Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
3.7.2021
HOKEJOVÝ TURNAJ PRO AMATÉRY V MINIHOKEJI 28.8. VE VYŠKOVĚ

Tradice pokračuje, a tak už to máme po několikáté na závěr letních prázdnin opět oblíbený turnaj v minihokeji ve formátu 3-3 ve třetině.  Určitě si toto datum zapište do kalendáře a už můžete pomalu zasílat přihlášky a složení soupisek týmu.  Těšit se můžete jako vždy na výbornou organizaci, ...
Více zde >>>
28.5.2021
MH COVID CUP 2021 - HOKEJOVÝ TURNAJ PRO AMATÉRY

V neděli 30.5. se rozjíždí tzv. náhrada za naši populární Superligu, která by se letos nestihla letos důstojně odehrát, a proto jsme přišli s variantou tohoto zkráceného turnaje, kterým vyplníme program až do letních kempů.   Věříme, že vy sami se budete chtít sejít ve svých týmech po tak dlo...
Více zde >>>
15.5.2021
REGISTRUJTE SE NA LETNÍ HOKEJOVÉ KEMPY V MILEVSKU

Covidová situace se výrazně zlepšila. Zimní stadiony znovu otvírají a tak by nemělo nic bránit tomu, aby opět proběhli populární letní kempy. Stejně jako v minulém roce pojedem do Milevska. Budeme se těšit na naše stálice a opory, ale stejně tak i na nováčky, kteří rozšíří naši početnou skupinu...
Více zde >>>
14.5.2021
VIRTUÁLNÍ TRÉNINK SE SENSE ARENOU 4.DÍL

V dnešním dílu se zaměříme na to, jak lze VR brýle v kombinaci se  Sense Arenou  (SA) využít, nejen jako tréninkový nástroj mimo led, ale jak zúročit její možnosti při nedílné a často velmi podceňované fázi samotného tréninku na ledě a samozřejmě i utkání, a to je rozcvička.   Nemusím se drže...
Více zde >>>
28.3.2021
VIRTUÁLNÍ TRÉNINK SE SENSE ARENOU 3. DÍL

Určitě jste již někde zaznamenali videa nebo fotky, kde jste viděli brankáře NHL mačkat nějaké tlačítka na zdi, ťukat do displeje se speciálními brýlemi atd.  Stejně rychle jak se vyvíjí hra samotná, jde dopředu i samotný trénink a nemůžeme se tedy divit, že k tréninku na ledě, dávkám s kondičn...
Více zde >>>

AMATÉRSKÝ HOKEJOVÝ TURNAJ V MINIHOKEJI OVLÁDL TÝM RAPTORS 

 

V sobotu 28.8. se konal ve Vyškově již tradiční turnaj 3-3. Když pomineme letní hokejové kempy, kde tyto turnaje pravidelně organizujeme, se jednalo již o čtvrtý ročník. O stále větší oblíbenosti tohoto turnaje svědčí i fakt, že byl obsazen dlouho dopředu a složení týmů slibovalo opravdu zajímavou podívanou a bylo velmi těžké odhadnout, který z týmů si zaslouží přívlastek ,,favorit turnaje,,.

 

Osm týmů bylo nalosováno do dvou skupin, ze kterých vždy dva nejlepší postupovaly do finálových bojů, které se hrály systémem semifinále a boje o umístění. Týmy, které nepostoupily si to potom rozdali o další trofeje v tzv. ,,Finále B,,

 

 hokejovy_turnaj_pro_amatery_hobby_3na3_rozpis

 


 

SKUPINA A

Ranní skupina odstartovala soubojem týmu ZA 300 proti ŽRAKOZÁM, což jak se později ukázalo byl i zápas o prvneství ve skupině. Na druhé straně kluziště doslova smetl tým LOS BOMBEROS výběř SPITFIRES BEASTS 10:2. Málokdo by si zřejmě vsadil na to, že to bude jejich poslední výhra na turnaji.

 

 

O naprosté nevyzpytatelnosti výsledků zápasu svědčí i fakt, že BEASTS po drtivé porážce dokázali hned v zápětí porazit lídra skupiny A 1:0.

 

Každý tým v této fázi turnaje hledal svoji tvář a systém, který mu bude nejvíce vyhovovat. Žrakozy dokázali postoupit z druhého místa, když dokázali nastřilet 20gólů, naopak tým v růžových dresech vyhrál skupinu, přitom vsítil pouze 6 branek, což bylo vůbec nejméně, ale jejich pozorná obraná hra povolila soupeřům pouze 4x překonat jejich strážce klece.

 

 

Týmy postupující do Superfinále: ZA 300 a ŽRAKOZY

 

Týmy, které budou hrát Malé finále: LOS BOMBEROS a SPITFIRES BEASTS 

 

hokejovy_turnaj_skupinaA_modern_hockey_vyskov2020 

 

 

SKUPINA B

Po úpravě ledu došla řada i na další čtyři týmy. Nejlépe vyšel vstup do turnaje žlutému týmu RAPTORS, který si po dvou zápasech zajistil postup o boje o nejcennější trofeje. Naopak velmi překvapivý byl projev SPITFIRES ACES, od kterých se čekalo útok na celkové prvenství. První dva zápasy prohráli, ale že měli potenciál předvedli v posledním zápase, kdy dokázali sebrat oba body výše zmiňovaným RAPTORS.

 

Po dvou zápasech měli na svém kontě jednu výhru týmy RED WHEELS A ROCKETS, a právě tito dva soupeři se proti sobě postavili v boji o postup. Červená mělia úžasný nástup do uktání, když si vypracovali náskok už 4:0, což byl základní kámen v jejich postupové matematice, a tak se tým, který si jako jediný za brankáře zvolil ženu, mohl po obědové pauze soustředit na závěrečnou fázi turnaje.

 

Týmy postupující do Superfinále: RAPTORS a RED WHEELS.

 

Týmy, které budou hrát Malé finále: LOS BOMBEROS a SPITFIRES BEASTS 

 hokejovy_turnaj_skupina_B_modern_hockey_vyskov2020

 


 

MALÉ FINÁLE ,,B,,

Toto finále probíhalo stejným systém jako dopolední skupiny. Každý tým se utkal s každým a podle bodů se rozhodlo o výsledném pořadí. 

 

LOS BOMBEROS vytvořili unikát, když se jim podařilo nastřelit snad 15x tyčku, nicméně za to žádné ocenění bohužel není a tak na ně zbyla nepopulární bramborová pozice.

 

O stříbrnou příčku si to rozdaly oba týmy SPITFIRES a v parádní bitvě se podařilo zvítězit týmu BEASTS, který sám sebe pasoval na největšího outsidera a po prvním zápase to vypadalo, že raději stráví celý den v místnosti s občerstvením. Nakonec se ale dokázali semknout a svými výsledky překvapovat nejen sebe, ale hlavně soupeře.

 

Naprostým suverénem malého finále se stal modrý tým ROCKETS. Míra Lukáš, který u sebe po celý den nosil maskota týmu v podobě bezedné láhve pálenky, dokázal usměrnit střelecké ego mladého Stloukala, který začal hrát více týmově a velkou mírou se podílel na třech výhrách v řadě.

 

Velmi se nám líbilo, že kluci i k těmto bojům přistoupili s velkou vervou a hráli až do posledních vteřin a dali velmi rychle zapomenout mírnému zklamání z jejich vyřazení v základních skupinách. 

 

 

Výsledky:

rybnikovy_hokej_3na3_vyskov2020_male_finale

 

 

Stupně vítězů:

hobby_hokejovy_turnaj_3na3_male_finale_vyskov2020


 

 

SEMIFINÁLE 

Poté co jsme předali poháry za malé finále, nás čekal hlavní program dne. Čtyři nejúspěšnější týmy se spolu utkaly klasickým play off módem. Semifinále se hrálo 2x13minut a následné souboje o umístění dokonce 2x15, a to je panečku při střídaní dvou trojic, pořádný nápor na kondici, ale i psychiku, kdy ze sebe v krizových chvílích musíš vymáčknout absolutní maximum.

 

Bitvy o postup do finále se hrály v neskutečném tempu, a co je nejdůlěžitejší, byly neskutečně vyrovnané, a to jak se dočtete, doslova do posledních vteřin.

 

K vidění bylo sebeobětovaní, padání do střel, ale taká velká porce emocí, která si myslím byla už trošku za hranou, ale vzhledem k výsledkům se není čemu divit. Pořád je to jen hokej, a když se hraje jen pouze ve třetině, je jasné, že se může občas zajiskřit a to nejen mezi hokejkami, ale i slovně. 

 

Sportovně musíme uznat, že oba tyto souboje byly absolutně top a předčily potom samotné zápasy o medaile. 

 

 

 

RAPTORS vs ŽRAKOZY 6:5

 

Bratři Rotreklové z RAPTORS připomínali v základní části dvojici Sedinů a na jejich souhru byla radost se dívat a pokud chtěli ŽRAKOZY pomýšlet na obhajobu titulu, museli si na ně dát velký pozor. Ovšem družina kolem vykutáleného lišáka Vévody má s minihokejem velké zkušenosti a potvrdila to i tentokrát. 

 

Místo složitých souher zvolili zelení nahazované puky a jednoduchý tlak do brány, což přinášelo kýžené ovoce. Ještě necelé tři minuty před koncem vedli o dvě branky a vypadalo to na jasný postup. 

 

Poté se ovšem naplno ukázala krása minihokeje, kde může být doslova za pár vteřin vše úplně jinak. RAPTORŮM nejenže se podařilo vyrovnat, ale pouhou vteřinu před koncem zápasu i doslova dotlačit puk za Zedníkova záda.

 

Na jedné straně smutek, na druhé vztek a bezmoc, ovšem ŽRAKOZY velmi podobným způsobem postoupili loni a museli se vnitřně smířit s tím, že další zlatý večírek se bude muset na chvíli odložit. 

 

 

ZA 300 vs RED WHEELS 4:5 PO S.N. 

 

Na jedné straně tým, který dopoledne inkasoval pouze 4x a proti nim RUDOKOLCI, kteří vytahovali do té dobu koutouč ze své klece 18x. Můžete si říkat co chcete, ale tento souboj měl svého favorita.

 

Ovšem jak praví První kniha Samuelova o bitvě mezi Davidem a Goliášem, ne vždy zvítězí hrubá síla nad odvahou. Možná k výhře pomohla symbolicky aura dresu s číslem 16, jenž oblékla na počest nedávné zesnulého Milana Valáška, brankářka Verča, možná jen obrovská touha uspět jako outsider. 

 

Za kratší konec paradoxně táhl tým ZA 300. Dokázal sice stáhnout dvoubrankové manko a dotáhnout match do nájezdů, tam se ovšem dokázal prosadit pouze specialista Pokorný. Na druhé straně dokázali na Vystrčila vyzrát Helma a Shishkin a tak se parta kolem věčně nespokojené Šárky Aniolové, která skrz sestavu svého týmu něchtěla na turnaj ani přijet, mohla radovat z finále. 

 

 hokejovy_turnaj_pro_amatery_vyskov2020_semifinale

 

BITVA O BRONZ

 

ZA 300 vs ŽRAKOZY 4:5 PO S.N. 

 

V úvodu byla znát lehká frustrace obou týmu ze semifinálových nezdarů, která ovšem postupně krystalizovala spíše do únavy a hlavně druhý poločas bylo vidět, že ani jeden z týmů už nemá v nádrži téměř žádně palivo a turbo už je dávno v servise.

 

Přesto to bylo opět drama až do úplného konce a o majiteli medailí z bronzového kovu rozhodovaly nájezdy. Růžovému týmu se tentokrát nepodařilo vstřelit ani jeden gól a když se za zelené prosadil Končír s Navrátilem, případl pohár do rukou ROCKETS.

 

Ti sice hudrovali, že se z něj bude velmi obtížně pít, nicméně šampaňské zmizelo za rekordních 5,5 vteřin, což jen poukázalo na to, že i celkově třetí příčka si zaslouží další pořádnou tour Brnem až do ranních hodin. Tomuto týmu musíme poděkovat i za zvýšenou celkovou prestiž, protože svým odchodem z domu v sobotu v  8:00 a návratem v neděli v 10:00 udělali z turnaje dvoudenní akci. 

 

 

SOUBOJ O ZLATO 

RAPTORS vs RED WHEELS 9:4

 

Tyto týmy proti sobě stanuly dnes podruhé a pro RED WHEELS znamenal žlutý tým doslova černou můru turnaje. Ve skupině proti nim nesmyslně otevřeli hru a prohráli 4:11 a v samotném finále se obraz hry příliš nezměnil. 

 

Nutno podotknout, že na červených byl znát heroický semifinálový výkon, ovšem vlna adrenalinu brzo spadla a RAPTORS si po celou dobu dokázali udržovat komfortní náskok.

 

Poslední zápas celého dne se ovšem odehrál v naprosto pohodové atmosféře a bylo vidět, že oba týmy si svůj úspěch užívají plnými doušky. 

 

Na stříbro REDWHEELS by si vsadil málokdo, ikdyž odhadnout celkovouu sílu šlo opravdu velmi těžce. Ostatně organizátoři si to zkusili a jejich tipy byly absolutně mimo mísu. Tůmič tipoval na vítěze Bombery, kteří skončili poslední a Ťoupek předposlední Aces.

 

Zlato ovšem patří poprávu RAPTORS, kteří měli dobrou ,,chemistry,, celého týmu. Běhěm celého dne předvedli řadu krásných gólových akcí, ale i víru ve vlastní tým, když zaveleli k parádnímu obrat v semifinále.

 

 

Ještě jednou gratulujeme ! 

 

 amatersky_hokejovy_turnaj_3na3_finale_vyskov2020


 

MAGNUM WINES TROPHY

 

Náš sponzor magnumwines odměnil lahví vynikajícího vína vždy nejlepší hráče z daných týmů. O vítězech si rozhodovali samotní hráči týmů a není divu, že bylo vybráno hned pět brankářů, pro které je tento styl turnaje nesmírně náročný a předváděli po celý den opravdu bravurní výkony. 

 

magnum_wines_trophy_hokejovy_turnaj_3on3_2020


 

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ

Dalších cen se dočkali také nejlepší hráči celého turnaje, kteří se nejvíce zapsali do individuálních statistik.

 

  • Brankář Jiří Vystrčil obdržel za celý turnaj nejméně branek a navrch přidal hned 5 asistencí.
  • Krásných 9 asistencí si připsal Štěpán Rotrekl.
  • Mezi střelci zazářil se 17 zásahy mladík Adam Stloukal.
  • Nejužitečnějšího hráče jsme zvolili bojovníka s velkým srdcem. Člena druhé trojky, Petra Nožičku, který sice nebyl vidět bodově, za to nás zaujala jeho poctivá a často opomíjená obranná hra, která býva často přehlížena v záři reflektorů.

 

nejlepsi_hraci_hokejovy_turnaj_pro_amatery_vyskov2020


 

KANADSKÉ BODOVÁNÍ

O celkový profesionální servis z celého turnaje se staraly i naše pozorné zapisovatelka, které po celý den svědomitě zapisovaly každý vstřelený gól i asistenci.

 

Zde Vám přinášíme kompletní kanadské bodování, ve kterém jsou symapticky hodně vidět i brankáři, kteří se hry s holí určitě nevyhýbali.

 

kanadske_bodovani_hokej_3on3_vyskov2020

 


 

PODĚKOVÁNÍ 

Před všemi hráči musíme smeknout klobouk, jelikož převedli nevídané tempo. Podařilo se parádně složit týmy a nevzpomínáme si, kdy naposled byla taková vyrovnanost, kdy opravdu každý mohl porazit každého, což potvrdily i samotné výsledky. 

Nesmíme zapomenout ani na organizační tým, který pomáhal s přípravou šaten, občerstvením, doprovodným servisem a hlavně rozhodčím, kteří si opravdu prošli tvrdým křestem ohně a museli řešit řadu zapeklitých situací.

 

Ještě jednou všem děkujeme za velmi napínavou sobotu, věříme že jste si turnaj užili a kdo ví, třeba uspořádáme nějaký další dřívě než za rok. 

 

amatersky_hokej_turnaj_3on3_Vyskov2020

 

Tygrik