Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
7.6.2019
SKONČILO NÁM PŘEDKOLO PLAY OFF: ZNÁME DVOJICE PRO SEMIFINÁLE

Před čtrnácti začalo v naší amatérské hokejové lize play off.   Čtyři týmy bojovali o postup do semifinálových bojů. Zde Vám přinášíme krátké ohlédnutí, jak obě série probíhali a jaké jsou prognózy pro semifinále.   Který z týmů překvapil a kdo naopak nesplnil očekávání a totálně vyhoře...
Více zde >>>
1.6.2019
MODERN HOCKEY TT NOVÝM MISTREM BRNĚNSKÉ AMATÉRSKÉ LIGY NHL-R

Teprve minulý týden skončila jedna z brněnský amatérských hokejových lig nesoucí jméno  NHL-R , ve které mělo Modern Hockey hned dva účastníky.   Trenéři Tomáš Tůma a Jiří Otoupalík, si jako aktivně hrající trenéři vzali naše kluky pod křídla a srdnatě rvali celou sezónu o ,,Standův pohár,,. ...
Více zde >>>
27.5.2019
JUBILEJNÍ 10. ZÁKLADNÍ ČÁST ZNÁ SVÉHO VÍTĚZE

Neuvěřitelně dramatická byla jubilejní 10. základní část naší hokejové ligy pro amatéry.   Díky neuvěřitelnému průběhu posledního zápasu Red Wheels vs Griffins, který šel až do samostatných nájezdů, získali týmy Red Wheels, Raptors a Los Bomberos shodně 27 bodů. Díky systému, kdy se dva nejle...
Více zde >>>
16.4.2019
SPRING SERIES: MH vs HC STRNADOS

Po delší době tu máme opět vícezápasovou sérii proti jednom ze spřátelených týmů. Tentokrát jsou to HC Strnados, se kterými jsme již letos odehráli několik zajímavých bitev. Přečtěte si v článku jakým způsobem bude tzv. Spring series probíhat a pro jaké hráče bude určena. Věříme, že podobně jak...
Více zde >>>
19.3.2019
NA SOBOTU PŘIDÁN TURNAJ V MINIHOKEJI PRO 6 TÝMŮ

Již řadu let pořádáme tyto turnaje na našich hokejových kempech a svou premiéru měl i samostatný turnaj v létě ve Vyškově a jelikož ohlasy na tento formát byly fantastické a všichni jste si hru na malém prostoru pochvalovali a baví Vás, rozhodli jsme se využít předčasného konce Superligy a zařadi...
Více zde >>>

OSMÁ ZÁKLADNÍ ČÁST BRNĚNSKÉ HOKEJOVÉ LIGY JE U KONCE

 

Skončila nám již osmá základní část naši hokejové ligy pro amatérské hráče. Historicky to byla jednoznačně nejnáročnější sezóna, jelikož týmy odehrály 15 zápasů v opravdu velmi krátkém časovém úseku. Každý z týmů si vyžkoušel i tzv. ,,NHL WEEK,, kdy odehrál tři zápasy behěm pěti dnů.

 

Nutno podotknout, že na kvalitě to rozhodně neubralo a k vidění bylo mnoho vyrovnaných bitev. Zhuštěný kalendář pomohl dostat do hry i řadu nováčků, kteří se ukázali ve velmi dobrém světle jak charakterově, tak i svými výkony na ledě a určitě byli velkým přínosem a zpestřením.

 

V tomto článku se dozvíte jak si týmy vedly a jaké je finální složení dvojic pro předkolo.

 

 

 

Los_bomberos_logo_amatersky_hokejovy_tym_v_brne1. MH LOS BOMBEROS  35b  skóre 60:44

 

Ano, tento tým vždy opanoval přední pozice, ale přesto bych se nebál říct, že tuto sezónu je to malá senzace.

 

Kádr loňských mistrů byl sotva poloviční, takže pokud si někdo dříve stěžoval na sílu tohoto týmu, letos nemohl říct ani půl slova. O Fuhrlingově stopce se toho napsalo již mnoho, Honza Cerovský nemohl nastoupit kvůli zranění kolene ani do jednoho zápasu, totéž platilo i o Martinovi Findejsovi, který laboroval s třísly, operace neminula ani drsňáka Vojtu Trčku, Loviška se přestěhoval kvůli pracovním povinostem do Prahy, držitel ceny pro nejlepšího obránce z minulých let Hamšík dostal novou práci v Německu a stihl tak pouze tři zápasy a pouze šest zápasů stihli kanonýr Zámečník, rychlonohý Kvasnička a univerzál Šinor.

Největší problém ovšem museli Bombeři řešit v brankovišti, když si kvůli práci musel dát oraz Milan Girgle a tak se s rolí jedničky musel popasovat Milan Valášek, který hájil svatyni hned ve dvanácit zápasech.

 

I přes tyto problémy se ovšem Hasiči dokázali semknout a předvádět hokej, který není postavený na individualitách, ale poctivé dřině o každý metr ledu. Do hry se dostala řada nováčků, kteří se ovšem dokázali neskutečně adaptovat a velkou mírou tak přispět k úžasným 35bodům. 

 

Hlavní hvězdou týmu byl jednoznačně Jakub Rikan, který hlavně v úvodních dvou třetinách měl doslova životní formu a svojí zarputilostí táhl celý tým. Vzadu byl hodně vidět Tomáš Baumgartner, který se dokonce dělí o celkovou druhou příčku v klubovém bodování. Velmi povedenou sezónu měl i útočně laděný Milan Pařil a nováček Haládik. Třetí lajna se celou sezónu opírala o zlepšené výkony Dana Kučinského a Pavla Tabarky. 

Samostatnou kapitolou poté byly výkony Milana Valáška v bráně, který byl opravdu velkým překvapením a ikdyž konec sezóny měl lehký pokles formy, ukázal, že se dokáže postavit i tém nejlepším hráčům v lize.

 

Tým kolem srdcaře a kapitána Dalibora Štaffy si dokázal šáhnout až na dno, ale nutno dodat, že měl i velkou dávku štěstí. Z 11 výher v základní části, bylo 10 zápasů tak vyrovnaných, že k nim došlo až k odvolání soupeřova brankáře.

 

Los Bomberos automaticky postupují až do semifinále. V něm určitě nemohou narazit na tým Griffins. Jak se jim bude dařit ve vyřazovacích bojích lze jen těžce odhadnout, ale dle názoru naší redakce jsme hodně blízko momentu, že si tým vedený Tomášem Tůmou poprvé nezahraje finále.

 

Nejlepší hráč: Jakub Rikan

 

Nejlepší nováček: Marek Haládik

 

lb_hokejove_zapasy_a_treninky_pro_amatery_v_brne

 

 

 

rockets_logo_hokej_v_brne2. MH ROCKETS  33b  skóre 67:44

 

I u Raket může vládnout spokojenost. Tým stejně jako loni obsadil druhé místo a dokázal se tak vyhnout obávaném předkolu, ale i tak si myslím, že minulou sezónu měl tento tým větší jiskru a hlad po vítězství, ale třeba si vše schovávají až pro nejdůležitější část celé sezóny.

 

Koza Lízinka se vecpala i do týmového loga a nebyla to jediná pozitivní změna, která se u Rockets udála. Tým, který jako jediný ze zakladající trojky nevyhrál titul, přivedl do svých řad opravdu zvučné posily, z čehož se dá usuzovat, že stejně jako Ovechkin, se té kletby prostě hodlají zbavit.

 

Mira Lukáš, který se do posledních vteřin rval o vítězství v kanadském bodování a Tomáš Kaňovský ukázali, že druhá formace jim bude brzo malá a společně s Lubošem Stloukalem se všichni tři vlezli do top 6 týmového bodování. Když k tomu přičteme tradiční mašinu na body Michala Dombyho, výborně hrajícího Romana Němčáka a mistra na výběr místa Tomáše Navrátila, nikoho nemůže překvapit, že to byl právě tým Rockets, který dal v Superlize nejvíce branek.

 

Ovšem ne všichni hráči se potýkají se stejně dobrou formou jako v minulosti. Jura Vévoda zatím posbíral víc kilo sněhu než bodů a ofenzivní obránce Botlík si připsal pouze jednu asistenci a jeho parťák z obrany Petr Mikauš jen o jednu více, ale třeba se jen s věkem mění priority a chtěji pomoci k úspěchu hlavně obranou hrou.

 

Jakub Mikauš měl trošku slabší rozjezd, kdy nebyl ústřední postavou úspěchu, jak tomu bylo loni skoro ve všech zápasech, ale postupem času se dostal do své obvyklé formy a je již stějně důležitý, jako kondom při chráněném sexu.

 

Podle bulváru se v týdnu volna chystají Rakety na trénink za zavřenými dveřmi, takže se dá předpokládat, že to s útokem na pohár myslí stejně vážně, jako při objednávce dvanáctého piva u Míče. 

 

Nejlepší hráč: Michael Domby

 

Nejlepší nováček: Miroslav Lukáš 

 

 ro_brnenska_liga_amaterskeho_hokeje

 

griffins_amaterska_hokejova_liga_pro_hobby_hrace3. MH GRIFFINS  22b  skóre 57:61

 

Griffini bývají díky posilám z Uherského Ostrohu na jaře tradičně daleko silnější a ne jinak tomu bylo i tentokrát. 

 

Kromě Peti Vybírala, který chyběl celou sezónu, dokázali pravidelně točit všechny hráče z širšího kádru a do předkola si tedy mohou dovolit složit ideální sestavu. Kdo čekal na čele produktivity tradiční duo Šmejkal-Švaříček, musel být tentokrát mírně zklamán. Tyto ofenzivní esa zůstali ve stínu Kamila Hájka, který se stal noční můrou druhých formací. Povedenou sezónu měl i Ondra Németh a hlavně v první třetině naladil svou zarostlou kytaru na gólovou strunu i Jiří ,,Gudas,, Fojtík. Výborně do týmu zapadla i další posila v podobě Petra Necida, který ukázal, že opravdu nebude v týmu pouze do počtu.

 

Tento tým v sobě skrývá daleko více, než předvedl v základní části, ale bylo to dáno tím, jakou sestavu dokázali poskládat. Pokud se ve vyřazovacích bojích sejdou s tím nejsilnějším co mají k dispozici, můžeme se těšit že zaryjí své bajné drápy do kteréhokoliv soupeře.

 

Velmi bude záležet na výkonu golmanské dvojice Gamba-Beneš. Prvně jmenovaný zůstává zatím lehce za svojí pověstí a pryč jsou ty doby, kdy dokázal ničit soupeře i se zamlženými brýlemi. Na Benym, který chytá opravdu krátce, jsou vidět obrovské pokroky a pokud na sobě bude nadále pracovat, budou v něm mít do budoucna Griffini velkou oporu, ale to ještě nějaký ten čas potrvá.

 

Určitě tento tým nesmíme podceňovat a pokud si nezlomí vaz na taxisově předkole, můžou se stát černým koněm play off a dojít až do finále naší amatérské hokejové ligy.

 

Nejlepší hráč: Kamil Hájek

 

Nejlepší nováček: Petr Necid

 

gri_hokejove_zapasy_pro_amatery_v_brne

 

 

red_wheels_hokejovy_tym_pro_amaterske_hokejisty4. MH RED WHEELS  21b  skóre 49:51

 

Po výborném vstupu Rudokolců do soutěže se dal očekávat atak těch nejvyšších pozic. Bohužel v průběhu sezóny se počáteční elán ztratil stejně rychle, jako písničky Ivetky Bartošové z hitparád. Tým Petra Kolečkáře měl zazačátku doslova přetlak v sestavě a jen těžko hledal v ideální sestavě konkurenci. Potom ovšem přišla doba zranění, nemocí a koncertů a na výkonech se to projevilo více než výrazně.

 

Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Jirka John. Oproti minulé sezóně kdy čekal velmi dlouho na gól, měl tentokrát start z říše snů. Dokázal dokonce vstřelit i premiérový hattrick, ale poté mu nečekáný úspěch stoupl do hlavy a jeho chování nedotknutelné hvězdy bylo potrestáno. Hráč, který se prezentoval, že se mu prsteny za Stanley Cup nevlezou ani na prsty od nohou, posledních 7 zápasu nedokázal skórovat a uvidíme zda se dokáže v play off vrátit zpět k pokorným výkonům a být týmu stejně prospěšný, jako v úvodu sezóny.

Dařilo se také Bobovi Seluckému a pokud hrál Kuba Ehrenberger, bylo to na síle první lajny vždy cítit. 

Pokud chcou Red Wheel pomýšlet na postup do semifinále je potřeba, aby se začal prosazovat daleko více i Tomáš Heindl, který nastupoval převážně v útoku a na jeho kontě se krčí pouze jedna branka, což je na kalibr tohoto bouráka, žalostně málo.

 

Loňské kouzlo v bráně Karla Tischlera zmizelo jako ČSSD z vrcholné politiky a tak se dá předpokládat, že tíha předkola padne na bedra Ondry Fidrmuce, jehož forma graduje a všichni víme, že čím vypjatější zápas, tím dokáže podat lepší výkon.

 

Uvidíme, co Petr Kolečkář vymyslí, ale obávám se, že i tradiční tahání za zákulisní nitky, nebude ani tentokrát stačit.

 

Nejlepší hráč: Jiří John

 

Nejleší nováček: Roman Veselý

 

 rw_hobby_ledni_hokej

 

raptors_brnenska_hokejova_liga5. MH RAPTORS  14b  skóre 55:58

 

Nováček, kterého čekala teprve druhá sezóna, byl v přestupovém období posílen k nepoznání. Proto je pátá pozice v základní části určitě velkým zklamáním. Nesmíme ale opomenout, že tento tým prohrál 8x pouze o jednu branku a ve vyrovnaných bitvách získával cenné zkušenosti.

 

Doslova vražedná první formace, jejíž složení nahání strach už od zástavky trolejbusu ,,Zimní stadion,, se mohla spolehnout na pravidelné bodové přísuny trojice Winkler-Bachan-Klapač, kteří měli více než bod za zápas. To stejné se povedlo i Michalu Zorníkovi, který tím jasně umlčel kritiky, kteří ho po zranění již odepisovali a chtěli aby umístil svoje věci na aukro.

Potřebné 4 zápasy pro play off se podařilo nasbírat defenzivním ikonám celé ligy Chvátalovi se Šmídem a bude zajímavé sledovat, zda hrající manager, prezident, kapitán, finanční ředitel a trenér v jedné osobě Vítězslav Šíma, jim dá přednost před hráči, kteří toho v základní části odehráli daleko více. V minulých zápasech se dalo do kupy opět naše trio hujerů a diváci se tak mohou těšit, co bude v předkole předvádět rodinný klan Sochorů zvané S-line.

 

Pokud se dalo ze startu mluvit o nějaké slabině, možná to bylo v brankovišti v podobě Michala Komorníka, ale ten v této sezóně předváděl o hodně lepší výkony jak loni. Navíc běhěm sezóny stihl nastoupit k pěti zápasům i Patrik Doné a s průměrem skoro 94% ukázal, že vstřelit mu gól je stejně lehké, jako odemknout pás cudnosti pouze jazykem.

 

Raptoři jsou jednoznačně nejsilnějším týmem, ale bude záležet, jak Radek Husák dokáže zkrotit jejich útočné choutky. Tým superhvězd často předvádí hokejovou anarchii na ledě a to by se jim mohl v play off stát osudným. Pokud ovšem nenastane nějaké velké překvapení v podobě týmové epidemi moru, nebo že by musel Víťa do práce, máme zde určitě největšího kandidáta na zisk trofeje.

 

 Nejlepší hráč: Petr Winkler

 

 Nejlepší nováček: Radek Bachan

 

 ra_hokejova_liga_pro_hobiky_brno

 

black_hawks_hokejova_liga_pro_rekreacni_hrace6. MH BLACK HAWKS  10b  skóre 44:74

 

Co říci k pouhým třem výhrám Černých Jestřábů? Tento tým zažívá deja vu z minulé sezóny a zůstal tak těžce pod svými možnostmi. Tento celek doplnila řada superkvalitních hráčů, ale během dosavadních patnícti zápasů nenalezli svoji tvář a potřebný team spirit. Stejnou situaci jsme tu ovšem měli již loni a nakonec do posledních vteřin bojovali o fantastický postup do finále.

 

Tým převzal nový trenér Tonda Přibyl a ani tomu se nepodařilo zlepšit obranou hru. Záporné skóre -30 vypadá stejně hrozivě, jako portrét Miloše Zemana před školními lavicemi a pokud chtějí sahat po medailích, budou muset sakra zapracovat směrem dozadu.

 

Kanadské bodování týmu vyhrál Marek Vetr. Bod na utkání dokázala posbírat i nová akvizice Lukáš Klaška. Superkanonýr Wachter, byl často pracovně vyslán, aby blokoval levý pruh se svým kamionem a stihl odehrát pouze šest zápasů ve kterých zaznamenal 8 bodů a potvrdil tak, že to v rukách stále má. Agilní Zdeněk Jírovský má sice okolo dvanácti trefených plexiskel za zápas, ale cestu mezi tři tyče nalezl jeho projektil pouze jednou. I tak však ve spojení s Beťkem, který ze startu chyběl kvůli nehodě na dvoustopém dopravním prostředku, tvoří jednu z nejnebezpečnějších obranných dvojic.

 

Být brankářem ze týmem, který se trápí na vlastní polovině jako vosa v točené limonádě, není žádný med. O tom se přesvědčil Kuba Kovaříček, který ale tým nad vodou zrovna nedržel a hodně gólů šlo i na jeho vrub. I Tomáš Vymětal je zatím ve stínu svých výkonů a uvidíme kdo a v jaké formě se představí v brankovišti v nejbližších dnech.

 

Neradno tento tým odsuzovat. Jeden povedený zápas a ztracené seběvědomí může být rychle zpět. Pokud se budou soustředit pouze na svoji hru a nebudou se rozptylovat výkony rozhodčích, mohou překvapit stejně jako minulé play off.

 

Nejlepší hráč: Marek Vetr

 

Nejlepší nováček: Zdeněk Jírovský

 

bh_amatersky_hokej_brno

 

 

PLAY OFF: SLOŽENÍ DVOJIC PRO PŘEDKOLO

 

Loňskou sezónu rozhodoval o postupujících do semifinále pouze jeden zápas. Sice to byly skvělé boje, ale faktor krutosti byl v tomtu systému opravdu velký, vzpomeňte na postupový gól Ondry Švaříčka 0,01 vteřiny před koncem a tak jsme se rozhodli, že tentokrát budeme předkolo hrát na dva vítězné zápasy.

 

I když je naše hokejová liga pouze pro hobby hokejisty, chceme jim přiblížit co nejblíže atmosféru skutečného profi hokeje a vyřazovací boje jsou vždy to nejlepší, co může lední hokej nabídnout.

 

První zápasy začnou v úterý, odvety ve čtvrtek a případný rozhodující třeti zápas by se odehrál v neděli. Během šesti dnů tak můžeš narazit třikrát na stejného soupeře, což znají i borci z NHL. Nešvary, roztržky, nebo křivdy nestíhají vyprchat a přenášejí se do dalších utkání. Daleko více rozhoduje aktuální forma, nastupuješ proti stejným hráčům, kteří se ti dokáží vrýt pod kůži a daleko více se otvírají dveře pro taktické manévry.

 

Play off je zlaté pero a uvidíme, jaký příběh napíše tentokrát.... 

 

 

 

                    griffins_amaterska_hokejova_liga_pro_hobby_hraceMH GRIFFINS vs MH BLACK HAWKS black_hawks_hokejova_liga_pro_rekreacni_hrace

 

Vzájemné zápasy v základní části: 7:3, 6:4, 3:2 po s.n.

 

Tip redakce: 2:1 na zápasy pro Griffins

 

Souboj dravých opeřenců dopadl po každé vítězně pro Griffiny. V posledním zápase se ovšem rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Pokud by se Jestřábům podařilo vyhrát první zápas, mohli by dostat zkušenějšího oponenta pod tlak a stejně jako loni postoupit i z poslední pozice.

 

Ovšem Griffins umí najít formu v důležitých zápasech a pokud jdou jako první do vedení, bývají opravdu těžko k poražení.

V této sérii proti sobě nenastupují topoví brankáři, takže se dají očekávat gólové hody, ale nechme se překvapit.

 

 

 

 

red_wheels_hokejovy_tym_pro_amaterske_hokejistyMH RED WHEELS vs MH RAPTORS raptors_brnenska_hokejova_liga

 

Vzájemné zápasy v základní části: 5:4, 5:2, 2:3

 

Tip redakce: 0:2 na zápasy pro Raptors

 

Raptoři dokázali v sezóně obrousit Rudá Kola pouze v posledním zápase, kdy je navíc vezlo zapůjčené MaseraTTi, ale i tak jsou v této sérii a i v celém play off jednoznačným favoritem. 

 

Red Wheels by potřebovali opravdu složit tu nejlepší sestavu, aby byli schopni držet alespoň krok i s neúplnými Ještěry. Sestava Raptors opravdu nemá nikde slabinu, ale to se říkalo o Achillovi také. 

 

Petra Kolečkáře čeká dost možná poslední sezóna na lavičce Red Wheels a jak již avizoval, chtěl by se rozloučit titulem. Nicméně v současném stavu jeho týmu je větší šance, že se utopíte na Sahaře, ale nikdy neříkejte nikdy ...

 

 

 

Na obě série se samozřejmě můžete přijít zdarma podívat, budeme rádi za pořádnou diváckou kulisu. Komu to nevyjde osobně, bude moci jako vždy sledovat všechny klání online: ZDE

 

 

 

Poděkování

 

Nesmíme zapomenout na všechny činovníky okolo, kteří si starají o to, aby jste měli ten nejprofesionálnější servis. Ať už to jsou Šimon Flegr, Jirka John, Eliška Lísková a Kateřina Prokešová, kteří se starají o hlášení, chod kamer, videa, muziku a rozhovory, nebo všichni sudí, kteří se zapojili do základní části a občas to opravdu nemají snadné.

 

Všem hráčům a trenérům děkujeme za skvělý přístup a ikdyž je to sport a každý má v sobě to výherní srdíčko, bylo k vidění i spousta fair play gest a úsměvů a tak to má být.

 

 

Všem týmům držíme palce a ať vyhraje ten nejlepší !

 

profesionalni_servis_pro_amaterske_hokejisty

 

Autor: Tomáš Tůma

Tygrik