Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
28.3.2021
VIRTUÁLNÍ TRÉNINK SE SENSE ARENOU 3. DÍL

Určitě jste již někde zaznamenali videa nebo fotky, kde jste viděli brankáře NHL mačkat nějaké tlačítka na zdi, ťukat do displeje se speciálními brýlemi atd.  Stejně rychle jak se vyvíjí hra samotná, jde dopředu i samotný trénink a nemůžeme se tedy divit, že k tréninku na ledě, dávkám s kondičn...
Více zde >>>
26.2.2021
MÁM VÁS RÁD, ANEB ŽIVOT V NEHOKEJOVÉ DEPRESI

Velmi upřímná zpověď našeho Tůmiče o tom, co pro něj znamenáte, a jak moc těžký byl pro Modern Hockey celý poslední rok, který tak negativně ovlivnila pandemie covidu. Nahlédněte do duše našeho bouřliváka, který se nebojí upřímnosti a dává svým emocím přirozený průběh. Myslím, že řada z Vás bud...
Více zde >>>
16.2.2021
VIRTUÁLNÍ TRÉNINK SE SENSE ARENOU 2. DÍL

A máme tu další díl našeho seriálu, který je věnován hlavně našim mužům v maskách a jejich tréninku. Dnes nahlédneme pořádně pod pokličku celého programu a těšit se můžete i na slibované videa.  Dozvíte se, zda je lepší trénovat s ovladači, nebo popruhy na rukavicích, jaké druhy obtížnosti hra ...
Více zde >>>
1.2.2021
TRÉNINK VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ - 1.DÍL

Přináším Vám nový seriál, který bude pojednávat o tréninku ve virtuální realitě. Primárně je sice určený pro hokejové brankáře všech dovednostních úrovní a věku, ale určitě si v něm najdou svoje zalíbení i příznivci nových tréninkových metod. V prvním dílu se dozvíte, jak jsem se k virtuální real...
Více zde >>>
28.12.2020
BUDEME TRÉNOVAT I V PÁTEM STUPNI PES

Situace bohužel připomíná hororový kolotoč. Sotva pracně seženeme ledy a vymyslím program, přijde jedno z dalších omezení. Samozřejmě nám to bere vítr z plachet a psychicky je to hodně náročné, ale rozhodli jsme se vymyslet další program i v nejpřísnějším nařízení.   Přijde nám škoda opět v...
Více zde >>>

OD PRVNÍCH KRŮČKŮ NA LEDĚ AŽ DO SUPERLIGY ANEB CESTA BRATRŮ KVĚTOŇŮ V MODERN HOCKEY

  

Vždy velmi obdivuju, když se někdo rozhodne plnit si své dětské sny i v pozdějším věku a dokázat tak, že na začátek s hokejem není nikdy pozdě. Když jsem ovšem poznal tuto bratrskou dvojici, věděl jsem, že se jedná o velmi speciální případ Smějící se

Pepu jsem měl možnost spatřit poprvé na kempu, na který přijel přes půl republiky, jen kvůli pár hodinám, které stejně z 90% strávil na střídačce, protože pořád funěl a zažíval porpvé v životě ten slastný pocit, kdy mohl obout hokejové brusle. 

 

Pamatuju si velmi dobře i první moment, kdy přišli oba bráchové poprvé. Bylo to na tréninku v Rosicích, na čemž by nebylo nic divného, kluci si tam ovšem napochodovali s bágly zhruba pět minut před jeho koncem Smějící se Chápali jsme, že v papírových mapách se kluci ze Znojma ztráceli a tak jsme jim ochotně pomohli a ukázali, že existuje i aplikace v mobilním telefonu s názvem navigace. A světe div se, odložená společná premiéra na ledě na sebe nenechala dlouho čekat a mohli jsme naše Květáky přivítat na pátečním tréninku na Úvoze.

 

Že jsou velmi nervźní se ukázalo už po pár vteřínách, kdy si s námi asi šestkrát podali ruce a nesčetněkrát se omluvili, ať s nimi máme trpělivost, že to budou všem kazit...

 

Od této události uplynulo pár měsiců a já jsem nesmírně rád, že jsem měl možnost poznat nejen je, ale i jejich početnou a veselou rodinu.

 

Za tu dobu zvládli na ledě udělat obrovský kus práce, na což se ostatně můžete sami podívat a ikdyž jsou častým terčem mých vtípkům, mám je moc rád a nevážím si jich pouze kvůli jejich lásce k hokeji, ale hlavně pro jejich dobrosrdečnost, která z nich sálá na každém metru.

 

Můžu mluvit za všechny když řeknu, že jsme moc rádi, že jste se za tak krátkou dobu stali nedílnou součástí naší rodiny a věřím, že se ještě dlouhých pár let budeme potkávat na ledě i mimo něj.

 

 

 

VIDEO NAŠICH HOKEJOVÝCH ZAČÁTKŮ  

 

A zde již zmiňováné video, které kluci shromažďovali od svých prvopočátků a vytvořili tak úsměvně-nostalgický průřez jejich hokejovou kariérou. Od posledního snímku však uplynula již ŕada dní a všichni vědí, že už jste zase o hodně levelů výš. Pod videem si potom můžete přečíst obsáhlý rozhovor a poznat oba kluky i z trochu jiné stránky.

 

 

 

 

 

 

 

ROZHOVOR S NAŠÍM DUEM OKUREK

 

Kde se zrodila myšlenka, že začnete hrát hokej? Při pohledu na Pepu by mě napadlo spíš sumo. Čí to byl nápad začít se věnovat nejrychlejší kolektivní hře na světě?

 

Pepa: Tak začít hrát hokej byl můj nápad. Byl to pro mě naprosto nedosažitelnej sen, protože představa, že by mi někdy rodiče koupili kompletní hokejovou výstroj, byla mimo naše možnosti. Vždycky jsem obdivoval ty borce na ledě, jakou rychlostí se po hrišti pohybujou a jak dokážou pracovat s hokejkou. No o tom, že to nejsou žádný bábovky se nemusíme bavit. Začal jsem koukat na výstroj a na jejich cen a zjistil jsem, že v dnešní době se dá sehnat daleko snadněji než když jsem byl malej kluk. No a jak jsem se do této myšlenky ponořil naplno, začal jsem bráchovi pomalu podsouvat myšlenku, že hrát společně hokej bude naprostá bomba.

 

Rosťa: První myšlenka, že by jsme mohly začít hrát hokej, začala na jednom zápase orlů Znojmo. Koukali jsme a přemýšleli jak moc náročný by bylo začít. O pár týdnů později mi brácha volal, že jede do Brna nakoupit věci a pak už byla otázka času, kdy to seženu já. Tímto bych chtěl poděkovat Peterovi Pucherovi staršímu i mladšímu za výbavu🙂.

 

rosta_jak_zacit_s_hokejem

 Rosťa dostává potřebné informace od Tůmiče při střeleckém speciálu, což je cennější než dům v Atlantidě

 


Není žádným tajemstvím, že jste díkybohu ze Znojma, jak jste přišli na Modern Hockey, které má svoje akce v Brně a okolí?

 

Pepa: Jelikož brusle jsem na nohou neměl ani jako dítě, jediná možnost jak se přiblížit k hraní hokeje byla ta, že existuje zkušený tým lidí, kterým nepřijde zbytečný ztrácet čas s úplnými nováčky, kteří chtějí hát hokej pouze pro radost a ze kterých už nikdy žádní profesionální hokejisti nebudou (v mém případě je to všem jasné Smějící se). Na internetu jsem našel několik „škol“ pro hobbíky a tak jsem procházel jejich stránky, abych si udělal nějaký obrázek. No a při takovém projíždění jsem narazil na stránky Modern Hockey, které tedy vypadají jako by je vytvářelo tříleté dítě, ale narazil jsem na zajímavý příspěvek, kde zakladatel MH, pan na všechno mám odpověď, jsem nejlepší a nejkrásnější, popisuje důvody, kvůli kterým se rozhodl trénovat hobby hráče. Upřímně po přečtení toho článku jsem se rozhodl, že bych chtěl trénovat právě zde. V té době, kdy jsem volal na MH zrovna probíhal hokejový kemp v Brumově- Býlnici, což je od Znojma asi 200km. Trenér mi řekl, že pokud mám zájem, můžu se ke kempu přidat. Jelikož jsem musel druhý den do práce, domluvili jsme se, že dojedu pouze na otočku. Opravdu jsem byl hodně zapálený, dokoupil jsem zbytek výstroje, vzal jsem manželku a jeli jsme na výlet. Po příjezdu se mě ujal jeden z trenérů, který ačkoliv měl vlastní program, vzal si mě bokem a přes dvě hodiny se mi na ledě věnoval individuálně. Po tomhle přístupu bylo rozhodnuto a jsem rád, že jsem si tenkrát zvolil tuhle báječnou MH rodinu.  

 

Rosťa: Jsme hrdí nato, že jsme že Znojma 🖕🤣. S MH přišel brácha, když hledal někoho, kdo by se nám ujmul. Ve Znojmě nic není a nejblíž je Brno tak asi tak. Každopádně se ukázalo, že MH je sice pro amatérské hráče, ale s tím nejprofesionálnějším vedením.

 

 pepa_hokejova_liga_pro_amatery

 Pepa a jeho powerskating na bruslařském speciálu

 

 


Často otravujete lidi pozvánkami na Vaše koncerty, ale měl jsem možnost Vaši kapelu Cauliflower band slyšet online a není možné, že se tím živíte. Můžete čtenářům objasnit a odhalit i Vaše civilní zaměstnání?

 

Pepa: Tomáši, jsem si naprosto jistý, že kdybys měl tu čest alespoň jednou být na našem „koncertě“, nechtěl by jsi z něj odejít, dokud bychom se ti nepodepsali na hrudník. A to je zkušenost bez které se s bráchou určitě v životě obejdeme. Ale tedy na k našemu zaměstnání. Já jsem velevážený vrchní inspektor ve službách Policie České Republiky a rád bych aby se toto dále nerozvádělo Smějící se

 

Rosťa: 

Krom hokeje se věnujeme i muzice, která nás naplňuje stejně jako hokej. Máme zábavovku a skoro každý víkend máme tu čest bavit lidi na akcích všeho druhu.
Když vám může někdo platit za vaše tréninky tak se nedivím ničemu. 🤣 V civilním zaměstnání pracuji ve Znojemském městském pivovaru.
 
 hokej_pivopolicie_hokej
        Roťa opřený a nicnedělající, pak se nedivme, že se ten Znojemnské škopek nedá pít.                        ACAB 
 
 
 
 Co děláte za zaměstnání už víme, ale aby vás čtenáři poznali ještě více, co kromě hokeje děláte rádi ve svém volném čase?


Pepa: Tak naplno se snažíme ve volném čase věnovat kapele a já osobně se nejraději věnuji své úžasné manželce a svým povedeným dcerám 🙂. Jelikož jedna z nich prožívá hodně výraznou pubertu a ta druhá se do ní mílovými kroky blíží, tak je o zábavu postaráno 😂.

 

Rosťa: Ve volným čase se rád někam podívám po známých místech, sjedu na chatu nebo zapařím na PSku. Spoustu času zabere krom hokeje i kapela se kterou koncertujeme skoro každý víkend. Často také musím otročit u tchána na baráku, což byla podmínka, aby mi vydal svoji dceru (pozn. redakce)

 cauliflowerband_hokejova_kapela

 Cauliflower band a jejich zřejmě neslyšící fanoušci Smějící se

 

 

 

Patříte k docela  početné skupině lidí, která v Modern Hockey vlastně poprvé v životě vstoupila na led. S čím jste měli největší problémy, jak vás přijali ostatní a co by ste doporučili podobně začínajícím nováčkům?

 

Pepa: Tak předně mě těší, že už nás berete tak, jako že k vám patříme. Je to skvělý, být součástí tolika jedinců, kteří napříč všemi věkovými kategoriemi, sdílejí lásku k hokeji. S čím jsme měli největší problémy? S čím jen začít Smějící se. S bruslením, se stáním na bruslích, s přechodem ze střídaček na led a obráceně, s hokejkou, s postojem a v neposlední řadě s pukem. To byli naše největší slabiny :-D. Na prvním tréninku si pamatuji, že se nás ujalo několik borců, co se nám snažili vysvětlit co a jak, snažili se pomoct, motivovat, podpořit a tak. Takže určitě přijetí mezi ostatní bylo super. My jsme oba s bráchou pro každou srandu a jen tak něco nás nerozhází (Rosťu víc :-D) a proto si myslím, že jsme do tohoto kolektivu dobře zapadli. Všem nováčkům, kteří se rozhodnou začít s hokejem bych chtěl vzkázat, že se nemají vůbec čeho bát, ze začátku koupit klidně levnější použitou výstroj a mazat co nejdříve na led.

 

Rosťa: Tak největší problémy jsme měli asi sami se sebou, když se snažíš udržet na bruslích a pomáhá ti se opírat o hokejku :D. Jedna z věcí, která mě fakt překvapila byla to, jak nás ostatní přijali mezi sebe. Počínaje koučema, kteří s náma od začátku měli trpělivost až po kolektiv, který se nám snažil všemocně pomoct dobře mířenými radami i když bylo víc než jasný, že kloudný přihrávky se od nás nedočkají. :D Nováčkům bych poradil určitě to nevzdávat při prvních nezdarech a nenechat se odradit protože výsledek stojí zato!

 

rosta_amatersky_hokej_brno 

 Loňské play off MH Superligy

 

 

 

Téměř na každý trénink i zápas vás doprovází i vaše manželky, které jsou mimochodem velmi pohledné a valná většina nechápe na co jste je sbalili, jelikož vizáží to určitě nebylo. Slyšeli jsme dokonce, že vám balí hokejovou výstroj a nosí ji z auta. Co je na tom pravdy a co na váš koníček říkají právě ony?

 

Pepa: Tak ze začátku tomu tak určitě bylo, ale postupem času to omezili už jen na zápasy. Vysvětlili jsme jim, že na trénincích budou zbytečně mrznout. Ale ve skutečnosti jsme od nich chtěli mít chvíli klid :-D. Ne, rád bych řekl, že máme naprosto úžasné manželky, které nás doprovází jak na kapelu, tak na hokej a v obou těchto časově náročných odvětvích nás plně podporují. Jsme jim za to neskutečně vděčni a doufáme, že jim to dlouho vydrží a že jim to budeme moct jednou vrátit. K tomu, jak jsme je sbalili se nebudu vyjadřovat, protože by jsi to stejně nepochopil Smějící se. Co se týče hokejové výstroje, je pravda, že má žena se tomu aktivně věnuje a na každý zápas či trénink mi určuje co budu mít na sobě :-D. Rozhodně je nenecháme tahat těžkou výstroj, jen když už jsme opravdu unavení. Osobně si myslím, že je to pro ně čest a výsada, za kterou by měly být vděčny, u takových formátů, jako jsem já a brácha :-D.

 

Rosťa: V tomhle ohledu máme neuvěřitelný štěští, že máme ženy tak úžasný! S bráchou se vždycky nadchneme do něčeho bláznivého ať už airsoft, pinec nebo založit si kapelu a u nich můžeme vždy čekat podporu a shovívavost. Každý koníček si žádá čas a u hokeje a kapely to platí dvojnásob. Jezdí s náma na zápasy, mají vlastní dresy Los Bomberos a při zápasech fandí na celou Kuřim. Ještě s náma jezdí rodiče, ségra a švagr, který nás nedávno poslechl a přidal se k rodině MH. Tímto bych i jim chtěl moc poděkovat za podporu. Ano, věči nám balí a musím říct, že vřele můžu doporučit aby si to každej aspoň jednou vyzkoušel :D Jestli někdo čeká, že nám na naše výkony v zápasech skládají ódy a mažou nám med kolem huby tak vás asi zklamu. Někdy samozřejmě pochválí ale když hraješ tužku tak nemají problém nám to ,,taktně,, sdělit :D

hokejove_manzelky

Věříme, že tyto krásné dámy jednou dostanou rozum a objeví kouzlo rozvodových papírů Smějící se 

 

 

A teď otázka trošku na tělo. Kdo si myslíš, že je z vás lepší hokejista? Můžeš vypíchnout svoje silné stránky a jeho slabiny? Tak určitě si myslím, že lepší hokejista je brácha. 

 

Pepa: Je hubenější, rychlejší, obratnější a odchovaný v kolektivních sportech, konkrétně ve fotbale. I na ledě je vidět, že má přehled, dokáže zvednout hlavu a utvářet hru. Já jsem oproti němu takovej tank na bruslích :-D. Řekl bych, že moje silná stránka spočívá ve střele, která mi docela jde. Vím, že moji výhodou by měla být moje váha, kterou se snažím čím dál víc využívat, což je znát i v zápasech, kde už mě kdejaká holka nesundá Smějící se.

 

Rosťa: Myslím si, že s bráchou máme na ledě trošku proti klady, sice mu dokážu nahrát a možná se i rozjet ale on přesně vždycky ví kam se postavit a jeho střelu příklepem bych se chtěl někdy naučit. Každopádně body v Superlize mluví za vše Smějící se

hokejovy_amateri_znojmo

 

Společná oslava toho, že dokázali trefit na náš trénink

 

 


Že jste pravidelnými účastníky našich hokejových tréninků už víme. Od loňského roku jste však i součástí MH Superligy, kde oblékáte oba dres Los Bomberos. Před pár měsíci jste oba poprvé obuli brusle a teď nastupujete v organizované lize. Jaké jsou vaše pocity a co se vám na této lize nejvíce líbí?

 

Pepa: Pro nás je to neuvěřitelné. Než jsme se stali součástí MH Superligy, byli jsme se na některých zápasech podívat a oba jsme se shodli v tom, že na tuto ligu nikdy mít nebudeme. Občas se nám podařilo zahrát si nějaký superligový zápas, jako záskok při doplňování kádru a to se nám pak motala hlava ještě týden. Ale neumím si představit, kde jinde by jsme se na tyto zápasy připravili více než v MH. Na tréninky jsme ze Znojma jezdili i 3-4 krát týdně a to nám dalo hrozně moc. Ale
nic se nevyrovná tomu, když hraješ opravdový zápas. Aby mi na ledě při přerušení hrála hudba, hlasatel oznamoval důvod přerušení nebo střelce gólu a jeho asistence, na zápas dohlíželi dva sudí, co pískají první ligu. Každý tým má svého kouče, který je bez výjímek přítomen na každém zápase, určuje strategii, dobu na ledě a po každém střídání ti řekne jak to dělat líp. Myslím si, že v amatérském hokeji neexistuje liga, ve které toho dostaneš víc. Další super věcí jsou online statistiky, kde má každý hráč možnost zjistit přehled svých výkonů v jednotlivých zápasech, kdy toto lze i několik let zpětně. Pokud se podaří mít ještě kromě online přepisu právě probíhajícího zápasu, kameru, která bude vysílat online živý přenos, tak to bude naprosto dokonalé.

 

Rosťa: Zase musí říct, že jsem rád za kluky jak nás přijali mezi sebe, nás úplný kopyta. Ligu si užíváme každej zápas neuvěřitelně moc. Celá ta liga je sice dělaná pro amatéry ale parametry má jak nejvyšší extraliga. Muzika při zápase, hlasatel, záběry z kamer za brankou, teď nová kamera a dokonce i komentátor :D, rozhovory po zápase s nejlepším hráčem týmu a trenéry. Řekl bych, že už není moc možností jak tu ligu zlepšit 😉.

 

rosta_amaterska_hokejova_liga

 Finálový ceremoniál a jejich první stříbro do rodinně sbírky

 

 


Začátkem Srpna začínají naše letní hokejové kempy, které se poprvé uskuteční v Milevsku. Pepa už alespoň zkráceně atmosféru ochutnal, ale letos jedete oba dva, dokonce i s vaším švagrem. Co od této akce očekáváte po hokejové a společenské stránce?

 

Pepa: Tohle je událost na kterou se z celého roku tešíme nejvic. Vypadnout na týden ze stereotypu a věnovat se po celou dobu sportu, který mě bezezbytku naplňuje. Jak si již zmínil, měl jsem možnost loni v létě účastnit se alespoň krátce vašeho kempu. Všechny lidi z MH vídám moc rád a kemp je skvělá příležitost, abychom se všichni navzájem lépe poznali. Bude tam mix lidí z celé MH rodiny, ze všech různých týmů a tréninků. Bude kytara, pivko, zpěv, pivko, hodně hokeje, pivko, individuální rozbory zápasů, u toho pivko, co víc si přát Smějící se. Už se nemůžu dočkat!

 

Rosťa: Na kemp se neskutečně těším. Brácha se loni vracel neskutečně nadšenej a obohacenej o to jak se dá víc makat než v práci :D. Očekávám pořádný hokejový vytížení, kde si dám do těla a snad zdokonalím svůj hokejovej projev na všech frontách. Samozřejmě se těším, že poznám rodinu MH i z jiný stránky než hokejový a doufám, že si to pořádně užijeme! 😊

 tuma_kveton_otoupalik_hobbyhokej

Pepa měl tu čest nastoupit po boku legendárního dua T+T v turnaji 3-3 na našem letním hokejovém kempu a jak sám řekl, bylo to lepší jak ztráta panictví.

 

 


Na závěr máte možnost vzkázat cokoliv, jak současným hráčům, vedení nebo i lidem, kteří podobně jako vy před pár měsíci, se k nám zvažují připojit. Co by to bylo?

 

Pepa: Vezmu to postupně. Současným hráčům, bych chtěl vzkázat, aby si udželi stejnou chuť do hry jako do teď, stejné nasazení na trénincích a hlavně stejně zábavnou atmosféru. Vedení bych chtěl vzkázat, aby si udželi minimalně stejně kvalitní přístup jako do teď, dále nás rozvíjeli, motivovali a vymýšleli nové a nové akce. Čím více hokeje tím lépe. Panu Tůmovi bych rád vzkázal, že jeho specifický přístup k trénování i to jak se chová ke klukům v kabině je naprosto super a vždy se na tu srandu těším. A těm, kteří se rozhodují kde se budou hokej učit, chci vzkázat, že v MH určitě najdete vše, co budete potřebovat k tomu, aby z vás byl hokejista podle vašich představ. 

 

Rosťa: Všem klukům ale i holkám, na který bych nerad zapomněl bych chtěl poděkovat hlavně za trpělivost a neskutečný nervy, který s náma zákonitě museli a budou mít Smějící se Vedení bych chtěl poděkovat, že nám dali tu možnost někde začít, zdokonalovat se a hrát hokej. Snad nepolevíte a udržíte laťku pořádně vysoko jako to děláte poslední roky. Díky zato!

Lidem, kteří uvažují o začátku hokejové amatérské kariéry bych rád vzkázal, že jestli chcete zažít neuvěřitelnej kolektiv, úžasnou atmošku, mít neúnavný tým lidí, pro které není problém se o vás starat hned od prvních krůčků a zjistit, že hokej můžete milovat ještě víc než jste si mysleli, tak se připojte do rodiny MODERN HOCKEY !!  Přihláška čeká 😉

 

 

Tak děkuji Vám kluci za velice výživný rozhovor a přeji Vám, ať se V8s stále drží chuť a vášeň do hokeje a ať se V8m daří nejen ve sportu, ale i v osobním životě. 

 

Tygrik