Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
     
5.9.2022
SPORTEGA (SPORTOBCHOD) NOVÝM PARTNEREM MODERN HOCKEY

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo domluvit partnerství s tímto sportovním gigantem, který na našem trhu působí více než dvacet let.   Jsme sice hokejisté, ale především sportovci a nabídka Sportegy je opravdu obrovská, takže si na své určitě přijdou i příznivci raketových sportů, cyklist...
Více zde >>>
19.4.2022
SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU 12. ZÁKLADNÍ ČÁST

Máme za sebou nejdelší základní část v historii naší amatérské hokejové ligy a je na čase vzít do ruky hokejovou lupu a detailně prozkoumat, jak se týmům dařilo a o které hráče se mohli během sezóny opřít.   Velký prostor dostanou tentokrát i trenéři všech týmů, které si vzal do parády náš ne...
Více zde >>>
31.3.2022
LETNÍ HOKEJOVÉ KEMPY BUDOU LETOS V CHOMUTOVĚ

Po dvou úžasných letech, které jsme mohli strávit v Milevsku, jsme byli nuceni opět změnit lokalitu. V Milevsku se letos nebude v srpnu skrz ekonomické podmínky mrazit, a tak jsme se rozhodli po pečlivé úvaze vybrat Chomutov, který si myslíme, že Vám veškerým nabízeným komfortem doslova vyrazí de...
Více zde >>>
28.3.2022
FANTASTICKÉ UMÍSTĚNÍ OBOU NAŠICH TÝMŮ V AMATÉRSKÉ HOKEJOVÉ LIZE NHL-R

Máme za sebou konec jedné z mnoha hokejových soutěží pro amatérské hráče, se kterou můžeme být více než spokojení. Divizi A se nám podařilo vyhrát a v divizi H jsme skončili jen těsně druzí. Je tedy na čase si naše dosavadní působení zhodnotit, podívat se co nás čeká v play off a na závěr tu má...
Více zde >>>
5.2.2022
ZÁPASY NA OLYMPIJSKÉM FESTIVALU V BRNĚ

Jsme nesmírně rádi, že můžeme být součastí toho sportovního svátku a sehrát zápasy v tak atraktivním prostředí. Bruslit s pukem na holi pod otevřeným nebem za umělého osvětlení s nádechem olympijské atmosféry, to prostě nemá chybu. Loni jsme tyto romantické chvíle zažívali v Řicmanicích, kdy jste...
Více zde >>>

AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA STARTUJE 

 

Již dnes startuje 7. ročník naší hokejové ligy pro amatéry. MH SUPERLIGA se nově rozšířila na šest týmů a je tedy čas se jim podívat na zoubek. V tomto článku se dočtete jak rozšiřovací draft ovlivnil původní týmy, představíme soupisky nových týmů, zaměříme se na lídry a duležíté osobnosti a chybět nebudou také tipy redakce na celkové pořadí po základní části.

 

 

MH LOS BOMBEROSHokej_brno_los_bomberos

 

Hodnota týmu: 137,3 mil.

 

Trenér: Tomáš Tůma

 

Odchody:

 

Jaroslav Chvátal - Raptors

Jan Štosek - Red Wheels

Dominik Chvíla - Black Hawks

Jiří Sobek - Raptors

Sona Střížová - Griffins

Jana Lišková - Volní hráči

Irena Janíčková - Volní hráčimodern_hockey_los_bomberos

Michaela Kurtaničová - Volní hráči

Radek Pakosta - Přerušení kariéry

Jaroslav Bašus - Přestup k profíkům

 

Příchody:

 

Jan Cerovský - Nový hráč

Radislav Bražina - Nový hráč

Vojtěch Trčka - Nový hráč

Petr Němec - Nový hráč

Pavel Tabarka - Nový hráč

Milan Valášek - Nový hráč

 

Nejúspěšnější tým Superligy doznal ze všech týmů největších změn. Přišel o řadu velmi kvalitních hráčů a čeká ho tedy velmi náročná sezóna. Jejich trenér se bude muset sakra otáčet, aby protáhl neuvěřitelnou sérii a zahrál si opět ve finále.

Tým, který je proslulý svojí dobrou obranou bude spoléhat na překvapení loňské sezóny Milana Girgleho, který se určitě nudit mezi tyčemi nebude. Velká zbraň je rychlonohé křídlo druhé formace Jakub Rikan a návrat po pauze hlásí i ofenzivní bek Hamšík, který by měl nastupovat po boku bojovného Lovišky. Až v prosinci se k týmu připojí Findejs, který je pracovně v USA. Záležet bude na formě již sehraného dua Marek-Štaffa a velký otazník před každou sezónou vždy visí nad formou kanonýra Zamečníka. Klíčová pak bude adaptace nových hráčů do týmu, jenž moc fanoušků napříč ligou opravdu nemá.

Nicméně uvídíme jak tým dokáže zacelit odchodové rány které utrpěl a jak se poprvé popere s rolí outsidera. Pro všechny hráče to bude velká výzva a tento tým může jak totálně vyhořet, tak být i černým koněm celé soutěže.

 

Tip redakce: 4.místo

 

Nejlepší hráč: Jakub Rikan

hokej_brno_jakub_rikan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MH ROCKETSamatersky_hokejovy_tym_brno_rockets

 

Hodnota týmu: 142,8 mil.

 

Trenér: Jiří Otoupalík ml.

 

Odchody: 

 

Michal Zorník - Raptors

Vítězslav Šíma - Raptors

Karol Troška - Black Hawks

 

 

Příchody:modern_hockey_rockets

Prokop Kudlík - Griffins

Martin Zembinský - Nový hráč

Radim Plášek - Nový hráč

 

 

 

 

 

Od Raket sice neodešlo moc hráčů, ovšem za to co jméno, to pojem. Kufry si balil nejlepší bek loňské sezóny Šíma i velmi produktivní Zorník. Chybět budou i šikovné ruce internacionála Trošky. Rakety již několik sezon marně čekají na titul a dopomoci by jim k tomu měl výherní žolík v podobě Prokopa Kudlíka, který přišel od mistrovských Griffinů. Hráč, kteý má již 5 titulů se 3 týmy, by mohl být tím šťastným kamenem do výherní mozaiky.

Již tradičně se bude hra stavět na Michalu Dombym, který patří k největším esům celé soutěže. V loni chyběl skrz zranění dlouhodobě Robert Botlík, který je již ovšem zpět a tento obránce by mohl směle útočit na čelo produktivity mezi beky. V přípravě podával dobré výkony v bráně Kuba Mikauš a je na čase je potvrdit i v lize. Po loňské sezóně má naopak co napravovat Roman Němčák.

Od Rockets se narozdíl od minulých let nečekají výherní orgie, ale tento klid by jim mohl paradoxně pomoct. A pokud se jejich ,,Pigeon line,, podaří udržet dobrou atmosféru v týmu, sezóna by mohla dopadnout i velkým úspěchem.

 

Tip redakce: 5.místo

 

Nejlepší hráč: Michal Domby

amatersky_hokej_michal_domby

 

 

 

 

 

 

 

MH RED WHEELShokej_pro_amatery_brno_red_wheels

 

Hodnota týmu: 138,3 mil.

 

Trenér: Petr Kolečkář

 

Odchody:

 

Martin Ječmen - Black Hawks

Jan Sikora - Black Hawks

Libor Kostka - Raptorsmodern_hockey_red_wheels

Martin Jansa - Black Hawks

Lukáš Bureš - Black Hawks

David Antl - Raptors

Oldřich Mikeštík - Raptors

Michal Komorník - Raptors

 

 

Příchody:

 

Jirka John - Nový hráč

Bohdan Weigel - Nový hráč

Štefan Konečný - Nový hráč

Jakub Barteček - Nový hráč

Milan Hindrich - Nový hráč

Karel Tischler - Nový hráč

 

Tým, který loni absolutně nenaplnil svůj potenciál a zaznamenal pouze 6 bodů, je jistě připraven na pořádný reparát. V jeho kádru došlo samozřejmě také ke změnám, ale zdravá kostra týmu zůstavá stále pohromadě a i oni by jistě chtěli opět poznat vůni finalového ledu. Zkušenosti a kvalitu na to určitě mají, otázkou je, jak často se budou kvalitní hráčí scházet.

V ofenzivě dominuje Marek Trávníček, který pokud chodí je doslova k nezastavení. Uvidíme zda zůstane ve dvojci s excelentním bruslařem Heindlem, nebo budou hrát odděleně. Trenér Petr Kolečkár se může spolehnout na řízné muzikanty v obraně, jelikož Gill a Gablas se zlepšují sezónu od sezóny. Velkou porci odpovědnosti ponese na svých bedrech i Staněk, který patřil v přípravných zápasech k tomu nejlepšímu. V bráně je pak muž, jehož riskantní kousky baví diváky, ale vždy se drží hodně vysoká čísla.

Velkou neznámou je Jirka John, který se poprvé od časomíry přesunul na led. Kromě svého kroužení se prezentuje dobrou střelou a čichem na góly a může se klidně stát velkou hrozbou pro ostatní týmy. Naopak co napravovat po loňské sezóně má Melichar, Selucký a nová akvizice Štosek, od kterých se toho čekalo opravdu více.

Pokud nebude mít tým problém s docházkou, mohl by se prát rovnou i o přimý postup do semifinále.

 

Tip redakce: 3.místo

 

Nejlepší hráč: Marek Trávníček

hokejovy_tym_v_brne_marek_travnicek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MH GRIFFINSamatersky_hokej_brno_griffins

 

Hodnota týmu: 148 mil.

 

Trenér: Denis Kudera

 

Odchody:

 

Radim Ludvík - Black Hawks

Martin Svoboda - Black Hawks

Prokop Kudlík - Rockets

Libor Výpustek - Raptors

Zdeněk Hendrych - Přerušení kariéry

Petr Hlůšek - Přerušení kariéry

Kamil Hájek - Přerušení kariéry

 modern_hockey_griffins

Příchody:

 

Soňa Střížová - Los Bomberos

Václav Reich - Nový hráč 

 

Z kádru posledních mistrů se nechtěl logicky stěhovat skoro vůbec nikdo a i když pár změn tento tým zaznamenal, stále si zachoval neuvěřitelnou sílu.

Jejich první formace Švaříček-Šmejkal-Hadvábný nahání strach soupeřům již ze šatny. Griffins se vždy mohli spolehnout na velmi široký kádr kvalitních hokejistů, které dodávala brankářská ikona Karel Gamba a ne jinak tomu bude i tuhle sezónu.

Denis Kudera má ovšem ve svém celku velmi silné hráče i v obraně a díky Fojtíkovi s Vybíralem, se stává týmem téměř bez slabin. Díky pravidelným návštěvám hokejových zápasů Bílá x Modrá šel obrovsky nahoru také Tomáš Šnajdr a Jozef Genčur.

Zajímavé bude také sledovat spojení Benešová-Střížová, na které jistě trenér pečlivě dohlédne.

Papírově i rozpočtově je to jasný favorit, ale všichni víme, jak nesmírně těžké je titul obhájit. Jsme všichni zvědaví, jak se s touto roli popasují a zda naplní veškerá očekávání fanoušků a odoborníků.

 

Tip redakce: 1.místo 

 

Nejlepší hráč: Ondřej Švaříček 

hobby_hokej_brno_ondrej_svaricek

 

 

MH RAPTORShobby_hokej_liga_brno_raptors

 

Hodnota týmu: 137,3 mil.

 

Trenér: Radek Husák

 

Nový tým bude dozajista stát a padat na výkonech Zorníka a Šimy.

Ovšem v jejich kádrů je řada nováčků, kteří mají potenciál na to se zapsat do Superligy zlatým písmem.

Bojovník Pindur i velmi šikovný Winkler budou pro soupeřovu obranu velkou neznámou. Otazník visí nad Chvátalem, který díky své profesionální brankářské kariéře do moc zápasu zřejmě nezasáhne a to stejné se dá očekávat i od schopného univerzála Sobka.

Stále lepší výkony podávají beci Kostka s Výpustkem na které čeká daleko významnější role, než tomu bylo v minulých sezónách.

Trenér Radek Husák bude muset tým dostat na stejnou notu, což mu bude trvat delší dobu a tudíž se u tohoto týmu dá očekávat rapidní zlepšení ve druhé polovině soutěže, ale ta je skrz play off samozřejmě nejdůležitější.

Role jedničky čeká na Michala Komorníka, který díky pravidelným návštěvám našich hokejvých tréninků pro brankáře, dosahuje stále lepších modern_hockey_raptorsdovedností.

Raritou je potom ,,Es line,, složená se samých Sochorů, která pokud bude nastupovat jako třetí formace, může velmi hlasitě promluvit do celkového postavení Raptorů a být rozdílovou formací. Překvapit může i veterán Antl, jehož backhandová klička rozhodla nejeden zápas, loni se však trápil a výměna by ho mohla znovu nakopnout.

Uvidíme jak bude vypadat první sezóna tohoto týmu a určitě je v jejich silách dosáhnout daleko lepšího umístění, než jsou prognózy naší redakce.

 

Tip redakce: 6.místo

 

Nejlepší hráč: Michal Zorník

chci_hrat_hokej_brno_michal_zornik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MH BLACK HAWKSblack_hawks_hokejovy_tym_brno

 

Hodnota týmu: 143 mil.

 

Trenér: Lukáš Hokl

 

Druhý nový tým v naší hokejové lize pro amatéry, má ve svém kádru opravdu hvězdného Filipa Wachtera, který svým umem doslova všechny očaroval na letním kempu.

Black Hawks budou mít velkou sílu v útoku a pokud se k nim připojí Dvořák, Sikora a Troška, kteří nebudou moci chodit na všechny zápasy, budou jen těžko k zastavení.

Na své střídačce budou mít emotivního trenéra Lukáš Hokla, který dokáže vyždímat z kluků opravdu maximum a dá se tak očekávat boj o každý metr ledu.

Zkušenosti týmu bude dodávat z obranných řad Jansa, velké výkony se čekají i od Bachana a doslova přestupovou bombou může být obránce Jirka Němec, který se do ligy přidal den před podpisovou uzávěrkou.

Mezi tyčemi mají na výběr ze silné brankářské dvojce Kovaříček-Vymětal. Recept jak vyhrát titul do týmu určitě přinesou Ludvík se Svobodou a potenciál pokořit hranici 10 bodů v sezóně má i Martin Ječmen.

Černí Jestřábi určitě budou ve vzduchu hodně nepříjemně kroužit a čekat na to, až jejich kořist vyleze z úkrytu. Nebylo by žádným modern_hockey_black_hawkspřekvapením, pokud by tento celek získal ihned ve své první sezóně titul, kvalitu ve všech formacích na to určitě má.

 

Tip redakce: 2.místo 

 

Nejlepší hráč: Filip Wachter 

hokejovy_amateri_brno_filip_wachter

Tygrik