Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
28.5.2024
PŘIHLAŠUJTE SE NA LETNÍ HOKEJOVÉ KEMPY MILEVSKO 2024

Stejně jako v minulých letech volíme opět tuto ověřenou lokalitu, kde je vše potřebné doslova na jednom místě a vycházejí nám kdykoliv s čímkoliv vstříc.   Kemp je určitě ta nejlepší akce z celého roku a za to, že budete spokojeni, dá celý realizační tým ruku do ohně. Na této akci se většin...
Více zde >>>
6.1.2024
MH SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU PRVNÍ POLOVINU ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Superliga měla za sebou nucenou vánoční pauzu a jelikož jsme v polovině základní části, je na čase si shrnout, jak si týmy v naší brněnské amatérské hokejové lize vedou.   Letos je to zřejmě nejvyrovnanější ročník v celé historii, kdy může kdokoliv porazit kohokoliv a téměř 70 % výsledků je o...
Více zde >>>
2.5.2023
OHLÉDNUTÍ ZA 13. ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ MH SUPERLIGY

Poprvé v historii jsme odéhráli naši hobby hokejovou soutěž v devíti týmech. Každý tým tak sehrál 32 zápasů a málokdo by čekal, že o pořádí prvních třech celků se rozhodne až v posledním kole. To jen ukazuje, že jen těžko můžeme hledat favorita a můžeme se tedy těšit na velmi dramatické čtvrtfiná...
Více zde >>>
3.4.2023
INFORMACE K LETNÍM HOKEJOVÝM KEMPŮM PRO AMATÉRY V MILEVSKU

Po loňské anabázi v Chomutově se vracíme do míst, kde jsme naše kempy pořádali v minulých dvou ročnících. Loni byl zimní stadion přes letní měsíce skrz energetické problémy uzavřen, ale letos jsme opět dostali pozvánku a rádi se do toho rodinného prostředí opět vracíme.   Kemp je určitě ta ne...
Více zde >>>
24.2.2023
TÝM MODERN HOCKEY DOKÁZAL VYHRÁT ZÁKLADNÍ ČÁST BRNĚNSKÉ AMATÉRSKÉ LIGY NHLR

Už před včerejším utkáním proti Rajhradu bylo jasné, že o prvenství v základní části této amatérské ligy nemůžeme přijít, ale i tak jsme našli koncentraci a dokázali zvítězit. Paradoxně se s tímto týmem utkáme znovu už za týden, kdy odstartuje čtvrtfinále play off.   Teď si ale pojďme podívat...
Více zde >>>

MÁME ZA SEBOU 12. ZÁKLADNÍ ČÁST NAŠÍ HOKEJOVÉ LIGY PRO AMATÉRY

 

Máme za sebou nejdelší základní část v historii naší amatérské hokejové ligy a je na čase přinést vzít do ruky hokejovou lupu a detailně prozkoumat, jak se týmům dařilo a o které hráče se mohli během sezóny opřít.

 

Velký prostor dostanou tentokrát i trenéři všech týmů, které si vzal do parády náš nekompromisní redaktor.

Za organizátory musíme říct, že z výsledků je jasně patrné, jak je soutěž nesmírně vyrovnaná. Obrovské množství zápasů, které byly otevřeny až do samotného závěru a nutili ze všech vymáčknout maximum. To je přesně co chceme a co každého jednotlivce posouvá nesmírně dál.

 

Opravdu těžko najít nějakého favorita na zisk titulu, neskutečně těžké je vůbec trefit čtyři týmy, které se dostanou do semifinále.

Ale nepředbíhejme a pojďme se podívat na to, co se událo v odehraných 35 kolech.

 

nejlepsi_amaterska_hokejova_liga_v_brne_modern_hockey

 


 

1. MÍSTO: LOS BOMBEROS 76 BODŮ los_bomberos_logo_hokej_brno

 

Jak jsme již zmiňovali v příspěvku na facebooku, tohle bylo opravdu velké překvapení. Nikdo určitě kvality týmu nezpochybňoval, ale že se podařilo ovládnout nějakému týmu základní část způsobem start cíl, bez nějaké větší krize, to se opravdu neočekávalo od žádného z týmů. Navíc u týmu, který nebyl nijak výrazně posílen, a ještě s novým trenérem, nad kterým viselo několik otazníků.

 

Nutno podotknout a vyzdvihnout, že na rozdíl od ostatních týmů nemají Bombeři v první lajně kupu bývalých hokejistů, ale svýmhokej_pro_zacatecniky přístupem a důsledností, nejen že dokáží toto manko smazat, ale často i diktovat tempo a rozhodovat zápasy. Velkou devízou je pravidelná docházka a vazby, kterou jsou prostě potom na ledě cítit.

 

Oni samy se nazývají novodobými husity s palcáty místo hokejek a na týmovém duchu a obětování mají postavenou veškerou filozofii a pokud ji někdo nedodržuje, bývá často i hodně nevybíravě a tvrdě konfrontován zbytkem týmu. Někteří můžou mluvit o štěstí, že právě přívrženci Jana Žižky nevynalezli gilotinu.

 

I když mají sílu rozvrženy do všech formací, které přispívají do branky soupeře tak nějak stejně, jeden hráč přece jenom vyčnívá i v ligových statistikách. Je to Jakub Rikan (21+13), který si drží téměř bod na zápas a v produktivitě celé soutěže mu patří krásné čtvrté místo. A když má zrovna náladu a pomáhá i ve hře zpět, je to jeden nejužitečnějších hráčů Superligy. Nováček David Solfronk (18+7) měl určitě povedenější první polovinu soutěže, ale i tak jsou jeho branky stále nesmírně důležité. Mezi obránci mají shodně nejvíc bodů Radm Klečka (8+6) a Petr Sochora (8+6), který ovšem odehrál pouze polovinu zápasů.

 

Velkou jistotu mají hasiči i na brankářském postu. Ano vědělo se, že Tůmič dělá v bráně postupné krůčky v před, ale nikdo nedokázal odhadnout, jak si povede ve své první sezóně v nějaké organizované soutěži. Dokázal ovládnout všechny důležité brankářské statistiky, podává velmí stabilní výkony a prozatím tak dokázal umlčet veškeré kritiky.

 

Zvláštní pochvalu potom zaslouží Ladislav Rikan a Oskar Růžička, protože to jsou doslova tuny uhlí, které dodávají svým nasazením do lokomotivy, která dokázal jako první dojet do cílové stanice s názvem základní část.

 

ROZHOVOR S TRENÉREM JAKUBEM KARPÍŠKEM jakub_karpisek_hokejovy_trener_modernhockey_brno

Tvoje první Superligová sezóna, a i první práce s amatérskými hokejisty a hned pohár za výhru v základní části. Čekal jsi, že úspěch přijde tak brzo, nebo co jsi vůbec čekal od toho, když si tento post přijal?


Ano, hned na začátku sezony jsem klukům říkal, že chci abychom okupovali první místo tabulky. Ale je to pouze dílčí úspěch. O úspěšnosti celé sezony rozhodne až play off.


Často je slyšet, že si pouze stínová figurka a hlavní slovo má pořád Tůmič, který před letošní sezónou přišel do týmu jako brankář. Můžeš tyto slova potvrdit, nebo vyvrátit. Jak to vnímáš ty osobně? Spolupracujete, nebo ti do toho kecá? Byl bys raději, kdyby si trénoval tým, kde on nefiguruje?


Nemyslím si, protože v průběhu zápasu je v bráně a komunikace s hráči v průběhu zápasu probíhá hlavně na střídačce. Ale pravdu je, že je také je důležitou součástí týmu, a to jak z pohledu předávání zkušeností a zpětné vazby k naší hře, ale také jeho výkony mezi tyčemi nám opravdu pomáhají. Je hráčem na svém místě, ale takových osobností máme v týmu více například Laďa s Halaďasem v tomhle ohledu pracují velmi dobře. Všichni borci jsou dost rozumní na to, aby některé věci dokázali rozebrat sami mezi sebou. Jsme jeden tým jeden kolektiv a v tom to nikdy není jen a pouze o jedné osobnosti.


Tak klidný trenér jako seš ty v Superlize ještě nikdy nebyl. Více slov slyšíme ve večerníčku Pat a Mat než z tvých úst, přesto to nese ovoce. Seš opravdu takový, nebo je to pouze tvoje taktika a nechceš zasahovat do velmi silné osy týmu? Je vůbec něco, co tě dokáže během zápasu rozčílit a uslyšíme tě někdy řvát?


Klidná hlava a čistá mysl mi na střídačce opravdu nedělá problém, mým cílem není po hráčích řvát, ale já je chci nasměrovat tam kam zrovna je potřeba s vždy jim to raději vysvětlím. Ode mě přichází herní pokyny hlavně když jsou potřeba a jinak nechávám herní volnost s prostorem pro tvořivost. Zatím tahle taktika padala na úrodnou půdu. Navíc některé věci si borci vyřídí mezi sebou tak není třeba abych do toho zasahoval ještě já, jsou přeci jenom dospělí. Co není může být. V play off je větší nárůst emocí tak uvidíme co nám přinese.


Suverénně si dokázal vyhrát s Bombery základní část s týmem, který nemá takové individuality jako ostatní, nicméně řada lidí tvrdí, že to bylo jen dílo náhody a není možné tuto formu udržet po celý rok. Co si myslíš, že bylo příčinou zisku tolika bodů?


Blbost, dobrou výkonnost jsme ukázali po drtivou většinu sezony snad s výjimkou čtyř možná pěti zápasů. Ale i tak to prokazuje, že možné to je vydržet dlouhodobě a vysoký bodový náskoku je dalším důkazem! A hokej je týmový sport a nadstandartní týmový výkon dokáže smazat individuality. Ano v Superlize jsou hráči kteří zvládnout udělat zápas sami, ale nejde to v každém zápase po celou sezonu. A víme, že v play off bude rozhodovat každý jednotlivý zápas, tím pádem si tyhle hráče budeme muset dobře pohlídat a přehrát je opět týmovým výkonem.


Poslední společná otázka, koho kromě svých týmu tipuješ na výhru v Superlize a proč?


Například BH a Spifires prokazovali konstantně po celou sezonu vysokou kvalitu. A v posledním kole jsme odehráli zápas s již zmíněnými BH ve vysokém tempu o dobré úrovni. Tento zapas podle mě nabídl předčasnou ochutnávku play off. Ale můj názor je, že BH postoupí až do finále, kde narazí na náš tým. Bude to dobrý a vyrovnaný hokej, ale tak či tak ve finále vyhrají LB.
 

hokejovy_tym_hleda_hrace_brno_modern_hockey

 


 

2.MÍSTO: BLACK HAWKS 60 BODŮ black_hawks_logo_amatersky_hokejovy_tym_brno

Tým, který měl v minulých letech víc proher jak Agáta Hanychová milenců, zažil letos velmi solidní sezónu. Kádr doznal před sezónouhokejovy_amatersky_tym_brno změn, ale typologie týmu se nezměnila. Stejně jako v minulosti velmi silná první lajna a k tomu si přidejte ještě vynikajícího Adama Pyščuka v bráně. To je dostačuji materiál k tomu, aby mohl Tůmič modelovat další cestu za titulem.

 

On ale zůstává v očekáváních hodně opatrný a ví, že tým sice udělal pokrok a zlepšil se, ale pořád jsou sotva tak v půli cesty. Výborné zápasy střídali i ty velmi špatné a je tam stále práce jak na kostele, ale díky hokejovému Bohu za to, že už to není soupeř, který rozdával body na počkání a musí se s nimi počítat.

 

Nejproduktivnějším hráčem týmu a nejlepším střelcem soutěže se stal opět Jan Caudr (28+12) a bodově výrazní byli i jeho spoluhráči z útoku Martin Hrnčíř (11+17) a Denis Krejčí (8+20). Více než bod na zápas má i Jakub Weber, ale ten neodehrál tolik zápasů. A tady je jasně vidět, jakou bodovou zátěž na sobě první útok táhne, jelikož po nich je velká propast, z níž vykukuje až Vojtěch Pařil (5+10).

Prapor obránců shodně táhnout Zdeněk Houšť a David Krejčí s 13 body.

 

Největší zásluhu na umístění má už zmiňovaný Adam Pyščuk, který si sice ne svou vinou v poslední fázi základní části trošku zhoršil čísla, ale i tak odváděl po celou dobu fantastické výkony a dodával Jestřábům ještě jedny křídla navíc.

 

Pokud však Blaci nezapracuji na lepším nasazení a agresivitě a nedodají své hře jiskru, budou mít obrovské problémy postoupit ze čtvrtfinálové skupiny. První lajna musí zlepšit hru směrem vzad a zbylé lajny musí být ví nápomocné při rozvlňování soupeřových sítí.

 

ROZHOVOR S TRENÉREM TOMÁŠEM TŮMOU tomas_tuma_hokejovy_trener_modernhockey_brno

 

(Otázky pokládal Ťoupek)

 

Oficiálně si trenérem Blackhawks, tento tým si tě vybral v draftu. Všichni ale ví, že i chytáš za tým Los Bomberos a v drtivé většině zápasů proti týmu Los Bomberos sis vybral chytat za Bombery. Proč?


Na prvním vzájemném souboji jsem nebyl a na druhém jsem trénoval Black Hawks a dokázali jsme Bombery porazit. Ale už během zápasu mi Laďa Rikan nadával a vyhrožoval, ať si příště pořádně vyberu. Takže si asi dokážete odvodit, že i když jsem vydržel tři kola v kleci s Vémolou, tak s Laďou by po 10 vteřinách volali havrany. Ne myslím, že i kluci z BH jsou rádi, když si proti mně můžou zahrát a pak se vzájemně špičkovat, ale mám dojem, že mi dali za tři zápasy dohromady čtyři góly, takže si moc vyskakovat nemůžou. Navíc jsem se vždy těšil na přímé souboje s Adamem, jelikož jsme se dlouhou dobu přetahovali o desetinky procent v každém zápase. Ve čtvrtfinálové skupině se naštěstí tyto týmy potkat nemohou, ale upřímně bych si čistě hypoteticky do semifinále tento duel nepřál. Ve finále už by mi to tolik nevadilo 😊


Tým skončil na výborném druhém místě. Co pro tebe bylo zásadní při převzetí tohoto týmu a jakou situaci nebo období by si určil jako nejsložitější během sezony.


Určitě disciplína, a to jak ta herní, ale hlavně i ta lidská. Mám svoje určité zásady a jsou věci které na lavičce, potažmo uvnitř týmu neakceptuji. Věřím, že uspět může vždy jen ten celkem, kde se hráči navzájem respektují a věří si, a jsou zodpovědní vůči týmu. Slovo výborné bych moc nezmiňoval. Pro mě je důležitější než bodové postavení předvedená hra a tam jak se zmiňovalo v týmovém hodnocení, jsou ještě obrovské mezery.
Nejsložitější období bylo asi to covidové. Přišlo mi, že v BH to měl každý hráč snad dvakrát a vždy trvalo hrozně dlouho, než se dostali zpátky do fyzické kondice jako před nemocí, respektive karanténou. Tohle určitě nebylo pro trenéra jednoduché, protože jsem nemohl očekávat od kluků to na co jsem zvyklý a často jsme tomu museli i upravit strategii, abychom nemuseli tolik bruslit.


V Superlize už si vedl čtyři týmy a za jeden chytáš. Je tým, který by si vyloženě chtěl trénovat? Co kdyby ti los určil pro příští sezonu Rakety, byla by to pro tebe výzva a jak by si ji přijal?


😊😊😊 Kdyby si mě vybraly Rakety, asi bych rovnou na galavečeru spolknul kapsli s kyanidem 😊 Teď vážně, ač oni si to asi nemyslí, já ty kluky mám fakt hodně rád, ale myslím si, že tato varianta nikdy nenastane. Já pro ně nejsem vhodný trenér. Já se snažím vždy z kluků, které trénuji, vymáčknout 150% a donutit je k těm nejlepším výkonům a úspěchům, ale přinutit borce z Raket vystoupit z jejich komfortní zóny… to by nezvládl ani gin z lahve😊 Možná, že až budu starší a už nebudu tak orientován na výsledky a zlepšování hráčů, tak by to mohlo klapnout. Sice bychom asi nic nevyhráli, ale myslím si, že ta zábava na střídačce a potom v hospodách by možná byla cennější.
Mám rád výzvy a určitě bych chtěl vyhrát titul s každým týmem, ale pokud bych si měl teď vybrat, tak bych zvolil Griffins. Je tam hodně nováčků, kteří se na sobě snaží pracovat a určitě by mě bavilo pomáhat jim v jejich rozvoji.
 
Jan Caudr obhájil pozici nejlepšího střelce soutěže. Je o něm známo, že gólů má ve všech soutěžích, co hraje dostatek, ale týmový úspěch žádný. Snažil ses ho nějak změnit? Pokud ano, probíhalo to vše v poklidu nebo byly nějaké rozepře?


Změnit určitě ne, ale spíše ukázat i jiné možnosti, jak může být týmu prospěšný. Na to si musí postupem času přijít sám. A několikrát už ukázal, že umí máknout i dozadu. Sice se u toho cítí jak já, když dostanu permanentku do solárka, ale u hráčů si tím získává respekt a dokáže tím strhnout i ostatní. Nechci určitě zničit jeho zabijácký instinkt, ale týmy už ho znají a u červené čáry jsou na něj připraveni a myslím že celoplošný projev by mu slušel daleko více.
Druhou otázkou určitě narážíš na naši hlasitější debatu před několika měsíci😊 Ano vyříkali jsme si to tam od plic a myslím, že to atmosféře v týmu jen prospělo. Hned potom následovala týmová hospoda, která byla úplně super. Já se snažím přistupovat stejně spravedlivě jak k nejproduktivnějšímu hráči, tak i k úplnému nováčkovi. To že je v kabině občas peklo, je například u profesionálních týmů zcela běžná věc a jen to ukazuje, jak všem záleží na společném cíli a já jsem radši když člověk hned řekne co si myslí, než aby pomlouval někde za zády, což je tady v ČR fenomén.
 
Poslední společná otázka, koho kromě svých týmů tipuješ na výhru v Superlize a proč?


Letos si fakt můžete hodit mincí. Přál bych to Spitfires, protože ti Superligu ještě nevyhráli, ale letos očekávám nějaké velké překvapení, takže tipuju tvoje Red Wheels. Máte hodně kvalitní kádr, když jste pohromadě a ty si umíš získat náklonost i určitých sudích, což může hrát ve vyřazovacích bojích také velkou roli 😊

 

hokej_pro_amatery_modern_hockey_superliga

 


  

3. MÍSTO: ROCKETS 56 BODŮ modern_hockey_rockets_logo

Evergreen naší soutěže. Tým, který budí rozruch a přitahuje pozornost diváků každou sezónu. Po celou dobu se držel těsně podnejlepsi_hobby_hokejova_soutez vrcholkem, ale zhruba v polovině sezóny se dostal do velké krize, což udělalo velké vrásky jejich tiskovému mluvčímu Jiřímu Vévodovi, který nestačil měnit sim karty v telefonu, aby vyvedl svůj tým z bažin opět na rozkvetlou mýtinu.

 

Někteří hráči opustili tým, někteří nový přišli a některým byl změněn rating. Samozřejmě to řešilo i široké okolí, ale na obranu Raket nutno říct, že to je normální jev, který postihl i ostatní týmy a vždy je to děláno pro co největší vyrovnanost.


Tým se znovu zcelil a udělal krásnou sérii dokonce se svou brankářskou dvojkou Jakubem Mikaušem a ukázal, že pokud jsou na vítězné vlně, jsou opravdu těžko k poražení, protože jejich psychika stoupá přímo úměrně s počtem promile v krvi.
V tomto týmů je mnoho univerzálů, takže je těžké na pevno určit, kdo je útočník a kdo obránce, ale produktivitu opět vyhrál Michal Domby (14+18). Na paty mu tradičně dýchal Mira Lukáš (12+16) a životní sezónu a návrat na bodové výsluní zažívá i kapitán Roman Němčák (13+13). Přes bod na zápas má potom i David Novák a nová akvizice Aleš Horký, takže o ofenzívu se tento tým určitě bát nemusí.


Ovšem i bájný Achilles měl svoji slabinu a pro tento kolektiv je to určitě nevyrovnanost a špatná práce v obranném pásmu. Existují tři varianty, ve kterých můžeme Rakety vidět ve čtvrtfinálové skupině. Buď to prostě urvou silnou ofenzívou a inkasované branky nemusí řešit. Nebo začnou lépe bránit, no a ta poslední možnost je, že si znovu místo play off zahrají PPK.


Těžko opravdu tipovat. Tým, který má určitě na titul, ale také i na rychlé vypadnutí a já osobně se na jejich výkony těším a budu je bedlivě sledovat.
 

ROZHOVOR S TRENÉREM JIŘÍM SÝKOROU jiri_sykora_hokejovy_trener_modernhockey

Tvůj tým je vždy adeptem na nejvyšší příčky, nicméně kdyby nedokázal vyhrát v posledním zápase skončil by až na pátém místě. Odpovídá ta třetí příčka realitě a síle týmu, nebo to bereš jako neúspěch, že se nepodařilo vyhrát základní část, což se od Raket očekávalo?


Vzhledem k tomu, že jsme spoustu zápasů odehráli nekompletní, tak umístění je odpovídající. A favoritem jsou rakety vždy jen pro oligarchy Modern Hockey.
 
Kvůli klubové vytíženosti a častým návštěvám ČOI ve Warrior Pubu si některé zápasy chyběl, ale zdatně tě na lavičce zastoupil zraněný Tomáš Navrátil, který měl velice dobré výsledky. Nezvažoval si, že bys ho na play off povolal jako asistenta, nebo je pro tebe platnější na ledě?


Nawrc ideální hrající asistent, takže bych ho určitě rád viděl na ledě.
 
Rakety jsou specifické tím, že v jejich kabině je víc lahví slivovice než náhradních hokejek. Jak ty se díváš na požívaní alkoholu před zápasem, byť na amatérské úrovni. Může to mít na hráče i nějaký negativní vliv? Já si třeba tohle absolutně nedovedu představit, že si dám dvě deci na zahřátí a jdu rovnou do zápasu. Dával sis i ty ve své aktivní kariéře něco na povzbuzení?
 
Pokud to na ledě pomáhá nebo ne je spíš otázka na hráče, já alkohol nepoužívám vůbec Usmívající se


Pokud se Raketám daří, je to doslova hokejová symfonie. Když však přijde zádrhel, jsou schopni se dostat i do více zápasové krize. Hlavně v obraně je to doslova anarchie a pak následuje dlouhé rokování u kulatého stolu, místo hledání příčin přímo na ledě. Máš na tohle nějaký dlouhodobý recept a čím si tyto výkyvy vysvětluješ? Pracuješ s nějakou vizí, co by měl tým zlepšit v horizontu měsíců, nebo trénuješ prostě zápasu od zápasu?
 
Největší mezery máme v obranném pásmu a v koncovce, tam to bude potřeba v PO zlepšit. Výkyvy jsou dané častou rotací hráčů.
 
Poslední společná otázka, koho kromě svých týmu tipuješ na výhru v Superlize a proč?


Jiné týmy mě nezajímají my se soustředíme sami na sebe.
 

hokejove_treninky_a_zapasy_pro_amatery_modern_hockey

 


 

4. MÍSTO: GRIFFINS 55 BODŮ griffins_logo_amatersky_hokejovy_tym

Jeden z nejkomplexněji složených týmů. Během sezóny několik kvalitních příchodů a z mančaftu, který vždy útočil ze zadních pozic, sehokejova_parta_amateru_hleda_posily_do_tymu stal právem černý kůň soutěže. A to tak černý, že Will Smith oproti nim vypadá, jak špatně naředěné kakao.

 

 


Pokud Griffins udrží koncentrovanost během celé hry a nebudou ztrácet vyhrané zápasy, je téměř jistota, že tam letos cinkne nějaká medaile.

 

 

 


Lídrem týmem je Jakub Vodák (16+19), který má nejvyšší průměr bodů na zápas z celé ligy a k této bodové náloži potřeboval jen 25 zápasů. Krásný, Klíma, Cabejšek, Kraváček jsou naskládaní mezi 22-24 body. V obraně rozdává tvrdost i radost Tomáš Pohludka (2+14) a to tu ještě máme Poláška a Vojtěcha, kteří mají také více jako bod na zápas a musí Vám být jasné, proč je pasujeme do rolí nevětších favoritů.

 

 

 


Kvalitní brankářské duo, dobrá kabina, opravdu nevím co by se muselo stát, aby tito mýtičtí tvorové nepostoupili do semifinálových bitev, ale hokej je nevyzpytatelný a ten amatérský obzvláště. Snad jim strach z úspěchu nepřivodí Parkinsona do jejich pařátů.

 

 

ROZHOVOR S TRENÉREM RADKEM HUSÁKEM radek_husak_hokejovy_trener_modernhockey_brno

Tvůj tým je širokou veřejností považován za největšího kandidáta na titul. Těžko hledat slabinu v jakékoliv lajně nebo na postu brankáře, nicméně ty si v Superlize ještě nikdy titul nezískal. Nesvazuje ti tento tlak trošku ruce? Co uděláš jako trenér proto, abys toto prokletí konečně zlomil?


Nemyslím si, že jsme považováni za největšího kandidáta na titul, proto se necítím být příliš pod tlakem. První a třetí lajna jsou určitě silné, ve druhé lajně máme ještě výkonnostní mezery, je co zlepšovat. Abychom získali titul, povolali jsme tajného asistenta trenéra, to všichni ještě uvidíte, ale zatím je to tajemství. Pro výhru mohu udělat to, že přestanu chodit na zápasy, protože se po všech moravských zimních stadionech traduje, že moje přítomnost přináší prohru. Usmívající se


V minulých týmech Raptors i Los Bomberos jsi měl u sebe v týmu vždy svoji partnerku Kateřinu Prokešovou. Nyní tomu tak není. Řešíte Superligu i doma? Kdyby se v nějakém důležitém zápase potkal tvůj a její tým, šli by sympatie stranou nebo ji miluješ víc než svůj tým a nedokázal bys jí zlomit srdce?


Konečně mám šanci na výhru titulu. Usmívající se Ne, superligu doma řešíme, ale pouze v informační rovině. Probíráme, kdo jak hrál, ale žádné velké souboje doma nemáme. Pokud někdo z nás ve vzájemném souboji prohraje, neodpustí si ten druhý uštěpačnou poznámku, ale tím to tak končí. Rozhodně by při vzájemném zápasu šly sympatie stranou, hokej je sport, tak ať vyhraje ten lepší. Hádat se pak ale nebudeme.


Griffini jsou experti na ztrácení výborně rozehraných zápasů. Mnohokrát vedou o tři branky, a přesto dokážou slibný náskok velmi rychle prohospodařit. Čím si tento atypický jev vysvětluješ?


Je to dáno nedostatkem koncentrace a strachem uhrát dobrý výsledek. Nedokážeme udržet konstantní výkon celých 45 minut, proto se nám často stává, že se z dobře rozehraného zápasu stane drama. Možná potřebujeme dostat sami sebe více pod tlak, abychom si výhru dostatečně užili.


Společně s Rockets nejvíc točíte i brankáře. Beny často nemohl, a i když je to výborný brankář, zaskakující veterán Gamba chytá letos výborně. Plánuješ je v play off pravidelně točit nějakým systémem nebo vsadíš vše na jednu kartu?


Spolupracujeme s trenérem gólmanů a brankáře vybíráme dle aktuální připravenosti na daný zápas. V play off tomu nebude jinak. Již deset sezon se traduje, že Karel Gamba brzy odchytá svůj poslední zápas kariéry, tak třeba tomu letos budeme svědky (při vítězném finále), ale kdyby si to náhodou rozmyslel, u Griffins má vždy dveře otevřené.


Poslední společná otázka, koho kromě svého týmu tipuješ na výhru v Superlize a proč?


Mým favoritem je určitě tým Blackhawks. Pokud se jejich první lajna sejde v plné síle, jsou téměř nezastavitelní. Navíc Adam v bráně je jistota, kterou bych přirovnal k betonové zdi. Nepotkat je dříve, než ve finále by pro nás bylo částečným vítězstvím.

 

 amatersky_hokejovy_tym_modern_hockey_griffins

 


 

 

5. MÍSTO: HUNTERS 53 BODŮ hunters_logo_hokejovy_amateri_brno_a_okoli

Tahle banda v minulých letech sekala hlavy jak Bajaja, ale letos jako by byli nějak v ústraní. Přitom nechybělo moc, aby skončili naamaterske_hokejove_zapasy_pro_hobiky třetí pozici. Nenechte se opít rohlíkem, tohle je tým, který sakra umí a když je potřeba, lezou na ledě po čtyřech, aby dosáhli týmového úspěchu. Pokud má někdy přijít jejich čas, tak je to právě play off, protože fyzický hokej plný soubojů je přesně to, co jim vlévá jejich zelenou krev do žil.
 
Museli řešit i velkou interní změnu, když se k nim připojil nový trenér Pavel Šimák, ale přes jejich počáteční rozpaky to vypadá jako správný krok a je cítit, že nový lodivod nebude chtít být s týmem jen do počtu.
 
Jak bývá zvykem, Hunters jsou schopni své góly rozložit do všech formací, přece je tu jeden hráč, který zažívá doposud svoji nejlepší sezónu a drží si bod na zápas a tím je Jan Konečný 13+17. Shodně po 18 bodech mají i Pohl se Zachovalem. Nejvíce bodů z řad obránců má Tomáš Jurnečka 8+16, který ovšem odehrál pouze polovinu zápasů, a právě jeho účast v play off bude pro úspěch týmu více než klíčová.


Před sezónou se k týmu připojil i brankář Kovaříček, který možná trošku překvapivě odchytal drtivou část sezóny a nevede si vůbec špatně. Čísla přes 87 % sice nevypadají nějak nabitě, ale v minulosti jsme ho viděli pouštět mnoho laciných branek, což se letos neděje a jsem rádi, že Kuba zde chytil druhý dech.
 
Pokud nebudou mít Hunters problémy s docházkou a povede se jim vstup do další fáze, mohli by stejně nenápadně projít do semifinále a stejně nenápadně i do finále. Nezapomínejme, že jsou to aktuální mistři a vítězové Covid Cupu.

 

ROZHOVOR S TRENÉREM PAVLEM ŠIMÁKEM pavel_simak_hokejovy_trener_brno

Ty jsi přebral tým doslova před pár týdny a podle výsledků to byl skvělý impuls. Na hobby scéně si ovšem kouč velmi zkušený. Jak hodnotíš celkovou atmosféru Superligy a co tě na ní příjemně překvapilo.
 
Zdravím, nejdříve bych chtěl pozdravit všechny fanoušky Superligy. Na to, že někteří hráči hokej nikdy nehráli, tak musím podotknout, že úroveň je slušná. Co mě překvapilo? Když budu mluvit jenom o mém týmu, tak to bude určitě nasazení a skvělý přístup hráčů.
 
Tým Hunters rozšířil naše řady před dvěma sezónami. Během té první dokázal vyhrát základní část i celou Superligu, v té druhé potom zkrácenou náhradu v podobě Covid Cupu. Věděl si že držíš taktovku nad takovými šampióny? Jsi za to rád, nebo by tě více naplňovalo pracovat s týmem, který třeba na větší úspěch ještě čeká?
 
To, že mají za sebou takové úspěchy jsem, ani nevěděl. Soustředím se na tuto sezonu, respektive play off. Chtěl bych klukům co nejvíce pomoct. Amatérský hokej má svoje pravidla, která se musí dodržovat. Já jsem přebíral tým, abych svoje zkušenosti, co mám z profesionálního hokeje, co nejvíce zužitkoval u kluků, které hokej baví a žijí tím. Mám veliké štěstí, že v mém týmu mám hráče, kteří si to berou k srdci.
 
Vím, že je to zřejmě krátká doba abys tým detailněji poznal, ale co si myslíš, že je jeho největší slabina a teď nemyslím neustálé kecání Milana Báči ? A jak se budeš snažit ji odstranit?

 

Bači, i když kolikrát mluví až moc, tak dělá v kabině dobrou atmosféru, a to je hlavní. Nedostatky, no asi to bude trošku hlava, jakmile odskočíme o dva, tři góly tak už si myslíme, že máme hotovo, ale několikrát se ukázalo, že to úplně tak není. Snažím se hlavně, abychom hráli celých 60 minut na 100 % a to, že někdo chybuje v rozehrávce nebo špatně vyhodnotí situaci…, konec konců hokej je hra, kde se chybuje.
 
Tým přišel o svého kapitána a během sezóny byl zvolen kmotr Tomáš Bukal, který ovšem týmu nejde svojí docházkou příkladem. Ty jakožto svěží vítr máš určitě právo si zvolit před play off nového lídra. Zaujal tě někdo, nebo to necháš vše při starém.
 
Osobně nechci volit kapitána. Jako tým, pokud to budou hráči chtít si zvolit někoho jiného, nechám rozhodnutí pouze na nich. Oni jsou na ledě a musí vědět, koho chtějí za kapitána.
 
Poslední společná otázka, koho kromě svého týmu tipuješ na výhru v Superlize a proč?
 
Myslím, že šanci máme všichni stejnou. Každý chce vyhrát a samozřejmě volím jen svůj tým. Neustále kladu důraz na týmovou spolupráci, komunikaci, protože jen s tímto nasazením, můžeme dojít co nejdál.

 

remax_deluxe_brno_jan_konecny

 


 

6.MÍSTO: SPITFIRES 48 BODŮ spitfires_logo_hobbyhokej_brno

Tady popravdě těžko hledám slova k hodnocení. Absolutně nevím, jak to uchopit. Spitfires jsou schopni odehrát neuvěřitelný zápas,hokejova_akademe_pro_hobby_hrace porazit a přehrát těžšího soupeře a o pár dní později přijde zkrat a po první třetině svítí na tabuli 0:4. Přitom kádr nemají vůbec špatný, jsou spolu dlouho pohromadě a možná by to chtělo lépe nastavit hlavy.

 

Jejich výkony mají trošku syndrom české koblihy. Koupíte si jich pět a ve třech z nich není vůbec žádná marmeláda a vy si tak lepíte držku pouze lepkavou moukou.


Nejlepším hráčem týmu je opět Michal Trávníček 18+27, který ovládl tabulku produktivity celé soutěže. Připomeňme, že to stejné se mu podařilo i v NHLR-A a za tento double si zaslouží opravdu obdiv a potlesk ve stoje. Bod na zápas si drží i mistr stahovačky Martin Švéda 14+15 a nemalým počtem bodů přispívá také Tomáš Kaňovský 12+13, který se, jak to vypadá podle posledních měsíců, usadil již natrvalo v obraně.


Petarovi výkony mezi tyčemi odpovídají celkovému obrazu hry. Někdy je výrazně jasno, ale jsou dny, kdy je to pořádné krupobití a pro špatné počasí už nebude v play off prostor.


Věčně bronzový tým to má vše ve vlastních rukou. Nemají vůbec špatnou vstupovou pozici a stejně jak se mohou během pár zápasů dostat do čela a myslím si, že místo koblih se v jejich podání klidně můžeme dočkat lahodných créme brulée.

 

ROZHOVOR S TRENÉREM JIŘÍM OTOUPALÍKEM jiri_otoupalík_hokejovy_trener_modern_hockey

Ty jsi převzal tým de facto hned v úvodu po Horákovi a navázal jsi tak na společnou spolupráci z minulých let. Zeptám se na rovinu a čekám stejnou odpověď. Se kterým týmem bys chtěl vyhrát Superligu a který tým je ti sympatičtější?

 

A já na rovinu odpovím, že bych chtěl vyhrát s oběma, a to bohužel nejde. Který je mi sympatičtější? To takhle brát nejde. Se Spitfires jsem už měl jednu celou sezonu za sebou, byl to nový tým a začínalo se tam úplně od nuly, a nakonec z toho byl bronz, který řadím hodně vysoko a ten tým mi přirostl k srdci, takže když přišli o trenéra, tak jsem neváhal a stoupl si i na tuto loď. Red Wheels mě v draftu trenérů vybrali na prvním místě, tím to pro mě byl závazek a jasná známka toho, že oni budou pro mě číslo jedna při zápasech proti Spit. Na rovinu říkám, že to trvalo, než jsme s RW našli společnou řeč a výsledky tomu taky moc nepomáhali, ale velký sympatie jsou už i u RW a tím pádem nemůžu říct, který z těch týmu je mi sympatičtější.


Máš ve svých řadách nejproduktivnějšího hráče Superligy Michala Trávníčka, který dominantně ovládl týmové bodování. Čím si vysvětluješ jeho dominanci a proč s ním nikdo ze spoluhráčů není schopen držet bodový krok?


Tráva je nejkomplexnější hráč Superligy. Je šikovný na puku, má výbornou střelu, silný v osobních soubojích a je neunavitelný, takže má dost sil bránit a útočit a z toho má tolik bodů, že dokáže vybojovat puky v obranném pásmu a založit akci, která pak skončí gólem. Takže tady nejde jen o to, že s ním nedokáží spoluhráči držet krok, ale celá liga s ním nedrží krok, což dokazuje i vítězství v kanadským bodování soutěže. Ještě k tomu je má hodně pokory a nemám strach, že by mu po přečtení této odpovědi mělo něco stoupnout do hlavy Úplně bez chyb není, on to ví, já to vím a bavíme se o tom kde co ještě zlepšit.
  
Velkým otazníkem jsou výkony brankáře Petara Bogdanowského. Na jednu stranu tu máme čtyři čistá konta, což se žádnému jinému brankáři nepovedlo na druhé i velké množství branek, které jdou vyloženě za ním. Proč si myslíš, že se u něj vyskytuje tento houpačkový efekt a vedeš s ním i debaty o utkáních, nebo necháváš brankáře, ať si sedí někde v koutě a jen chytá puky?


Přiznám se, že do brankářů nevrtám. Nejsem trenér brankářů, nemám ani zdaleka odchytáno co Petar, takže mu nemůžu ani poradit v určitých situacích co a jak dělat. Petar umí zachytat, ale myslím že ty výkyvy nejsou jen jeho vina ale odrazem celé sezony tohoto týmu, kde ty výkony byly od všech nahoru dolů. Na Petarovi je vidět, že bývá rozladěn z brzkého gólu a pak působí nejistě, s tím ale musí pracovat on, aby byl víc “splachovací”. Samozřejmě nestačí jen chytat zápasy, ale občas zajít i na trénink, které pomáhají nejvíc hlavně když se nedaří, ale to platí o všech hráčích, nejen o něm.


Ve Spitfirech je drtivá většina hráčů z IT sektoru, což jsou vždy velmi specifické povahy i druh humoru. Některé hráče jsme neslyšeli za ty tři roky, co tento tým vznikl ani promluvit. Já jsem při minulém záskoku zmínil, že abych je trošku probral, musel bych donést do kabiny 5,25 disketu. Jak je pro tebe, jakožto počítačového analfabeta, obtížné s těmito inženýry komunikovat?


To je výborná otázkaUsmívající se Ano tato kabina se docela hodně vymyká charakterově oproti ostatním kabinám v Superlize. Je v ní hodně introvertů a hodně kluků z IT sektoru, kteří za klávesou jsou schopni vypisovat hodiny, ale v kabině o nich člověk neví Komunikace s nimi je v pohodě, trochu tomu v kabině pomáhá osoba Roberta Botlíka, který nezavře pusu ani v autě cestou na zimák a ze zimáku Ale jak říkám i když někdy je slyšet v kabině víc řev Tůmiče z brány na ledě, než kluky v šatně, tak parta v týmu je dobrá a na ledě kluci bojují jeden za druhého.


Poslední společná otázka, koho kromě svých týmu tipuješ na výhru v Superlize a proč?
 
Mezi favority nebo takové ty černé koně řadím dva týmy a jelikož tuto otázku zodpovídám ještě u rozhovory za tým Red Wheels tak si to rozdělím. Od začátku sezony řadím mezi favority soutěže tým Rockets. Tento tým má výborného gólmana, všechny pětky dobře vyvážené a taky výborného trenéra. Samozřejmě se nemusíme bavit o tom, že v jejich řadách je hráč, který umí zatahat za nitky i v zákulisí a vydupat si doslova změny ratingu u některých hráčů ve prospěch týmu. Trochu co jim může zlomit vaz, tak to jsou oni samy. Pokud nejde zápas podle jejich představ, dokáží se rozhádat přímo na střídačce a pak se to s nimi táhne pár zápasů. Na druhou stranu, pokud chytnou lauf, tak jsou jak sovětská mašina v 80. letech a horko těžko s nimi jde hrát.

 

old_boys_hokej_hokejova_liga_pro_amatery_kurim_brno 


 

7.MÍSTO: RED WHEELS 39 BODŮ red_wheels_logo_hokej_kurim

Tady se určitě čekalo trošku víc než rozkopané koše a rozbité tabule, ale Red Wheels to neměli vůbec snadné. Mnohačetnéchci_zacit_hrat_hokej_hokejovy_trener zranění klíčových hráčů, časté absence rychlých šípu z první lajny kvůli písemkách z vlastivědy i těžko napravitelná taktická nevychovanost z minulých let.

 

Na tom všem, ale Ťoupek zapracoval, zlomené nohy se doplnily, kojenci si sehnali doučování mimo zápasové termíny a rázem tu máme opravdu ostrá Rudá Kola, která doslova lisovala všechny favority, které jste jim postavili do cesty.


Ve druhé půlce sezóny už dokázal naplnit svůj potenciál Filip Mlčoch 22+4, který má jednu z nejlepších střel ze všech hráčů, kteří se prohání v Kuřimi mezi mantinely. Bod na zápas drží taky Petr Nečas 6+18 a živou vodou je polit také Pavel Vodák 6+13 u kterého by se to asi vůbec před sezónou nečekalo. Nejvíce bodu mezi obránci má také Marek Bartoš 3+16, ale ten nastupoval často také v útoku. Banjaminek Vrzal si také drží pravidelný bodový přísun, a tak to máme rázem jednu z nejnebezpečnějších prvních lajn.


Zraněného Šterce nahradil Sehnal, který roste zápasem od zápasu a dodává týmu potřebný klid a jistotu.


Pokud může být někdo žolíkem, proč ne právě tento mix juniorů a zkušených borců. Dokázali skvěle načasovat formu a jestli v první polovině zaostávali, tak teď se dokázali naprosto srovnat a najít vnitřní sílu a soupeři se mají na co těšit.
 

ROZHOVOR S TRENÉREM JIŘÍM OTOUPALÍKEM otoupalik_jiri_trener_amaterskych_hokejistu


Při výběru trenérů si šel na řadu jako první a čekala se od tebe velká spása, nicméně předposlední místo po základní části není určitě důvod k oslavám, kde byl podle tebe kámen úrazu?


Já osobně musím říct, že to pro mě byla určitě nejtěžší sezona v Superlize na lavičce za těch 7 let této soutěže. Byl jsem rád, když si mě kluci vybrali a těšil jsem se na tuto výzvu. Bohužel od samého začátku sezony nás provázelo veliké množství zranění, které nás poznamenalo hlavně od října do Vánoc, kde jsme v jednu chvíli měli ze zdravotních důvodů mimo 12 hráčů. Do toho ještě započteme docela obměněný kádr. Kluci ale makali, některým ale trvalo přijít na to, že i když je to hobby liga, tak si nestačí jít zápas jen zahrát, ale je tam potřeba do toho dát i něco navíc a myslím že v poslední čtvrtině soutěže už byla naše hra na velice dobré úrovni. A další věc, která nás asi hodně limitovala byla hlava, 18 zápasů z celkových 24 proher jsme prohráli o gól nebo o dva, a to asi není náhoda a toto se nám teď ve čtvrtfinálové skupině nesmí stávat.
 
Disponuješ nejmladší první pětkou v Superlize. Věkem by většina z nich mohla být klidně tvými syny. Jak zvládáš tuto věkovou bariéru? Je pro tebe lepší pracovat s generací, která milovala tamagochi, nebo se snažíš zapadnout do kabiny a začal si sledovat youtubery?


Věk problém není, kluci zapadli do týmu a říkáme jim mimina. Nicméně co se týká práce s nimi, tak je to o něco složitější. Kluci jsou ještě mladí, skončili s hokejem docela brzo a je na nich vidět nevyhranost. Jakmile se nedaří, tak na to neumí reagovat a spíš se urazí, že jim to nejde. Místo toho, aby reagovali a změnili trochu svou hru. Na druhou stranu ukazují dravé mládí a hodně šikovnosti v individuálních dovednostech, teď ještě přidat obětavost za tým na úkor osobních statistik a bude to paráda. Takže pro mě je určitě jednodušší pracovat se staršími hráči nebo stejně starými, ale toto je zajímavá zkušenost a jsem za ní rád.

 

Tvůj tým byl velmi dobře doplněn v průběhu roku a v poslední době jste dokázali přehrávat i týmy ze samého popředí. Kdybys mohl přivést do svého týmu kteréhokoliv hráče z jiného týmu, kdo by to byl a proč?


Během sezony mi z původního kádru vypadlo šest hráčů a přišli dva hráči do pole a jeden brankář, takže se slovním spojení dobře doplněn bych byl opatrný, na druhou stranu kvalitou určitě ano. V průběhu sezony jsem několikrát přemýšlel o doplnění z jiného týmu, ten hráč by musel samozřejmě chtít hrát u RW a v mé hlavě těch hráčů bylo několik, vždy podle toho, kdo zrovna byl u nás mimo hru. Ale kdybych měl vybrat jednoho tak by to byl Laďa Rikan. Myslím, že má hodně veliký podíl na tom kde letos LB byli. Nevypustí na ledě jedinou vteřinu, a hlavně neodpustí spoluhráčům jediný vypuštění během zápasu a když se tak stane, tak si to s dotyčným dokáže rázně vyříkat, a to se mi moc na něm líbí a takový hráč je potřeba v každým týmu a dokáže ten tým posunout na lepší úroveň.


Není tajemstvím, že si také začal chytat. Váš tým má jako dvojku Richarda Šterce, ale toho jsme viděli naposled v říjnu. Kdyby nastala situace, že se tvoje jednička Bob Sehnal zraní, troufnul by sis zaskočit do brány v play off, jak to kdysi udělal TT ve svých začátcích, nebo by ses poohlédnul raději po pomoci z jiných týmů?


Co se týká Boba Sehnala, tak nechci a nebudu vůbec odpovídat na to co by bylo, kdyby se mu stalo ta věc začínající na písmeno z. Každopádně, stát se může cokoliv a dvojka v týmu je Richard, a i když dlouho nechytal, tak by do brány šel on. Richard na sobě ale musí ještě hodně zapracovat, protože myslím že letos v Superlize byla úroveň gólmanů na veliké úrovni a on zatím těchto kvalit nedokazuje, takže pokud by se necítil, požádal bych brankáře z jiného týmu o výpomoc. Já osobně bych do brány nešel, moje místo je na lavičce. Do brány bych šel jedině v případě, že by v tom zápase o nic už nešlo a klukům by to nevadilo.


Poslední společná otázka, koho kromě svého týmu tipuješ na výhru v Superlize a proč?


Mezi favority nebo takové ty černé koně řadím dva týmy a jelikož tuto otázku zodpovídám ještě u rozhovory za tým Spitfires tak si to rozdělím. Myslím, že letos má šanci dojít daleko tým Griffins. Líbí se mi jejich hra v posledních měsících, tento tým prošel taky určitou obměnou a myslím že už si to u nich sedlo a zdá se mi že i kabina u nich šlape docela dobře, takže toto je můj tip na vítěze.


amaterske_tymy_v_brne_modern_hockey|_red_wheels 


  

8.MÍSTO: RAPTORS 33 BODŮ raptors_logo_hokejovy_tym_brno

Bohužel tady mě napadá jen jedno slovo a tím je zklamání. Raptoři měli a mají určitě navíc než se krčit na posledním místě. Kádr ihokejovy_nadsenci_a_amateri předvedená hra nejsou vůbec špatné, ale ta koncovka u klíčových hráčů... Kunz jedna branka, Kučera dvě branky, Winkler pět gólů, a to jsou bombarďáci, od kterých se čeká daleko více.

 

Jejich projev je důsledný, tvrdý, ale jako by se v případě nepřízně něco zlomilo a místo snadného průchodu jehly molitanem, to připomíná pokus o proražení diamantu brčkem od McDonalda.


Lídrem je opět Štěpán Rotrekl 20+4, kterému střelný prach jako jedinému nevyschnul. A za ním je komplet seřazená druhé formace, která když se sejde, určitě patří k těm nejlepším dvojkám v naší hobby soutěži. Velmi sympatické výkony tak vídáme v podání Ladislava Brychty 12+12, Jakuba Buršíka 12+8, Petra Nožičky 9+10 a Filipa Blažka 3+16. Toto kvarteto doplňuje zlý muž ligy Vítězslav Šíma 6+11. Skvělou posilou se pak stal i útočně laděný obránce Petr Jarys 6+8, která je svým agilním pohybem opravdu velkým přínosem.


Ke změně došlo i na brankářském postu, když dlouho indisponovaného Komorníka nahradil Jakub Studený. Ten první zápasy podával velmi kvalitní výkony, ale jeho forma šla dolů jak hodnota rublu, a tak bude zajímavé, jelikož je Komi už zpět, kdo dostane od trenéra důvěru.


Pokud se trošku srovnají a začnou řešit jen svoje výkony, a ne výkony sudích, nebo hru protihráčů, můžou klidně myslet i na postup, i když si nepřenášejí ani jeden bod. Jeden dva povedené zápasy hned ze startu, a můžou ukončit utrápený projev ze základní části stejně rychle, jako v koňské kafilérii život nebohému oři, který nezvládl Taxisův příkop.

 

ROZHOVOR S TRENÉREM DAVIDEM HOLUBEM david_holub_hokejovy_trener_modern_hockey

 

Davide tvůj tým budil na papíře obrovskou sílu, mnoho hráčů do první formace, hodně kvalitních příchodů do druhé lajny i na post brankáře, a přesto se Raptors umístili na posledním místě. Čím si to vysvětluješ?
 
Tým Raptors ještě stále nenaplním svůj plný potenciál. Tiše doufám, že se naše výkony budou zlepšovat s blížícím se vrcholem sezóny, tak jak tomu bylo v minulých ročnících MH SL. Soupiska sice byla naplněna zvučnými jmény, avšak velice často jsme se potýkali s častou absencí u některých hráčů. Ať to bylo z důvodu nemoci, práce a v neposlední řadě kvůli rodině. Kombinace těchto vlivu nám zabránila scházet se na zápasy v plné sestavě, následkem toho jsem byl nucen posouvat hráče mezi lajnami, ale i v rámci lajny z postů, kde bychom si jak a já, tak i oni přáli hrát. Na těch pár zápasu, kde jsme se potkali „v plné“ tak obraz hry jasně hovořil v náš prospěch.
S postem brankáře jako tým bojujeme již nekolikátou sezonu. Přeci jen čísla hovoří jasně, mít oba golmany na dně tabulek úspěšnosti nepůsobí nijak lichotivě. Tím nechci svalovat vinu našeho neúspěchu na maskované muže, avšak i oni mají jistý podíl na celkovém kolosu neúspěchu, kterým pro nás základní část byla.
 
Tvůj tým kromě proměňování šancí trápí i velká nedisciplinovanost i časté průpovídky se sudími. Nemyslíš, že si tím tým spíše škodí a nesoustředí se na hru? Existuje vůbec možnost, jak toto eliminovat?
 
Naše tradice debatních kroužku u sudích, není problémem jen této sezony. Máme v týmu pár kluků, jež jsou pověstní strážci spravedlnosti na ledové ploše a každý sporný verdikt rozporují. Až na pár výjimek se jedná o nešvar, který si někteří hráči přinesli z fotbalu, kterému se v letních měsících věnují. Já jako rozhodčí, jsem se snažil jim zásady komunikace se sudím vysvětlit. Kluci si musí uvědomit, že jak oni dělají řadu chyb na ledě, tak rozhodčí je také jen člověk a muže pochybit.
Disciplína je mnohem větší problém, který nás zápas, co zápas sráží na kolena. Docela dost velký problém jsou emoce, kdy kluci se nechají psychicky zdeptat a začínají se mstít a tím oslabují tým. Takové zákroky mohou tým nakopnout, když se nedaří, ale spíše se setkáváme s tím, že nás oslabí v době kdy, ještě můžeme vývoj zápasu zvrátit.
 
Jako jediný tým máte takový unikát, že na zápasy dojíždí plná dodávku kluků z Velké Bíteše, jsou oni nyní to pravé jádro Raptorů, kolem kterého se snažíš tým postavit, nebo stále drží v kabině prim staří mazáci?
 
„Veverky“ jak klukům říkáme jsou tím zdravým jádrem týmu Raptors, tím, co tento tým léta postrádal. Kluci z dodávky mají největší účast na zápasech. Krom toho jsou i tahouny na ledě. Tohle je zásluha Filipa Blažka „Bláža“, který tyto kluky sehnal a pravidelně mi asistuje při doplňování hráčů na zápas. Kluci z dodávky byla a stále jsou takový příjemný a zároveň potřebný impulz do šatny, který nám jako týmu bezpochyby prospěl.
 
Za co bys tým po základní části pochválil i přes to, že jste skončili na nelichotivé pozici?
 
Chválit mohu za nasazení a bojovnost. To je vidět na našem backcheckingu, kdy kluci jsou schopní někdy dobruslit i nemožné. Málo kdy se stane, že bychom soupeře nepřehrávali. Některé hráče lze pochválit za docházku, jinými slovy, ti co chodí na zápasy, na ně chodí pravidelně. Příjemná změna od let minulých je také fakt, že ubylo situací, kdy se mi hráči odhlašují ze zápasu na poslední chvíli.
Místa pro zlepšení máme mnoho. Začneme-li od útoku, kde naše notorická impotence působí již groteskním dojmem. Místy situace přehráváme a hrajeme tak říkajíc na krásu, a ne na góly. Jak jsem klukům několikrát říkal, dejte tři čtyři góly ošklivé a pak dávejte ty pěkné do sestřihů.
Obrana nás také trápí, tam sice došlo ke zlepšení u některých, ale notorické ustupování až brankáři na masku, je stále častým jevem v naší hře. Tady je na vině, až přemíra opatrnosti, kdy se někteří tak moc boji, že je soupeř objede, že v zásadě ani nebrání. Obecně obrané pásmo nám ve 2 a třetí lajně velice hoří. Kdy kluci se snaží pomáhat v prostorech kde, nemají vůbec co pohledávat a pak chybí na svých předurčených postech. Pár hráčů v týmu, umí číst hru do té míry, že jsou schopni si post se spoluhráčem vyměnit a také tak činí, což je hokejové. Na druhou stranu máme ve svých řadách také ty jejichž cit pro hru se ještě plně nevyvinul a jsou ze změn postů zmatení. Obrovskou slabinou je také před brankový prostor, kde pouštíme soupeře k dorážkám a jsme tam tak říkajíc málo zlý.
Do not nehrají ani laciné góly, které jdou na vrub jednotlivců. My jako tým se na každý gól strašně nadřeme a pak stačí několika vteřinové polevení a braku inkasujeme. Toto má na psychiku týmu neblahý vliv.
Ani já nepatřím na lavičce, k ostříleným mazákům jsem spíše entuziastický nadšenec a některé trenérské kroky dělám se zpožděním, i tak se snažím dbát rad starších kolegů a zlepšovat se jako trenér týmu Raptors.


Poslední společná otázka, koho kromě svého týmu tipuješ na výhru v Superlize a proč?
 
Na vítěze ligy tipuje někoho ze trojice: Bomberos, Black Hawks a Rockets. Proč? velice snadné stačí se podívat na úspešnost brankářů a celkové umístění po základní části.  V lize jako je MH SL, má brankář enormní podíl na výkonu týmu a tohle bude to co vychýlí onen pomyslný jazýček vah ve prospěch jednoho z těchto tří týmů. 

 

hokej_pro_uplne_zacatecniky_i_byvale_hokejky

 

  

 

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI NAŠÍ HOKEJOVÉ LIGY PRO AMATÉRY

 hobby_hokej_hokejisti_brno

Tráva pokračuje ve svém galakoncertu, který rozehrál už loni v Covid Cupu. Vždy byl považován za hladového kanonýra, a proto je velkým překvapením, že v tomto ročníku byl nejlepším nahrávačem. Zraje jako víno a stává se stále komplexnějším a platnějším hráčem.

 

Král střelců opět Caudris. To už je takový evergreen, že čekáme, kdy o tom Michal Tučný (teď nemyslíme Michala Marka) napíše nějakou hitovku k táboráku. Sice o něm všichni ví, že tam někde číhá, ale to o Ovechkinovi v přesilovce také. Musíme však uznat, že jsme ho letos viděli i často nachystat krásnou branku pro své spoluhráče, což v minulosti byla větší šance potkat na procházce v Egyptě třínohého huskyho, než vidět tento úkaz. 

 

Bronzová příčka pro mladého Kubu Vodáka, který se ovšem do Superligy připojil až později. Kdyby hrál od startu, je téměř jisté, že by pokořil hranici padesáti bodů. Hlavní akvizice je pro Griffins obrovským přinosem, jelikož však ještě loni aktivně hrál, byla by ostuda, kdyby to tak nebylo.

 

Do elitního klubu sběračů bodů se zařadil i Jakub Rikan, Libor Klíma, Michal Domby, Denis Krejčí a Jan Konečný, kteří dokázali pokořit metu 30 bodů. 

 


 

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘI MH SUPERLIGY 

nejlepsi_amatersky_hokejovy_brankar_hobby_hokej_brno

 

Brankáři celkově byly letos opravdu ozdobou celé soutěže. Když porovnáme čísla s předcovidovou sezónou, kdy se pouze jeden brankář dokázal dostat přes magickou hranici 90% a to pouze o jednu desetinku, tak tuto sezónu se to povedlo hned čtyřem a to velmi výrazně.

 

Tůmič prožil opravdu základní část z říše snů. Když pomineme nejvyšší procenta a nejmenší přůměr inkasovaných branek, byl 100% i v trestných stříleních, když pochytal všech osm pokusů, a jako bonus přidal ještě gól a čtyři asistence, čímž za sebou nechal v týmovém bodování i řadu kolegů. 

K dokonalosti by asi scházela jen vychytaná nula, na kterou v Superlize stále ještě čeká. 

 

 

Adam se vydržel tahat o číselné prvenství téměř celou sezónu, ale v poslední pětině soutěže jeho tým inkasoval víc než bylo zvykem, a i on zaslouží obrovské absolutorium. Black Hawks nehrají tak důsledně v obraně a často musí vytahovat excelentní zákroky v daleko větších šancích, než jeho kolega z Los Bomberos. Ke třem čistým kontům připsal i dvě asistence. Fantastická sezóna v jeho podání a jasný adept na sošku pro nejlepšího brankáře. 

 

Trio tradičně uzavírá řemeslník z Rockets. Zeďňa prostě umí a málokdy uvidíte v jeho podání inkasovaný gól, který by šel na jeho vrub. Připočtěte si k tomu, že hlídat klec za takovou anarchií, jakou jsou bílomodří kolikrát předvést, není vůbec žádný med, a ty čísla jen potvrzují, jaká je to opora. 

 

Zmínit musíme i úžasné čtyři shutouty v podání Petara Bogdanowského, tradičně spolehlivého Benyho a probuzeného Kovaříčka, což jen potvrzuje úvodní slova, že maskovaní muži si letos zaslouží velký potlesk.

 

 


 

ROZDĚLENÍ ČTVRTFINÁLOVÝCH SKUPIN 

Známé heslo, že co bylo v základní části je zapomenuto, a v play off se začíná s čistým štítem, pro naši amatérskou hokejovou soutěž tak úplně neplatí. 

 

Týmy si na základě umístění přenesly určitý počet bodů a byly rozděleny do dvou skupin. V těch se utkají každý s každým dvakrát a ve hře je tedy 18 bodů. 

 

Tento systém se v poslední kompletně odehrané sezóně velmi osvědčil a dává všem spravedlivou šanci zabojovat o dvě postupová místa z každe skupiny. 

 

Vzhledem k obrovské vyrovnanosti, se letos ani neodvážím tipovat. Jedno je jisté, k úspěchu bude potřeba kvalitní docházka, hokejový um, srdíčko, ale i nezbytná porce štěstí. 

 

brnensky_amatersky_hokej_ctvrtfinale

 

Držíme všem týmům palce. Těšíme se na pořádné souboje v rámci fair play a respektem k soupeři. Jelikož se bude hrát v úterý i ve středu, budeme se snažit co nejvíc zápasů i živě přenášet na našem facebooku, aby mělo co nejvíce fanoušků možnost Vám fandit.

 

UŽIJTE SI TO A AŤ POSTOUPÍ TI NEJLEPŠÍ !

Tygrik