Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
6.1.2024
MH SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU PRVNÍ POLOVINU ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Superliga měla za sebou nucenou vánoční pauzu a jelikož jsme v polovině základní části, je na čase si shrnout, jak si týmy v naší brněnské amatérské hokejové lize vedou.   Letos je to zřejmě nejvyrovnanější ročník v celé historii, kdy může kdokoliv porazit kohokoliv a téměř 70 % výsledků je o...
Více zde >>>
2.5.2023
OHLÉDNUTÍ ZA 13. ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ MH SUPERLIGY

Poprvé v historii jsme odéhráli naši hobby hokejovou soutěž v devíti týmech. Každý tým tak sehrál 32 zápasů a málokdo by čekal, že o pořádí prvních třech celků se rozhodne až v posledním kole. To jen ukazuje, že jen těžko můžeme hledat favorita a můžeme se tedy těšit na velmi dramatické čtvrtfiná...
Více zde >>>
3.4.2023
INFORMACE K LETNÍM HOKEJOVÝM KEMPŮM PRO AMATÉRY V MILEVSKU

Po loňské anabázi v Chomutově se vracíme do míst, kde jsme naše kempy pořádali v minulých dvou ročnících. Loni byl zimní stadion přes letní měsíce skrz energetické problémy uzavřen, ale letos jsme opět dostali pozvánku a rádi se do toho rodinného prostředí opět vracíme.   Kemp je určitě ta ne...
Více zde >>>
24.2.2023
TÝM MODERN HOCKEY DOKÁZAL VYHRÁT ZÁKLADNÍ ČÁST BRNĚNSKÉ AMATÉRSKÉ LIGY NHLR

Už před včerejším utkáním proti Rajhradu bylo jasné, že o prvenství v základní části této amatérské ligy nemůžeme přijít, ale i tak jsme našli koncentraci a dokázali zvítězit. Paradoxně se s tímto týmem utkáme znovu už za týden, kdy odstartuje čtvrtfinále play off.   Teď si ale pojďme podívat...
Více zde >>>
5.9.2022
SPORTEGA (SPORTOBCHOD) NOVÝM PARTNEREM MODERN HOCKEY

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo domluvit partnerství s tímto sportovním gigantem, který na našem trhu působí více než dvacet let.   Jsme sice hokejisté, ale především sportovci a nabídka Sportegy je opravdu obrovská, takže si na své určitě přijdou i příznivci raketových sportů, cyklist...
Více zde >>>

MH SUPERLIGA - NAŠE HOKEJOVÁ LIGA PRO AMATÉRY SE PŘEKLENULA DO DRUHÉ TŘETINY ZÁKLADNÍ ČÁSTI 

 

Po dlouhé pauze, mohla v září konečně vyplout do hokejových vod naše vlajková loď v podobě Superligy. I když jsme po pandemické výluce měli možnost odehrát Covid Cup, atmosféře a servisu našé celoroční soutěže pro hobbíky se máloco vyrovná.

 

Všechny týmy mají odehráno shodně po deseti zápasech a je tak ideální možnost si je prohlédnout pěkně v drobnohledu. Podíváme se, jak jak se týmům dařilo, kdo překvapil, kdo zůstává za očekáváním a kteří hráči se nám zatím nejvíce zapsali do podvědomí. 

 

Samozřejmě dojde i na názory všech trenérů, které si premiérově naše týmy samy draftovaly před sezónou, a na krátký rozhovor s nejproduktivnějším hráčem.  

MODERN_HOCKE_SUPERLIGA_LOGO


 

1.MÍSTO: LOS BOMBEROS 24 BODŮ  los_bomberos_logo_hokej_brno 

Historicky nejúspěšnější tým soutěže, ovšem v posledních letech byli hodně daleko za svým stínem slávy a málokdo s nimi počítal do nejlepší trojky i v této sezóně, a proto je jejich umístění v tabulce velmi příjemným překvapením.

 

V Covid Cupu se nedostali ani do play off a i když nehráli vyložene špatně, bylo jasně vidět, že z týmu se vytratila jiskra a chuť.

Dlouho se přemýšlelo, jak tyto kamna opět pozitivně zapálit, až se pár hodin před Galavečerem zrodil nápad, že do nich hodíme vítězné dřívko v podobě Tůmiče, který je dříve trénoval a velmi dobře kluky zná. Sice v nové roli brankáře, ale i tak bylo jasné, že kabinu nakazí nejen svým ostrovtipem, ale i touhou po vítězství a zatím to vypadá, že to byl tah více než zdárný.

 

Bombeři jako by opět začali věřit ve svoje schopnosti a hráči, kteří dříve hráli spíše ze setrvačnosti chytli druhý dech a na jejich rty se opět vrátil úsměv. Tento tým nikdy neměl první formaci plnou superhvězd, které by okupovaly popředí individuálních statistik, ale vždy je zdobila poctivá týmová hra a kvalitní obrana všech formací. Návrat ke kořenům se jim vyplácí a v současnosti jsou týmem, který v celé soutěži inkasoval nejméně branek. Nový trenér Karpíšek zatím působí až stoicky klidným dojmem na střídačce, ale zatím moc důvodů zvyšovat hlas neměl.

 

Důležitým faktorem je i zapracování nových hráčů. Petr Sochora (3+0), který nahradil Widenku, přinesl do první obrany rychlost a klidnou rozehrávku. David Solfronk (8+1) se ujal role zakončovatele ve druhé formaci a dobré výkony podávají i Radim Klečka s Radkem Szotkowskim. Ze starých bardů se vede skvěle Janu Zámečníkovi (7+2) a v posledních zápasech se dostává do velké herní pohody Jakub Rikan (4+4). Samostatnou kapitolou je potom kometa posledních měsíců Oskar Růžička (3+2), který před rokem pomalu poprvé obul brusle a za tak krátkou dobu se propracoval až na centra první formace, kde svým totálním nasazením a poctivou dřinou otravuje život elitním centrům všech týmů. 

 

Hasiči ukázali, že letos nechtějí být pouze do počtu a bude zajímavé sledovat, jak dlouho jim jejich elán vydrží. 

 

 

Trenér Jakub Karpíšek  jakub_karpisek_hokejovy_trener_modernhockey_brno

Do nové sezóny vstoupil velmi dobře hned v prvním utkání výhra, zde jsem ještě nebyl na lavičce LB přítomen. V druhém kolem jsem si odbyl svoji trenérskou premiéru v MH a kluci předvedli ten zapas dobrý výkon a díky tomu tato premiéra byla tříbodová.

 

Hned od prvních zápasů jsme pohybovali okolo prvního místa tabulky díky solidním výkonům, ale ne však vždy byly výkony mančaftu stabilní a objevovaly se zbytečné chyby, zejména v obranné třetině. Kluci se postupně více a více rozehrávali a začli dodržovat základní herní návyky a množství chyb také ubylo.

 

Dle mého se jedná výsledkově o celkem vydařený vstup do sezóny přeci jenom 8 výher z 10 odehraných zápasů není špatná bilance. Do budoucna máme stálé prostor ke zlepšení a určitě na tom budeme pracovat s tím, že nic nenecháme náhodě. Cíl do zbytku sezóny je se udržet na špici tabulky ideálně neopustit 1. místo tabulky, abychom poté měli co nejlepší výchozí pozici do play off.

 

Důležité je abychom si také cely průběh užili s tím, že si poté v play off sebevědomím herním projevem dojdeme až k titulu SL.

 

amatersky_hokejovy_tym_brno_los_bomberos


 

2.MÍSTO: ROCKETS (22 BODŮ)  modern_hockey_rockets_logo

O Raketách je vždy hodně slyšet mimo led, ale musíme sportovně uznat, že roli největších favoritů zatím plní poctivě i mezi mantinely. 

 

V Covid Cupu padly až ve finále, a tak není žádným překvapením, že tento tým zůstal téměř beze změn. Jediným navrátilcem do první formace je Jan Sedláček, který se vrátil po roční přestávce a v zápasech co nastoupil ukázal, že díky němu půjde síla ještě nahoru.

 

Největší předností modrobílých je poctivá docházka klíčových hráčů. Zápas berou jako svátek, a kromě zápachu alkoholu je z jejich kabiny cítíi i obrovský patriatismus, který dávají hodně najevo. Mohou se spolehnout na sílu všech formací i nejsilnější brankářské duo. Těžko hledat v tomto týmu slabší místečko, o čemž mluví i to, že dali jednoznačně nejvíce branek ze všech. To však motivuje hodně soupeřů k tomu, aby se na tohoto soka pozorně připravili a chtěli se vytáhnout. Jakmile jde družina kolem kapitána Němčáka do výraznějšího vedení, můžete si být jisti, že to s Vámi dnes nedopadne dobře. 

 

Nejproduktivnějším hráčem je jako vždy Michal Domby (7+9), následovaný svým parťákem z lajny Davidem Novákem (8+7). Výborný podzim proživá již zmiňovaný Roman Němčák (8+4) a Tomáš Radošovský (2+8), kteří se starají o největší bodový přísun druhé formace. Z beků je nejvíce vidět v ofenzivních výpadech Ondřej Hušek (3+5).

 

Letošní soupisky jsou ovšem extrémně vyrovnané, což ukázali v televizním kole před pár dny Raptoři, kteří z posledního místa dokázali pořádně zatopit. Těžko odhadnout, zda se podaří Raketám vyhrát základní část. Pokud ano, dovolil bych si tipnout, že to určitě nebude dominantním způsobem, ale za první třetinu si určitě zaslouží velkou pochvalu.

 

 

Trenér Jiří Sýkora jiri_sykora_hokejovy_trener_modernhockey 

Naše odehrané zápasy se zatím nesly ve znamení kolisavých výkonů. Ale všichni dobře víme, že se sezóna stejně láme až v play off. A tam chceme uspět, protože víme, že na soupeře i na vedení soutěže působíme jako červený hadr na býka a o to by byl úspěch sladší.

 

liga_pro_hobiky_brno_rockets


 

3.MÍSTO: BLACK HAWKS (20 BODŮ) black_hawks_logo_amatersky_hokejovy_tym_brno

Tým, který poslední roky vymetal nejnižší příčky tabulky, doznal před sezonou řadu změn. Jak hráčských, ale i trenérských, když červenočerní sáhli při draftu po Tůmičovi. To dávalo tušit, že ten se určitě s rolí otloukánků a dobrovolných dárců bodů nebude chtít smířit a na své svěřence bude mít maximální požadavky.

 

Velkou zbraní Black Hawks je bezpochyby brankář Pyščuk, který má grandiózní formu, a jak tomu bývalo i v minulosti, tak první formace patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v této hobby lize spatřit. 

 

Nejproduktivnějším hráčem týmu i celé soutěže je Denis Krejčí (6+11), hned v závěsu je ryšavý kanón Jan Caudr (13+3), kterého však v rozletu zbrzdila nemoc a kdyby odehrál všechny zápasy, zřejmě by vládl statistikám právě on. I ostatní hráči z jedničky Weber, Krejčí Dav., Hrnčíř mají přes bod na zápas. Potom je ovšem vidět to, kde Jestřáby tlačí nejvíc bota, a to je nízká produktivita druhé lajny, která plní spíše obranné povinnosti. Velmi příjemným překvapení je poslední z trojice Krejčích a to Jan (3+3), který se přesunul na pozici centra, a kromě kvalitní defenzívy se mu ve trojde daří i na druhé straně hřiště. Nadstandardní výkony podává i obránce Zdeněk Houšť (1+4), který se lepší každým tréninkem i zápasem.

 

Prognózy před sezónou pasovaly tento tým okolo pátého až šestého místa, ale v řadě zápasů ukázali velký charakter a místo Černého Jestřába by to klidně mohl být i černý kůň Superligy. V minulosti už pár dobrých vstupů do sezóny měli, tak uvidíme, zda prozatímní bronzová příčka je jen dílem štěstí a náhody a bude následovat strmý pád tabulkou, nebo si přenesou do čtvrtfinálové skupiny dostatečný počet bodů.

 

 

Trenér Tomáš Tůma  tomas_tuma_hokejovy_trener_modernhockey_brno

Vždy jsem tvrdil, že tento tým má sestavu, se kterou určitě nepatří na poslední místo, a proto jsem byl velmi rád, když po mně na Galavečeru šáhli právě oni. Je to pro mě velká motivace a hrozně mě baví ta titěrné práce, kdy se vše formuje od začátku, jelikož Blaci byli taktikou opravdu zcela nepolíbeni. Je těžké hodnotit něco po deseti zápasech, pořád jsme na začátku a čeká nás ještě obrovské množství dřiny. 

 

Možná mi to nebudou ostatní věřit, ale mým primárním cílem není zvednout pohár nad hlavu, ale udělat z kluků lepší hokejisty a docílit toho, že se stanou týmem, který nechá na ledě vše a šatnu opustí hrdě se vztyčenými hlavami i po prohraném zápase. 

Řada kvalitních hráčů odešla, řada kvalitních přišla, takže klub prochází menší přestavbou, ale jsem velmi spokojen s atmosférou v šatně, charakterem hráčů a chutí na sobě pracovat.

 

Kluci vidí, že když plní to, co si řekneme, tak to přináší ovoce a věřím, že to mají stejně jako já a těší se na každý následující zápas víc a víc. Jdeme pokorně zápas od zápasu a věřím, že se budeme nadále zlepšovat a staneme se trnem v oko pro naše soupeře.

 

,,Síla nepochází z výher. Naše úsilí vytváří naši sílu. Když si projdeme utrpením a rozhodneme se nevzdat, to je síla, kterou budeme potřebovat, abychom dostali to nejlepší z nás.,,

 

hokejove_zapasy_pro_amatery_black_hawks


 

 

4.MÍSTO: SPITFIRES (15 BODŮ) spitfires_logo_hobbyhokej_brno

Pokud něco tomuto týmu chybí, tak je to jistý druh stability. Tato oranžovo-modrá skvadra je schopná porazit Rakety v jejich nejlepší sestavě, ale stejně tak i dost pořádnou nálož od týmu, který se sejde v horší sestavě jak oni. Jejich předváděná hra je opravdu jako na houpačce a možná o jejich mentálním nastavení rozhoduje i to, zda Saturn svým prstencem zakrývá Pluto, nebo jestli Věžňa vyčerpal svoji permanentku do posilovny. 

 

Spitfires zůstali téměř beze změny, pokud se sejde ofenzivní triangl v podobě Švéda-Trávníček-Kaňovský, tak hostující obránci vědí, že jedno balení chladivé koňské masti určitě stačit nebude, aby ulevilo pálícím stehnům. Je obrovská škoda, že nechodí častěji Boštík, kterému pozice obránce neskutečně sedí. Při jeho absenci je cítit, že defenzivní kvalita v jedničce prostě chybí. Navíc se teď zranil na delší dobu Andráš, takže uvidíme, zda se někdo kvalitní objeví na trhu s volnými hráči. 

 

Hráč, který ovládl všechny statistiky v Covid Cupu, táhne jako správný kapitán i letos. Ano Michal Trávníček (2+12) je opět nejvýraznějším faktorem, ale k překvapením všech, hlavně díky přihrávkám, přitom se jedná o ryzího kanonýra. Přes bod na zápas má i Radim Věžník (2+7) a tradičně se daří i nájezdovému mágovi Tomáši Kaňovskému (7+1). V druhé lajně je potom bodově hodně cítit univerzál Daniel Kučinský (4+3) a poslední zápasy se trošičku začíná probírat i lenoch Jakub Kopecký (2+3). 

 

Myslím si, že střed tabulky přesně odpovídá dosavadním výkonům. Neradno tento tým podceňovat, ale zatím to vypadá tak, že největší strašák je zatím v jejich hlavách. Pokud ho dokážou co nejdříve vyhnat, můžou předvádět neskutečné výkony, tak jako minulou neděli. 

 

 

Zastupující trenér Jiří Otoupalík  jiri_otoupalík_hokejovy_trener_modern_hockey

Spitfires měl vést nově Jakub Horák, ale bohužel pracovní vytíženost mu dovolila jen jeden zápas na střídačce a poté pomalu ale jistě a vlastně tak nějak samo, jsem se k týmu dostal já a tak nějak tomuto týmu pomáhám když to jde.

 

Spitfires měli špatný začátek soutěže, poté se ale trochu vzchopili a dokázali 4x po sobě vyhrát. Výkony ale nejsou ideální a u tohoto týmu je velký problém hlavně v začátcích utkání a taky přepnout do jiného módu než si pořád hrát hezky s pukem ale bez většího efektu.

 

Až v 9. kolo vlastně ukázali svůj potenciál a uvidíme jak dlouho se to bude držet. Každopádně tým je stabilní, bohužel se mu taky nevyhnula zranění, hlavně David Andráš a Michal Adamčík budou delší dobu chybět kvůli zranění kolene, ale to k hokeji bohužel taky patří.

 

Tento tým má velkou sílu v prvním útoku, kvalitní hráče ve druhé pětce kteří jsou zatím mírně za očekáváním a ve třetí pětce plni kluků s potenciálem jít nahoru ale musí tomu dát něco navíc.

 

nejlepsi_amaterska_liga_spitfires


 

5.MÍSTO: RED WHEELS (10 BODŮ)  red_wheels_logo_hokej_kurim

První dva zápasy a hned dvě výhry a rázem to vypadalo, že tu nemáme rudé kola, ale rudé granáty, který odpálí ostatní soupeře hluboko za sebe. Ovšem po této počáteční sprše pozitivních emocí nastoupila tvrdá realita. Série zápasů, kde tým inkasoval velmi nešťastné góly, marodka a velké improvizace se sestavou. 

 

Red Wheels už v Covid Cupu ukázali, že mají ve svém kádru mladé, šikovné a talentované kluky, ale chyběl jim někdo, kdo by je usměrnil. Navigace v telefonu je sice super, ale ten se může brzo vybít. Za to takový kompas, nebo buzola jsou sice starší, ale vždy Vás spolehlivě dovedou do kýženého cíle. A právě tuto roli plní Roman Veselý, který příšel jako velký mentor z Hunters, kterého doplňuje další hráč s hokejovou minulostí Dušan Sochorec. Zapomenout určítě nesmíme ani na nového trenéra. Ťoupek už za těch pár zápasů ukázal, že ke zvednutí hlasu mu stačí opravdu málo a že jeho metoda biče a biče, může na mladé pušky fungovat.

 

Málokdo čekal, že svůj tým bodově potáhne další nováček Martin Labuda (4+3), který hraje opravdu výborně a na ledě v každém střídání vypustí duši a těží hlavně z důrazné hry v předbrankovém prostoru. Jak jsem zmiňoval, první formace se hlavně díky nemocem a zraněním nemohla scházet a proto to tak vypadá i v individuálních statistikách. Od Marka Bartoše (1+5) i Filipa Mlčocha (3+0) se čeká určitě daleko výraznější porce bodů. Rudokolci měli na nové tváře opravdu štěstí, protože i Petr Nečas (1+5) se zařadil mezi nejdůležitější hráče.

 

Pokud brzo odpadnou problémy se sestavou, mohli bysme tu mít dalšího dravce, který se bude sápat po semifinále. Tento tým určitě neradno podceňovat a věřme, že nás ještě dokáže příjemně překvapit, jak v samém úvodu sezóny.

 

Trenér Jiří Otoupalík jiri_otoupalík_hokejovy_trener_modern_hockey 

Tento tým si mě vybral v historicky prvním draftu trenérů na prvním místě a pro mě to samozřejmě je velká výzva.

 

Tým Red Wheelů nebyl dlouhodobě na tom dobře co se týká výsledků a taky nějaká stabilní sestavy. Takže jsme všichni v týmu přistoupili k začátku sezony jako seznamovací se, po několika zápasech jsem kluky poznal a začali jsme pomalu pracovat na věcech, u kterých věřím, že až to do sebe kluci dostanou, tak přijdou výsledky.

 

Zatím máme velký problém se zraněními hlavně co se týká prvních dvou pětek a v hodně zápasech jsme museli posunout kluky z třetí pětky do druhé a z druhé do první, což není vždy ideální. Každopádně se začínají ukazovat pozitivní věci na kterých můžeme stavět a věřím, že až budeme mít zdravou a silnou sestavu, kde kluci budou hrát na svých postech, ve svých pětkách, tak ještě můžeme hodně zamíchat kartami v superlize.

 

hokejovy_amateri_brno_modern_hockey_red_wheels


 

6.MÍSTO: RAPTORS (10 BODŮ)  raptors_logo_hokejovy_tym_brno

Jednoznačně nejhorší vstup do sezóny od vzniku tohoto klubu. Dlouho se krčili pouze s jedním bodem na poslední příčce, ale naštěstí se dokázali v pravou chvíli vzpamatovat a začít stoupat tabulkou vzhůru. Žlutomodří měli v minulosti problémy s docházkou, ale i po doplnění o rodinné trio Faistl Květoň Květoň, se to nijak nezlepšilo a jak všichni víme, pravidelná docházka je alfou a omegou úspěchu.

Pokud se sešli solidně, dokázali si s přehledem vyšlápnout i na největší favority.

 

Nejeproduktivnější hráč je Štěpán Rotrekl (11+1), který je druhým nejlepším střelcem Superligy. Pak je ovšem velká bodová díra, což jak je zmíněno výše je způsobeno hlavně špatnou docházkou. Všechny zápasy odehrál pouze řízný obránce Pavel Vítámvás (0+4). Hokejově jde každým měsícem nahoru bojovník Petr Nožička (3+4). Skoro bod na zápas má i profesor fňuk Vítězslav Šíma (1+6), který by i přes takovýto počet bodů hrál nejradši v páté lajně. Velmi potentní je i Jakub Bursík (4+1), který až začně chodit častěji, může hlidně vyhrát týmové bodování. Ve velmi dobrém světle se v posledních duelech ukazuje i nováček mezi tyčemi Jakub Studený.

 

Jak bylo několikrát řečeno, Raptoři kvalitu určitě mají. Věřme, že už se ze svých zranění dostali Zorňas i Gaba, Winklas si přesune svoje nedělní meditace na jiný den a Kučera dostane na chvilku volno od drndání kočárku. Vždyť tento tým, získal v poslední superligové sezóně stříbro. Ale pokud to nebude chodit, může se klidně stát, že padnou na dno bažiny, ze které už se nevyhrabou, což by byla určitě škoda.

 

Trenér David Holub  david_holub_hokejovy_trener_modern_hockey

Je opravdu vidět, že tým Raptors má velice pomalý nástup do sezóny.

 

Po porodních bolestech s absencí klíčových hráčů v úvodních kolech a následné marodce se kluci začali scházet v hojném počtu, a tak přibyly i nějaké ty body do tabulky. Oproti minulým letům je v šatně vidět Tým a to z velkým T, který maká a snaží se ať je či není v přízni hokejového boha.

 

Raptors mají kvalitu i bojovnost stačí jen, aby se kluci spolu sehráli a je zaděláno na velice sympatický výkon na ledě. Jsem přesvědčen, že po velice opatrném začátku, nakonec zvedneme nad hlavy pohár pro vítěze MH superligy.

 

hokej_pro_kazde_pojd_hrat_hokej_brno_raptors


 

7.MÍSTO: HUNTERS (10 BODŮ)  hunters_logo_hokejovy_amateri_brno_a_okoli

Úřadující mistr Superligy i Covid Cupu se krčí na předposledním místě. Ano bohužel se nejedná o žádný vtip, ale o tvrdou realitu. I na tým tohoto formátu se snesla krize i série zranění i nominační nedostatky. Tým de facto opustili jen kapitán Veselý a brankář z Covid Cupu, ale ty největší problémy začaly teprve přicházet. 

 

Pracovně vytížený Jurnečka a Farsa, zraněný Bača s Klvačem, studující Křipský a trucující Pokorný a rázem se na šedozelenou oázu klidu snesla tropická bouře. Musíme však konstatovat, že to vypadá, že tento tým tuto krizi ustál i díky novému kapitánovi Bukalovi, který si cécčko na dres vyloženě koupil, nebo vynutil násilím, než že by si ho něčím zasloužil. 

 

Bodování Lovců vede Jan Konečný (2+7) před Miroslavem Pešou (3+3). Kvalitní výkony předvádí také Balkovič (3+1), který ve druhé lajně ukazuje, že by se tam určitě neztratil. Směrem dopředu to prostě vázně a bodové příspěvky od hráčů, kteří to tam dříve sypali pravidelně prostě chybí. Martin Životský (0+2) zatím marně čeká na gól. Tomáš Bukal (1+1) taky zatím určitě vícekrát skóroval u manželek spoluhráčů a protihráčů, než do sítě soupeřů.

 

Věřme, že se kluci probudí, dostanou se do dobré psychické pohody a poslední zápas ukázal, že je to na dobré cestě. Není tajemstvím, že k tomutu týmu mám hluboký citový vztah a jsem přesvědčen o tom, že je v soubojích o medaile nakonec uvidíme. 

Trenér Karel Kvasnička  karel_kvasnicka_hokejovy_trener_modernhockey_brno 

Úvodní část sezóny hodnotím průměrně.

 

V zápasech nás trápila početná absence hráčů první lajny, která se odrážela do výsledků. S týmem se každým zápasem neustále sbližujeme, vnímám v hráčích velký potenciál a chuť vyhrávat. Do týmu nedávno přišly tři nové posily, v kabině je znovu cítit pozitivní nálada.

 

Věřím, že se nám podaří dotáhnout bodové manko a přehoupneme se do vrchní poloviny tabulky.

 

hokej_v_kurimi_modern_hockey_hunters


 

8.MÍSTO: GRIFFINS (9 BODŮ) griffins_logo_amatersky_hokejovy_tym

Dosavadní výkony Griffinů jsou jako když si pečete kuřecí čtvrtky. Ale neokořeníte je a dáte je do trouby na 120 stupňů a po 8 minutách je vytáhnete. Hlad tím sice zaženete, ale určitě to nebude něco, co by jste chtěli jíst pravidelně. 

Přitom odehráli řadu dobrých a vyrovnaných zápasů, ale něco tomu prostě chybí. Potřebovali by jeden dva zápasy, kdy by diktovali tempo a připsali si nějakou jasnější výhru, která by pomohla jejich psychice. Druhá polovina tabulky je extrémně vyrovnaná a na poslední příčku se dostali hlavně díky posledním třem zápasům, kdy v každém dokázali vstřelit pouze jeden gól.

 

Že je hodně trápí koncovka je samozřejmě vidět i na kanadském bodování, které vedou dva hráči ze třetí pětky a to Roman Cabejšek (2+4) a Jan Kyzlink (2+3). Z první formace nese čestný prapor Zbyněk Kraváček (2+3), ale bíločerní by potřebovali, aby se více prosadil Ondřej Krásný (1+2) a hlavně Michal Polášek (1+0), který má určitě navíc než na jeden kanadský bod. Bod na zápas má nováček Chlpík (1+4), který si však odpykává pětizápasový trest. 

 

Tým jsme vyčistili od hráčů, kteří nechodí a do dalších fází přivedli velkou posilu v podobě Jakuba Vodáka, od kterého si slibujeme, že elitní formaci nakopne a s ní se strhne i zbytek týmů. V minulosti jsme viděli, že Griffini vždy působí během sezóny hodně nenápadně, ale v bojích o medaile chybí málokdy, takže nezbývá než držet palce, určitě to budou potřebovat. 

 

Trenér Radek Husák  radek_husak_hokejovy_trener_modernhockey_brno

Začátek sezóny se mi hodnotí velmi těžce.

 

Těšil jsem se na spolupráci s týmem, ale start se nám moc nepodařil. Od třetího zápasu vypadalo, že se tým rozjíždí a bude šlapat, ale vydrželo to jen do zápasu s Raptorama. Do dalších zápasů jsme nastoupili nesoustředění, bez bojovnosti a hlavně jsme měli hrozně moc vyloučení, které se potom projevují na koncovce.

 

Za poslední tři zápasy jsme vstřelili jen tři góly. S tím se doopravdy vyhrávat nedá. Manažeři zatahali za nitky, sehnali posilu do první lajny, upravili rating některým hráčům tak uvidíme v další fázi, jak to pomůže.

 

Je ještě dost času se od dna odrazit, ale chce to zlepšit přístup v zápasech.

 

amatersky_hokej_brno_nejlepsi_liga_martin_benes_griffins


 

 

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI NAŠÍ HOKEJOVÉ LIGY PRO AMATÉRY 

 amatersky_hokej_brno_nejlepsi_hraci_prvni_tretiny_mh_superligy

Souboj o čelo individuálních statistik je obrovsky vyrovnaný. Zatím ho ovládá duo z prvního útoku Black Hawks, ale na záda už jim nepříjemně funí sehráný pár z Rocket ve složení Domby-Novák. TOP 5 potom uzávíra Trávníček ze Spitfires. Zápasu máme do konce sezóny mnoho a uvidíme, zda na korunu pro krále kanadského bodování dosáhne někdo z této pětky, nebo ji odcizí někdo z druhé vlny.

 


NEJLEPŠÍ BRANKÁŘI MH SUPERLIGY 

hobby_brankari_brno_mh_superliga

 

Mezi prvním a druhým maskovaným mužem se odehrává opravdu nádherný souboj, který dělí jen pár desetinek, a mění se opravdu každým zápasem. S menším odstupem pozoruje jejich výborné výkony Zdeněk Zedník, který ovšem odchytal jen polovinu utkání, ale po jeho návratu ho můžeme vidět v takřka životní formě. Nesmíme zapomenout ani na Martina Beneše, který to má o to těžší, že jeho tým nezažívá zrovna povedené týdny. Bylo by velkým překvapaním, kdyby cenu pro nejlepšího brankáře na konci sezóny nezískal právě jeden z této čtveřice. 


 ROZHOVOR S LÍDREM PRODUKTIVITY DENISEM KREJČÍM 

 denis_krejci_amatersky_hokejista_modern_hockey

1. Do Superligy si vlétl jako nováčkovská kometa. Je o tobě známo, že hraješ řadu amatérských soutěží, jak se ti Superliga líbí a je pro tebe něčím odlišná?
 
Ano, hraju za další čtyři amatérské ligy, avšak Superliga se mi zatím líbila nejvíce. Je odlišná svým konceptem, který se nejvíc podobá profesionálním ligám. Při zápasech se objevují fotky hráčů na kostce, na utkání dohlíží dva rozhodčí, některé zápasy jsou i komentované atd.
 
2. Stabilně ses zabydlel v první formaci, čím si vysvětluješ, že se ti bodově tak daří? denis_krejci_rohlik
 
 
 
Především díky souhře mezi mnou a mými spoluhráči v lajně. Na začátku nám trvalo, než jsme si na sebe zvykli, ale byla to otázka pár zápasů, jelikož je každý z nás dost přizpůsobivý.
 
3. Poprvé máš možnost hrát pod trenérem a tím tvým je zrovna známý bouřlivák Tůmič. Je opravdu tak tvrdý a přísný jak se o něm povídá a jak vnímáš jeho přístup a pokyny.
 
Zajisté je to pro mě nezvyk, ale na jednu stranu jsem velmi rád, že to je právě on. K hráčům přistupuje individuálně a nejvíce na něm oceňuji schopnost motivace.
 
4. Dvakrát si pomáhal i v jiných týmech, ale stále tě mnoho hráčů nezná. Zkus v krátkosti popsat co děláš když se zrovna nepohybuješ mezi mantinely.
 
Pracuji jako kurýr v rohlíku, ve svém volném čase hraju i florbal, kterému se věnuji odmalička. Nemůžu se nezmínit i o našem amatérském týmu “Aces Rajhrad”, ve kterém zastávám funkce hlavního organizátora a letos jsme s tímto týmem přihlásili do ligy NHLR.
 
5. Jak jsem zmiňoval, přišel si jako nováček, máš nějaký vzkaz pro další hráče, kteří by chtěli taky hrát a ještě třeba nesebrali odvahu?
 
Myslím si, že každého z nás jednou pohltí kouzlo Superligy a já ji můžu všem jenom doporučit!
 
6. Posledni otázka, jak jsi zatím spokojen s týmovým umístěním a jaké jsou tvoje cíle?

 

Zatím jsme umístění na třetí příčce v SL, ale čeká nás ještě několik zápasů a já pevně doufám, že se nám bude dařit a vezmeme si dobrou formu i do play-off. Na bodech mi moc nezáleží, chci být hlavně prospěšný pro svůj tým a dovést ho co nejdál. 

 

Děkujeme za tvůj čas na rozhovor a přejeme hodně štěstí a aby se ti dařilo jako doposud!


 

 

Děkujeme všem hráčům a fanouškům za super atmosféru, vypadá to, že se zase covidově blýská na horší časy, tak věřmě, že nepřijde žádné další přerušení, protože by to byla obrovská škoda .

 

Nesmíme samozřejmě zapomenout na rozhodčí a celý realizační tým, který se vzorně stará o Vaše pohodlí a spokojenost. 

 

Máme Vás rádi! 

 

 

Tygrik