ovšem Michal Trávníček mu zdárně sekunduje, a kdyby se přepočítaval počet bodů na icetime, neměl by v této soutěži konkurenci.

 

Ikdyž se v MH vždy klade důraz na týmový výkon před individuálními statistikami, vždy je příjemné sledovat, když se tolik hráčů umístí v prvním desítce.

 

hokejovy_amateri_brno_statistika_a 

Letos jsme se rozhodli pro model pravidelného střídání brankářů a zatím se na jejich výkony můžeme zcela spolehnout. 

 

Na výkonech mužů v maskách to stojí a padá a myslím si, že máme určitě nejkvalitnější brankářskou dvojici v celé soutěži. 

 

Oba se drží na špici v procentech, ve kterých je předčil pouze Málek, který ovšem odchytal pouze jeden zápas a většinou nastupuje v poli. Nicméně jsme se mohli přesvědčit, že velmi kvalitní brankáře mají i soupeři a bude zajímavé sledovat, kdo si udrží nejlepší formu během roku a hlavně v play off.

 

hokejovy_brankar_brno_a 

 


 

 

NHL-H (DIVIZE HOBBY HRÁČŮ)

 

MODERN HOCKEY  ,,B,, vs GRIFFINS 7:0

 

První zápas nové sezony a nové soutěže jsme začali proti novému týmu. My ale Griffiny moc dobře známe z naší soutěže a věděli jsme co nás čeká. Bohužel, Griffini byli v oslabené sestavě a podle toho zápas vypadal. My jsme začali ve velkém stylu a dá se říct, že během prvních pěti minut bylo o utkání rozhodnuto. V tomto časovém úseku jsme vstřelili 4 branky a zbytek zápasu měli hráči už jen jediný úkol, a to udržet čisté konto Tůmičovi, aby musel na příští zápas donést občerstvení do šatny. To se povedlo, a tak si strážce naší svatyně mohl připsat svoji premiérovou nulu. Jak si toho cenil ukázal další týden, kdy šatnou provoněla úžasná vůně sekané, která by si zasloužila minimálně dvě Michellinské hvězdy.

 

Hráč utkání: David Novák

 

MODERN HOCKEY  ,,B,, vs ACES 8:4

 

Další zápas a další nováček soutěže. Tentokrát jsme toho o soupeři moc nevěděli, snad jen, že jsou to mladí kluci a tím pádem budou mít hodně energie na ledě.

My jsme sice vedli gólem hned ze začátku třetiny, ale už to nebyl tak jednoznačný zápas. Soupeř hodně hrozil z brejků a naši hráči si s tím nevěděli rady. Tentokrát v bráně čarovala Veronika Havránková, která zastoupila Tůmiče v bráně, který ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit do zápasu. Celý zápas to byla stejná písnička. My se dostali do vedení o dva až tři góly, ale protože jsme pořád dělali veliké hrubky v útoku a propadali jsme, tak soupeř začal využívat veliký počet přečíslení a byl od nás pořád na dostřel. Rozhodující úder zápasu přišel ke konci druhé třetiny, kde jsme dokázali dát v poslední minutě dva góly a odskočit před třetí třetinou soupeři o tři góly. Utkání jsme si už pohlídali, ale nutno dodat, že výsledek je pro soupeře docela krutý a pro nás to bylo varování do dalších zápasů.

 

Hráč utkání: Tomáš Holubec

 

tomas_holubec_hokej_brno 

MODERN HOCKEY  ,,B,, vs Sexy BONBÓNKY ,,B,, 5:4

 

Sexy Bonbónky moc dobře známe. Týden před tímto zápasem jsme s nimi hráli s našim A týmem a věděli jsme, že to nebude nic lehkého. To se nám potvrdilo.

 

Soupeř hrál první třetinu aktivně, my na druhou stranu odehráli nejhorší třetinu ze zatím odehraných zápasů. Hráli jsme bez pohybu, nedrželi obranné pokyny. Poprvé v sezoně musel Ťoupek na střídačce trochu zvýšit hlas, a hlavně o přestávce zdůraznit některým hráčům pohyb v obranné třetině.

 

Ve druhé třetině se nám díky zlepšenému pohybu a aktivitě podařilo vyrovnat, bohužel jsme v této třetině nedali víc gólů, protože tato třetina patřila nám a mohli jsme zápas obrátit na naši stranu. Ve třetí třetině, hlavně na jejím začátku jsme pořád drželi převahu, ale soupeř ještě našel síly, aby zaútočil a osm a půl minuty před koncem zápasu nám vstřelil gól na 3:2 a hned za dvě minuty další gól na 4:2.

 

Tady se ukázalo, jak je nesmírně důležité mít za zády zkušeného trenéra, která neváhal a pokusil se tým vzkřísit z mrtvých. Ťoupek reagoval timeoutem a přeházel trošku pár hráčů, když Maru Haládíka netradičně dal z obrany do útoku, a to se ukázalo jako jeden ze zásadních faktorů celého zápasu.

 

Necelé tři minuty před koncem snížil Filip Křipský a za minutu a půl se právě Mara natlačil se svou ´´drobnou´´ postavou před bránu a Dan Kučinský pohotově dorazil puk do brány. Třicet vteřin před koncem jsme měli buly v útočném pásmu, Ťoupek poslal na led znovu Maru, tentokrát do obrany a ten si dvakrát vyměnil puk s Věžníkem, který nachystal rozhodující trefu čtrnáct vteřin před koncem pro Jirku Vévodu, a ten jako správný kapitán, zasadil z mezikruží krutou ránu pro Bonbónky, kteří si nakonec z Kuřimi neodvezli ani bod. 

 

V tomto zápase se opět ukázal hokej ve své kráse i krutosti. Soupeř musel odcházet do šastny velmi zkroušeně, pár desítek vteřín před koncem nikdo nemohl pochybovat o třech bodeb pro Bonbónky. Nutno však podotknout, že ve třetí třetině bylo vidět, že soupeř odešel fyzicky a nakonec i psychicky. Ale tak to prostě někdy je a několikrát jsme tohle mohli pocítit i z vlastní strany, že bojovat se prostě musí až do posledního hvizdu.

 

Hráč utkání: Jiří Vévoda

 

MODERN HOCKEY  ,,B,, vs RACI ,,B,, 5:1

 

Znovu nás čekal soupeř, proti kterému jsme hráli s A týmem týden zpět. To nás soupeř překvapil svou kvalitou, kterou potvrdil i s B týmem.

 

Raci na nás vlítli ve velkém stylu a Tůmič v bráně se měl hned co ohánět. Celou první třetinu jsme byli pod drtivým tlakem a hrozili jen z brejků. Jeden takový jsme dokázali využít tři minuty před koncem 1. třetiny, ale soupeře to vůbec nijak nesrazilo dolů a neodebralo to jejich chuť a agresivitu valit na nás jeden útok za druhým.

 

Ve druhé třetině to byla stále stejná písnička. Soupeř tlačil všechny síly do útoku, ale zapomínal na zadní vrátka, která byla pořád pootevřená a my z nich hrozili a udeřili. V páté a šesté minutě jsme proměnili v gól další naše brejky a doufali jsme, že to soupeři už vezme chuť. Bohužel dostal od nás dárek v podobě přesilovky 5na3 a to celou 1:30 minuty. V tomto oslabení čaroval Tůmič a přiváděl hráče soupeře k pláči. Oslabeni jsme ubránili, ale stálo nás to timeout, který jsme si vzali, abyl se Toncek dal po sérii několika zákroků fyzicky dohromady. A i přesto že Raci nakonec snížili před koncem druhé třetiny, tak po této dvojnásobné přesilovce už takový tlak neměli.

 

Ve třetí třetině se hra konečně vyrovnala a my přidali ještě dva góly. Tento výsledek musel být pro Raky velice krutý, odehráli velice dobré utkaní, ale Toncek se tentokrát před zápasem dobře vyspinkal a totálně zavřel dveře ve své bráně. 51 zákroků mluví za vše a právem dostal v kabině bílého Šemíka pro hráče utkání.

 

Hráč utkání: Tomáš Tůma

 

tomas_tuma_amatersky_hokejovy_brankar_brno

 

STATISTIKY

 

Vzhledem k dosaženým výsledkům není žádným překvapením, že máme hned čtyři hráče v pomyslné TOP10 kanadského bodování.

 

Absolutním lídrem je poté naše levé křídlo Filip Křipský, který má opravdu fazónu jako řemen a navazuje tak na skvělé výkony z loňské sezóny.

 

Nesmíme však opomenou aní trio Navrátil, Holubec, Novák. Není žádným tajemstvím, že hráči superligových Rockets vytvořili pravou kostru týmu, a jsou cíit nejen v kabině, ale také na ledě. 

 

 

rekreacni_hokejova_liga_brno_stats_b 

 

 

Není žádným tajemstvím, že když do světa pronikla informace, že branku ,,B,, týmu bude hájit Tůmič, který si před pár měsíci pořídil svoji první brankářskou výzbroj. Vyvolalo to mezi hráči řadu obav a nikdo nevěděl, jak se mu bude dařit a jak na něj dolehne atmosféra ostrých zápasů.

 

Nicméně hned v pvním utkání se blýskl čistým kontem a jeho skvělá čísla dokazují, že určitě nehodlá být pouze do počtu a jeho chuť na sobě pracovat zvedne morálku celého týmu. 

 

Uvidíme, zda to bylo jen nováčkovské štěstí, nebo bude v těchto výkonech pokračovat i po covid pauze, pokud ne Varonika Havárnková předvedla, že je schopná ho kdykoliv nahradit, pokud bude potřeba. 

 

hokejovy_brankar_brno_b

 


 

COVID ZASTAVIL I TUTO AMATÉRSKOU HOKEJOVOU LIGU 

Oba naše týmy teď bohužel čeká nucená pauza. Je to obrovská škoda, jelikož jsme chytili správný rytmus a těšili se na dvojzápas s Predátory, kterým be se uzavřelo kompletní první kolo.

 

Nicméně nařízení vlády musíme respektovat. Věřím, že hráči se budou udržovat alespoň v nějaké kondici, abychom až se opět otevřou zimní stadiony, byly schopni naskočit zpět do vítězného rychlíku, který jsme si samy rozjeli.

 

Trošku jsme se báli, jak bude nová verze NHL-R na dvě výkonnostní divize fungovat, ale paradoxně je to pro nás asi výhodnější a pro v úvozovkách ,,slabší,, hráče, kteří nehrají tak dlouho, určitě i zajímavější formát.

 

Uvidíme, zatím vládne spokojenost, ale to je určitě hodně zapříčiněno i skvělými výsledky, které na vše háže přece jen růžovější světlo.

 

Děkujeme soupeřům, většina zápasů byla opravdu super vyrovnané a musel se líbit i nezaujatýmému dívakoví a věříme, že se brzy opět sejdeme všichni na ledě.

 

 filip_kripsky_amatersky_hokejovy_tym_brno

 

Tygrik