Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
6.1.2024
MH SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU PRVNÍ POLOVINU ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Superliga měla za sebou nucenou vánoční pauzu a jelikož jsme v polovině základní části, je na čase si shrnout, jak si týmy v naší brněnské amatérské hokejové lize vedou.   Letos je to zřejmě nejvyrovnanější ročník v celé historii, kdy může kdokoliv porazit kohokoliv a téměř 70 % výsledků je o...
Více zde >>>
2.5.2023
OHLÉDNUTÍ ZA 13. ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ MH SUPERLIGY

Poprvé v historii jsme odéhráli naši hobby hokejovou soutěž v devíti týmech. Každý tým tak sehrál 32 zápasů a málokdo by čekal, že o pořádí prvních třech celků se rozhodne až v posledním kole. To jen ukazuje, že jen těžko můžeme hledat favorita a můžeme se tedy těšit na velmi dramatické čtvrtfiná...
Více zde >>>
3.4.2023
INFORMACE K LETNÍM HOKEJOVÝM KEMPŮM PRO AMATÉRY V MILEVSKU

Po loňské anabázi v Chomutově se vracíme do míst, kde jsme naše kempy pořádali v minulých dvou ročnících. Loni byl zimní stadion přes letní měsíce skrz energetické problémy uzavřen, ale letos jsme opět dostali pozvánku a rádi se do toho rodinného prostředí opět vracíme.   Kemp je určitě ta ne...
Více zde >>>
24.2.2023
TÝM MODERN HOCKEY DOKÁZAL VYHRÁT ZÁKLADNÍ ČÁST BRNĚNSKÉ AMATÉRSKÉ LIGY NHLR

Už před včerejším utkáním proti Rajhradu bylo jasné, že o prvenství v základní části této amatérské ligy nemůžeme přijít, ale i tak jsme našli koncentraci a dokázali zvítězit. Paradoxně se s tímto týmem utkáme znovu už za týden, kdy odstartuje čtvrtfinále play off.   Teď si ale pojďme podívat...
Více zde >>>
5.9.2022
SPORTEGA (SPORTOBCHOD) NOVÝM PARTNEREM MODERN HOCKEY

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo domluvit partnerství s tímto sportovním gigantem, který na našem trhu působí více než dvacet let.   Jsme sice hokejisté, ale především sportovci a nabídka Sportegy je opravdu obrovská, takže si na své určitě přijdou i příznivci raketových sportů, cyklist...
Více zde >>>

FANTASTICKÉ UMÍSTĚNÍ OBOU NAŠICH TÝMŮ V NHL-R

 

Máme za sebou konec jedné z mnoha hokejových soutěží pro amatérské hráče, se kterou můžeme být více než spokojení.

Divizi A se nám podařilo vyhrát a v divizi H jsme skončili jen těsně druzí. Je tedy na čase si naše dosavadní působení zhodnotit, podívat se co nás čeká v play off a na závěr tu máme i rozhovor s nejproduktivnějším hráče celé soutěže Michalem Trávníčkem.

 

hokejova_liga_pro_amatery_brno_zimni_stadion_kurim

 

 

DIVIZE A – 1.MÍSTO

Do soutěže jsme měli rozpačitý vstup. Chvíli jsme si zvykali na větší kluziště na krasohale, kde jsme odehráli drtivou většinu zápasů. Ač jsme nehráli špatně, výsledky nám hobby_liga_brno_rekreacni_hokejisti_divize_A těsně unikaly, ale nepropadali jsme panice. Tím, že se tým skládal víceméně před sezónu, byla tam vidět i mírná nesehranost a chvíli to prostě trvalo než si to celé sedlo.

 

Po první třetině jsme dokázali chytit správný rytmus a po dlouhé výherní šňůře jsme se pomalu začali prokousávat z dolních příček tabulky až na samotný vrchol. 

 

Letošní sezóna byla extrémně vyrovnaná a sehráli jsme obrovské množství kvalitních zápasů. Úroveň se každým rokem zvyšuje, ale s hrajícími trenéry se nám dařilo držet konkurenceschopnost, a hlavně pro hráče ryze amatérského charakteru je to opravdová škola.

Nutno podotknout, že někteří hráči to během sezóny vzdali, že jim přišla úroveň už opravdu vysoká, což nás ale mrzí, protože všichni, kdo s námi sezónu začali na to určitě měli.

 

Našim primárním cílem není soutěž vyhrát, ale právě co nejvíce hráčů zlepšit a myslím, že kdo vydržel a akceptoval tempo A divize, určitě nelitoval a těží z toho hlavně v Superlize. Snad se nám podaří v budoucnu tento mýtus zbořit a připojí se k nám co nejvíce hráčů, pro které je jejich individuální zlepšení cennější než samotné výhry.

 

Ještě jednou všem hráčům děkujeme, myslíme si, že vyhrát základní část v tak silné konkurence se určitě počítá a můžou být na tento první krůček náležitě hrdí.

 

 

NEPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI A TÝMU

amaterska_hokejova_liga_kanadske_bodovani_modern_hockey_A 

Většinu sezóny jsme odehráli na tři útoky a dvě obranné řady a dle kanadských bodů je vidět, že jsme spoléhali hlavně na první formaci, které se dařilo opravdu znamenitě a velmi brzo našla vzájemnou chemii.

 

Obrovská gratulace patří hlavně Michalu Trávníčkovi, který dokázal vyhrát kanadské bodování celé soutěže!

 

Nesmíme určitě opomenout, že máme ve svých řadách i nejproduktivnějšího obránce celé soutěže, které vyhrál Ťoupek, když si v 18 zápasech připsal 6 gólů a 13 asistencí. Zajímavostí je, že v zápasech, které nepískala sudí Kamila Smetková, si nepřipsal ani jeden bod, ale i takové náhody se dějí Úžasný

V ostatních formacích byli nejvíce bodově cítit Štěpán Rotrekl se 13 body a Zbyněk Kraváček s 9 body.

 

 

NAŠE JEDNIČKA BYLA VELKOU OPOROU

amatersky_hokejovy_brankar_brno_zdenek_zednik

Po dvou zápasech si odchytali Petar, Tůmič a Bob Sehnal, ale jasnou jedničkou týmu a brankář který odchytal největší porci zápasů byl Zdeněk Zedník.

 

Nenechte se zmást čísly. V A divizi se hraje velmi otevřený hokej a útok určitě převažuje nad obranou, takže brankáři to mají obrovsky těžké.

 

Zeďnova forma rostla opravdu zápas od zápasu a nakonec se i dle čísel stal třetím nejlepším brankářem. Právě jeho, někdy až akrobatické zákroky, byly tou pomyslnou ručičkou na vahách, které určují vítěze a poraženého.

 

 

PLAY OFF DIVIZE A 

Dva nejlepší týmy po základní části postoupili přímo do semifinále, tudíž náš tým a Sexy Bonbonky čeká dlouhá pauza a bude zajímavé sledovat, zda to bude spíše nevýhoda, že na tak dlouho dobu vypadneme ze zápasového rytmu.

 

Jisté je jedno, určitě nebudeme hrát s týmem Origins, takže musíme čekat, jak dopadnou čtvrtfinálové bitvy a připravit se na jeden z těchto týmů: Zettor, Predatros, Mystery. Pokud vše dopadne dle papírových předpokladů, zřejmě změříme síly s týmem s traktorem na hrudníku.

 

Limit pro play off splnilo 18 hráčů do pole, kteří na ledě určitě vypustí duší, aby si sáhli na nejcennější kov a mohli zvednout nad hlavu trofej pro vítěze.

 

 


 

DIVIZE H – 2. MÍSTO

Tady jsme měli naopak od Áčka snový vstup do soutěže a dokázali jsme získat 12 bodů v řadě a opravdu dlouho si držet neporazitelnost. amaterska_hokejova_liga_brno_tabulka_nhlr_divizeH

 

Ovšem výsledky to byly velmi těsné a jak jsme mohli být spokojeni s postavením v tabulce, tak s předvedenou hrou to opravdu to pravé ořechové nebylo. Všechny kluky samozřejmě známe ze Superligy, tudíž jsme věděli, jak jsou schopni hrát a kde je jejich maximum. Jako by k tomu přistupovali méně zodpovědněji a šli se vyprdět po náročném víkendu.

 

To se naštěstí během sezóny začalo měnit. Výsledkově jsme sice přestali dominovat, ale začali jsme daleko více působit jako tým, který ač třeba nemá ve svých řadách tak šikovné hráče jako soupeř, je schopen to vynahradit bojovností a obětavostí.

Hlavně v samém závěru jsme dokázali odehrát opravdu velmi kvalitní zápasy a vykouzlit i malý úsměv na tváři našeho náročného trenéra.

 

Tato soutěž je určena hlavně pro hráče, kteří hrají v Superlize druhou a třetí lajnu a pro nováčky, kteří se k nám připojí během roku, a i na tuto divizi máme jen slova chvály.

 

Zápasy jsou hrány opravdu v pohodovém duchu, hráči k sobě mají vzájemný respekt a na drtivé většině by pomalu nemusel být ani rozhodčí. A to je přesně co pro tyto hráče hledáme. Vyrovnané a klidné zápasy a těch bylo opravdu mnoho a za to jsme nesmírně vděční.

 

 

NEPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI B TÝMU

hobby_hokej_brno_hokejova_liga_nejproduktivnejsi_hraci_divizeH 

Samy vidíte, že v týmu nemáme žádného většího lídra, nebo mašinu na body.

 

Produktivitu tak v našem týmu vyhrál slovenský mamut, společně s labužníkem Kučou a Navrcem, který však značnou část vynechal kvůli zranění a jeho zabijácký gólový instinkt by se určitě projevil daleko výrazněji.

 

Aby druhý tým tabulky neměl ani jednoho zástupce v první 25 se moc často nevidí, ale jen to potvrzuje to, že náš styl je založen opravdu na týmovém výkonu a všechny lajny se spravedlivě dělí o bodový přísun. Dokonce nemáme ani určeno žádné pořadí, což ukazuje opravdu velkou vyrovnanost.

 

 

CELOROČNÍ JISTOTTA

amatersky_hokejovy_brankar_tomas_tuma_modern_hockey

 

Stejně jako v Áčku do dvou zápasů naskočili Petar a Bob, jinak vládl v brankovišti náš modročervený démon.

 

I když se jednalo o jeho první nějakou organizovanou sezónu dokázal hned v prvním utkání vychytal čisté konto, a velmi brzo tak ukázal, že se na něj tým může spolehnout a že začít chytat v pokročilém věku nebyl určitě špatný nápad.

 

Celkově se počet jeho nul zastavil na čísle 3 a spolu v kooperaci s poctivým stylem hráčů před ním, se dokázal vypracovat i na velmi lichotivá čísla.

 

Je těžké hodnotit a třeba i pochválit svoji vlastní osobu, no jako není 😊, ale myslím, že to vyvolává u čtenářů zcela opačný efekt, takže bych se k tomu nechtěl věrný své skromnosti a pokory už více vyjadřovat, abych nebyl nařknut z neobjektivity 😊

 

 

PLAY OFF DIVIZE B

Stejný systém v obou divizích nás opět předurčuje k delší čekací pauze. Jisté je, že nebudeme hrát s Predators B, kteří do play off nepostoupili a ani s Mantinels Rajhrad. Čeká nás tak někdo z trojlístku Aces, Bonbonky B, Origins B.

 

S největší pravděpodobností to bude zřejmě celek Aces, který má nejkvalitnější kádr z celé soutěže a pokud se sleze ve slušné sestavě, jedná se o určitě největšího favorita na zisk Standova poháru.

 

Nicméně nepředbíhejme a nechme se překvapit, pokud chceme uspět, musí nám být úplně jedno proti komu se postavím. Jedno je jisté, že budeme muset předvést výkon na hranici svých možností, pokud budeme chtít nakouknout alespoň do finále.

Limit splnilo 24 hráčů, takže bude určitě z čeho vybírat. Věříme, že se kluci budou prát statečně a že je přijde co nejvíce kamarádů podpořit.

 

I před umístěním Béčka je potřeba smeknout klobouk, pro některé hráče to byly první soutěžní zápasy vůbec a děkujeme všem za skvělou reprezentaci MH.

 


 

ROZHOVOR S NEJPRODKUTIVNĚJŠÍM HRÁČEM SOUTĚŽE MICHALEM TRÁVNÍČKEM

 amatersky_hokej_brno_modern_hockey_michal_travnicek

 

  1. V prvé řadě gratulace k tomu, že jsi se stal nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Čím si myslíš že to je, že se ti letos tak extrémně dařilo?

 

Určitě si velmi cením výhry v bodování, ale na druhou stranu toto ocenění příliš nepřeceňuji, protože jsem měl štěstí a mohl hrát v lajně se spoluhráči, se kterými šlo sbírání bodů skoro samo a opravdu jsem si hru s nimi užíval. Takže moje díky jdou hlavně k nim.

 

 

  1. Po rozpačitém úvodu se Vám nakonec podařilo vyhrát základní část. Jak hodnotíš tento počin a jak bys ve zkratce zhodnotil sezónu, zápasy a soupeře.

 

Je pravda, že ze začátku sezóny jsme ve hře trochu váhali a hledali ideální složení, ale poté co si to sedlo už začalo všechno šlapat velmi dobře a podle toho také vypadala naše hra. Máme lajny dobře poskládané a vyrovnané, takže góly může dávat od nás kdokoliv. Samozřejmě musím zmínit také našeho gólmana, který nás celou sezónu stabilně držel v každém zápase a také díky němu jsme mohli vyhrávat těžké zápasy. Se sezónou tedy můžeme být zatím spokojení, i když playoff teprve začíná. Soupeři jsou velmi kvalitní a každý zápas je náročný, přesto mají soupeři k sobě vzájemný respekt a nedochází k žádným zákeřnostem, zápasy jsou tedy hlavně o hokeji a předvedené hře.

 

 

  1. Řadu let hraješ i MH Superligu, jaký vidíš rozdíl mezi ní, a právě touto soutěží?

 

Formát Superligy je mírně odlišný oproti NHLR-A, jelikož každý tým hraje na tři lajny různých výkonností, které nastupují proti sobě. Týmy v NHLR-A jsou všechny opravdu kvalitní s plno hráči, kteří v minulosti hokej hráli, proto je těžké hodnotit obě soutěže jako celek. Náš tým v NHLR-A je složen především z hráčů prvních a druhých lajn ze Superligy, takže v těchto lajnách určitě kvalita pro srovnání s ostatními týmy z NHLR-A je a není pro ně problém tuto soutěž hrát.

 

 

  1. Hodně hráčů, co třeba v Superlize hrají druhou lajnu májí obavy, že by na NHLR nestačili, co bys jim vzkázal? Myslíš, že jim to může pomoct, nebo naopak uškodit?

 

Samozřejmě tento názor slyším také, ale je to opravdu na každém hráči si zhodnotit, jestli stačí na tempo a může pomoci týmu a dále svou výkonost posouvat výš nebo je to pro něj už příliš. Určitě by si každý, kdo má zájem měl pár zápasů zkusit a sám si to vyhodnotit. Jak jsem již zmínil, soupeři jsou opravdu kvalitní a pouze zápasy proti takto kvalitním hráčům dokážou posunout hráče někam dále.

 

 

  1. Vítězství základní části Vás posunulo automaticky do semifinále, na které však budete čekat 2-3 týdny. Myslíš, že je to výhoda si odpočinout, nebo to naopak vnímáš jako vypadnutí ze zápasového rytmu.

 

Myslím, že budu mluvit za všechny, že čím víc můžeme hrát tím lépe. Takže určitě bych raději hrál, ale zase postupu přímo do semifinále si opravdu ceníme a těšíme se na playoff. Odpočívat tyto 2-3 týdny stejně nebudeme, protože stále probíhá také Superliga a další nárazové hokeje, takže na semifinále budeme maximálně připravení a natěšení.

 

 

  1. Jak se těšíš na nadcházející play off a jak vidíš šance na titul?

 

Já osobně se těším hodně a i přesto, že jdeme do semifinále jako vítězové základní části, tak nic nepodceníme, protože v této lize může opravdu každý porazit každého. Ale samozřejmě by nebyla úplně pravda, kdybych neřekl, že náš cíl je samozřejmě playoff vyhrát a být první.

 

  • Málokdo to ví, ale i když jsi původem ze Znojma, tak Tůmič měl v mládí románek s tvojí krásnou sestřenicí, jejíž fotka se objevila i v pánském časopisu Maxim. Nechybělo tedy moc a mohli jste se vídat daleko častěji. Bral bys tento KlenoTT k sobě do rodiny a myslíš, že bys na základě toho měl v MH nějaké finanční úlevy? 

 

Už si mi o Katce říkal no, tak bylo by to zajímavý kdybys s ní teď byl 😃 Finanční úlevy by každopádně byly doufám. Záleží jak dlouho byste spolu vydrželi, protože ona je taky hodně svá 😃. Nějak moc se teda nevídáme teď už, protože bydlí tam kus od Znojma, kde mají barák, ale jak budu mít příležitost tak se na tebe poptám, jak to bylo vážný.

 

  • To je v pohodě, raději se neptej, ještě teď mě z toho bolí u srdce Smějící se Každopádně děkujeme za rozhovor, ještě jednou gratulace a ať se ti takto daří i v play off. 

 

 

 

 

Tygrik