Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
1.8.2020
HOKEJOVÝ TURNAJ 3-3 VE VYŠKOVĚ 29.8.

Již třetím rokem budeme pořádat ve Vyškově tento populární turnaj, který jste si oblíbili na našich letních hokejových kempech. Minulé dva ročníky se těšily velkým ohlasům a nevidíme jediný důvod, proč v této tradici nepokračovat, takže i letos se můžete těšit na párádní hokejové bitvy 3na3. V ...
Více zde >>>
7.5.2020
NOVÁ TRENÉRSKÁ POSILA SE ZKUŠENOSTMI Z NHL

Již na úvodním pondělním tréninku budete moct poslouchat cenné rady populárního ,,Harryho,,. Je nám nesmírnou ctí přivítat do našich řad tohoto obětavého srdcaře, jehož hokejová kariéra je nejen bohatá a úspěšná, ale hlavně neskutečně zajímavá. Jako pravidelný účastník mládežnických mistrovst...
Více zde >>>
5.5.2020
OD PŘÍŠTÍHO TÝDNE SE VRACÍME ZPÁTKY NA LED

Po dlouhých týdnech čekání a tvrdé hokejové abstinenci jsme se konečně dočkali a v pondělí 11.5. můžeme opět nazout brusle. Zimní stadiony ovšem musí respektovat pravidla nouzového režimu, tudíž nebudeme vpuštěni do šaten a sprch. Není to sice značka ideál, ale dá se to řešit koberečkem u auta,...
Více zde >>>
25.4.2020
OD PRVNÍCH KRŮČKŮ NA LEDĚ AŽ DO SUPERLIGY

Přečtěte si zajímavý rozhovor a hlavně zhlédněte video, které si kluci sami natočili a sestříhali. Zachycuje průřez působení populární bratrské dvojice Květoňů u nás v Modern Hockey. Patří k těm, kteří u nás vstoupili jako naprostí amatéří uplně poprvé na led a můžete si tak prohlédnout jejich po...
Více zde >>>
30.3.2020
ONLINE HOKEJOVÉ TRÉNINKY

Karanténa potrvá zřejmě ještě hodně dlouho, a jelikož už teď je nám po hokeji velké smutno, rozhodli jsme se pro Vás nachystat alespoň hokejové tréninky v online podobě.   V tuto středu přoběhne od 18h na našem facebooku první a pokud to bude mít kladný ohlas, určitě budeme pokračovat i na dá...
Více zde >>>

SKONČILO NÁM PŘEDKOLO PLAY OFF: ZNÁME DVOJICE PRO SEMIFINÁLE

 

Před čtrnácti začalo v naší amatérské hokejové lize play off. Čtyři týmy bojovali o postup do semifinálových bojů.

Zde Vám přinášíme krátké ohlédnutí, jak obě série probíhali a jaké jsou prognózy pro semifinále.

 

 amaterska_hokejova_liga_brno_hobby_hokej_logo

 

ROCKETS VS BLACK HAWKS

STAV SÉRIE 2:0 ( 9:3, 8:0)

 

POSTUP: ROCKETS

 

Tak takhle jednoznačnou sérii jsme tu v historii Superligy ještě neměli. Black Hawks sice prošli hráčskou obměnou na začátku sezóny, ale obměnou určitě směrem k lepšímu. Odehráli hodně dobrých utkání hlavně v první polovině sezóny a jelikož vždy v play off jejich výkony gradovali, určitě jsme si od tohoto předkola slibovali daleko napínavější boje.hokejova_liga_brno_rockets_vs_blackhawks

 

 

Ovšem hned první zápas jasně ukázal, který tým bude diktovat tempo. Rakety svého soupeře přehrávali hlavně na druhé a třetí formaci a šli do hrozivého vedení 9:1. Jestřábi dokázali v závěru dvěma brankami korigovat výsledek a přenést si alespoň trošku optimismu do dalšího utkání.

 

Přilétla pořádná facka v podobě debaklu a dalo se očekávat, že si v kabině Black Hawks vše vyříkají a v dalším zápase se pokusí na soupeře vletět s úplně jiným nasazením.

 

 

Opak byl ovšem pravdou. Už ve třetí minutě vedli Rakety 2:0 a na ledě místo jestřábů poletovali spíše komáři bez žihadel.

Odevzdaný výkon, nabídl svěřencům Jiřího Otoupalíka, si řádně zvednout sebevědomí. Na ledě byl pouze jeden tým. Šance střídala šanci a skóre hrozivě narůstalo. Zastavilo se až na hrozivých 8:0 a Black Hawks se zcela po zásluze, poroučejí k bojím o páté místo.

Bylo to vůbec poprvé co vypadli hned v předkole. Absolutně se nezvládli přepnout do módu vyřazovacích bojů a jak vždy vynikali nepříjemnou hrou a totálním nasazením, které jim přineslo předloni celkové vítězství, tak teď se na jejich výkonu nedá najít absolutně nic pozitivního.

 

 

Rakety ukázaly, kde je jejich největší síla, a to v obrovské síle všech tří formací. Nemají ve svém kádru žádnou superhvězdu, ale těžko byste tam hledali nějakou slabinou. Všichni chtějí konečně zvednout trofej nad hlavu a podřizují tomu veškerý program a na každý zápas se hlásí ve velkém počtu a hráči, kteří se nevlezou do kádru, chodí podporovat svůj tým alespoň na lavičku.

 

Pokud budou pokračovat v tomto trendu i nadále, budou jen velmi těžko k poražení.

 

Nejlepší hráč série: Pavel Vidlák (1+6)

 

 


 

 

LOS BOMBEROS VS GRIFFINS

STAV SÉRIE 2:1

 

POSTUP: LOS BOMBEROS

 

Jak jsme zmiňovali v minulém článku, hráči Griffinů si tohoto soupeře vyloženě přáli a veřejně prohlašovali, že nic lepšího se jim v zamotaném závěru nemohlo přihodit. Bylo tedy velmi brnensky_amatersky_hokej_los_bomberos_vs_griffinszajímavé sledovat, jak se bude celá tato série vyvíjet.

 

 

V prvním zápase šli Griffini do vedení a měli po celý zápas mírnou převahu, ale Los Bomberos to nejsou žádní nezkušení zelenáči a převedli, v čem se skrývá jejich obrovská síla, což je proměňování šancí. Dokázali záhy vyrovnat a těsně před koncem druhé třetiny jít do vedení. Když ve třetí třetině zvyšoval Šinor už na 3:1, vypadalo to, že je rozhodnuto. Griffins ovšem pokračovali v náporu a Neméth dokázal šest minut před koncem snížit. Poté se strhlo na ledě doslova útočné peklo družiny Denise Kudery.

 

Neuvěřitelné množství tutovek a fantastický výkon brankáře Bomberů Keseliho, který předváděl neskutečné zákroky. Nejprve si vylámali zuby Genčur, Šnajdr i Haláč a poté přišel zřejmě zlomový moment celé série. Hadbavný dostal předloženo do prázdné brány, ale Keseli se převalil a dokázal příložníkem zastavit jasný gól. Toto byl jednoznačně zákrok roku a kdyby puk rozvlnil síť, těžko by se v hale hledal někdy, kdo by si vsadil na tým Bomberů.

 

Těžko se kouše prohra, když jste v zápase lepší, ale takový je prostě hokej a je jedno jestli profesionální, nebo ten amatérský.

 

 

V druhém zápase se trošku promíchali sestavy, a zatímco u Griffins nastoupil obávaný Kvasnička, první formace hasičů značně prořídla a v zápase to bylo sakra cítit. Právě tyto formace měli svůj minizápas 4:0, což byl jednoznačně ten nejdůležitější faktor. S gólovými příspěvky se přidali i další hráči a donutili tak brankáře Bomberos Girgleho za stavu 7:0, rozsekat vzteky svoji hokejku.

V poslední minutě zkazil první play off nulu Benešovi Lajkeb a bylo jasné, že o dalším semifinalistovi se rozhodne až ve třetím zápase.

 

 

Ten se hrál v neděli podvečer a kdo se přijel na tento zápas podívat, určitě neprohloupil. Krásný hokej nahoru dolů, množství šancí a velká bojovnost na obou stranách. I v tomto zápase měli o malinko navrch Griffins, ale skóre dokázali otevřít bomber Rikan. Na začátku druhé třetiny ovšem dokázal vyrovnat Kvasnička a drama mohlo pokračovat. Ovšem tento hráč je znám nejen svou šikovností, ale i mentálními zkraty, a právě jeden z takových zřejmě rozhodl tento zápas. Za naražení Kotrly vyfasoval 2+10 a neuplynulo ani 10 vteřin, když se právě faulovaný Kotrla pomstil gólem.

 

Do třetí třetiny tak vstupoval tým kapitána Šmejkala se nožem na krku a hned po startu se ten nůž zařízl do kůže, když Michal Marek dokázal zvýšit na 3:1. Stejně jako v prvním zápase ovšem přišla snižující branka a posledních deset minut se tak dalo očekávat peklo. I když příležitostí bylo dost, Keseliho se nepodařilo překonat ani v power play a Los Bomberos si tak mohli po velkém boji oddechnout a stejně jako v minulých sezónách je jisté, že si zahrají o medaile.

 

 

Nicméně klobouk dolů před výkony jejich soupeře, který vzdoroval celou sérii opravdu statečně a dle mého nebylo horším týmem. Griffins se nemají za co stydět, nebyli v roli favorita, přesto dokázali více než potrápit. Bohužel jim scházelo štěstí, možná více klidu ve finální koncovce, ale i tak opouští play off s hlavou nahoře.

Nejlepší hráč série: Robert Keseli

 


 

SLOŽENÍ SEMIFINÁLOVÝCH DVOJIC

RED WHEELS vs ROCKETS

Vzájemné zápasy v základní části: ( 2:3 po s.n., 6:0, 3:1 )

 

Red Wheels dokázali vyhrát základní část, ale play off, to je zcela jiný šálek kávy. Jejich hra byla postavena na výkonech dvou až tří jednotlivců, ale pokud chtějí jít do finále, musí se začít prosazovat i ostatní hráči. Velký otazník visí nad startem nejproduktivnějšího hráče Petra Sochory, kterého svazují pracovní povinnosti. Na infolinku zásilkovny, kde je Sochy šéfem, volá non stop Jirka Vévoda, který reklamuje ztrátu otvíráku od piva, někde na trase Kongo-Amsterdam-Brno a vyžaduje k jeho nalezení 100% nasazení veškerého personálu.

 

Druhý nejlepší hráč Kuba Ehrenberger je po operaci klíční kosti a rázem tu máme velmi zapeklitou situaci pro Rudokolce. Je to jako když monopost formule jedna přijde o volant. Sice jede, ale vyhrát je téměř nemožné.

 

Rakety mají skvělou formu a očekává se, že v této sérii budou dominovat. Pokud se nestane zázrak, nebo neposunou u Míče otvíračku, nemělo by jim finále uniknout.

 

Myslím si, že v této sérii padne hodně branek a uvidíme pouze dva zápasy.

 

Tip redakce: 2:0 pro Rockets

 

hokejova_liga_pro_zacatecniky_brno_rockets_red_wheels


 

 

RAPTORS vs LOS BOMBEROS

Vzájemné zápasy v základní části: ( 3:1, 1:6, 2:3 )

 

A máme tu reprízu finále z minulé sezóny, kde se hrál opravdu skvělý bojovný hokej z obou stran. Myslím si ale, že oba týmy nemají tak silné sestavy, aby mohli toto parádní představení zopakovat. Raptoři mají dlouhodobé problémy postavit něco silnějšího a v play off tomu nebude jinak. Ovšem i Hasiči mají ve svém kádru řadu nováčků, kteří toho v předkole odehráli více než mazáci.

 

Los Bomberos přišli o překvapení předkola mezi tyčemi, a to Roberta Keseliho, kterého postihl zápas plic. Nicméně Milan Girgle je více než schopný záskok, a i když má ještě prsty od kanagonu, od slepování hokejky při jeho minulém výbuchu (video zde), měl by být hvězdou této série.

 

To u Raptorů to vypadá se zdravím fantoma Patrika Doného špatně a premiérové play off v pozici jedničky tak čeká Michala Komorníka. Do party lazarů ovšem před pár dny přibyla další akvizice, a to ikona MH Robert Botlík, který si sám posekal prsty vlastním dronem. Nicméně Raptoři takhle hráli celou základní část a na pozici outsidera jsou zvyklí.

 V minulém finále dokázali Raptoři Bombery zaskočit, ale v této sérii budou mít obrovsky těžké vyhrát byť jen jediný zápas. Tůmič je sice známý stratég, který je schopen připravit i želvu na závod 110m překážek, tak aby získala medaili, ale letos je ve vzduchu cítit spíše ta bramborová.

 

Tip redakce: 2:1 pro Los Bomberos

 

 

 hokej_pro_hobby_hrace_brno_raptors_los_bomberos

 

Tygrik