Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
3.7.2021
HOKEJOVÝ TURNAJ PRO AMATÉRY V MINIHOKEJI 28.8. VE VYŠKOVĚ

Tradice pokračuje, a tak už to máme po několikáté na závěr letních prázdnin opět oblíbený turnaj v minihokeji ve formátu 3-3 ve třetině.  Určitě si toto datum zapište do kalendáře a už můžete pomalu zasílat přihlášky a složení soupisek týmu.  Těšit se můžete jako vždy na výbornou organizaci, ...
Více zde >>>
28.5.2021
MH COVID CUP 2021 - HOKEJOVÝ TURNAJ PRO AMATÉRY

V neděli 30.5. se rozjíždí tzv. náhrada za naši populární Superligu, která by se letos nestihla letos důstojně odehrát, a proto jsme přišli s variantou tohoto zkráceného turnaje, kterým vyplníme program až do letních kempů.   Věříme, že vy sami se budete chtít sejít ve svých týmech po tak dlo...
Více zde >>>
15.5.2021
REGISTRUJTE SE NA LETNÍ HOKEJOVÉ KEMPY V MILEVSKU

Covidová situace se výrazně zlepšila. Zimní stadiony znovu otvírají a tak by nemělo nic bránit tomu, aby opět proběhli populární letní kempy. Stejně jako v minulém roce pojedem do Milevska. Budeme se těšit na naše stálice a opory, ale stejně tak i na nováčky, kteří rozšíří naši početnou skupinu...
Více zde >>>
14.5.2021
VIRTUÁLNÍ TRÉNINK SE SENSE ARENOU 4.DÍL

V dnešním dílu se zaměříme na to, jak lze VR brýle v kombinaci se  Sense Arenou  (SA) využít, nejen jako tréninkový nástroj mimo led, ale jak zúročit její možnosti při nedílné a často velmi podceňované fázi samotného tréninku na ledě a samozřejmě i utkání, a to je rozcvička.   Nemusím se drže...
Více zde >>>
28.3.2021
VIRTUÁLNÍ TRÉNINK SE SENSE ARENOU 3. DÍL

Určitě jste již někde zaznamenali videa nebo fotky, kde jste viděli brankáře NHL mačkat nějaké tlačítka na zdi, ťukat do displeje se speciálními brýlemi atd.  Stejně rychle jak se vyvíjí hra samotná, jde dopředu i samotný trénink a nemůžeme se tedy divit, že k tréninku na ledě, dávkám s kondičn...
Více zde >>>

MH SUPERLIGA

ŠESTÁ ZÁKLADNÍ ČÁST ZA NÁMI, JAK JI HODNOTNÍ TRENÉŘI ?

 

 

Hokejova_liga_pro_amatery_v_brne_Modern_Hockey

V úterý nám skončila již šestá základní část MH Superligy a přinášíme Vám článek, ve kterém se dozvíte, jak ji viděli lodivodové jednotlivých týmů a jaké jsou jejich plány na boj o zlato a bronz.

 

 

Základní část ovládli Los Bomberos

 

Los Bomberos využili svého dobrého startu do soutěže, kdy si až do 8. kola drželi neporazitelnost v normální hrací době a již po třetí vyhráli základní část. Nutno dodat, že všechny svoje výhry urvali až v koncovkách zápasu a na body se vždy hodně nadřeli. Opakuje se tedy naprosto stejná situace jako předminulou sezónu, kdy ze stejné pozice nastupovali také proti hladovým Grifinům.

 

Po minulé nevydařené sezóně šáhli Griffins ke změně trenéra a tento tah byl více než skvělý. Pod taktovkou Denise Kudery bojoval tým o první místo až do posledního kola a celou sezónu svým projevem dokazoval, že do Superfinále patří oprávněně. Necháme se překvapit, co tým okolo Karla Gamby předvede v nejdůležitější bitvě sezóny.

Hobbyhokej_liga_pro_amatery_brno

Rockets, tým který vyhrál suverénně základní část loni, doplatil na častou absenci svých hvězd. Dlouhodobě zraněný Botlík naskočil až ke konci soutěže, ale svůj tým do finále už dostat nestihl. Po loňském finále, je to pro tým, který stále jako jediný čeká na titul, určitě velké zklamání. V důležitých zápasech jim prostě nepřálo štěstí, ale budou mít ještě možnost si spravit chuť v bitvě o bronz.

 

Na posledním místě skončil celek Red Wheels, který na tuto sezónu bude chtít určitě co nejdřív zapomenout. Pouze jedna výhra v základní hrací době, která přišla až v posledním kole, není to, na co jsme od týmu Petra Kolečkáře zvyklí. Celý tým marně hledal svou tvář a z jeho první formace, nešel strach jako dříve. Tým, jehož výkon je vždy hodně odvislý od toho, zda bude moct přijít nejužitnější hráč loňské sezóny Marek Trávníček, je však znám tím, že umí zabrat v momentě, kdy to od nich nikdo nečeká a tak se může stát bitva o celkově třetí příčku ještě hodně zajímavou.

 

Poprvé v historii ligy musel zasedat i disciplinární komise, která potrestala zákazem startu na tři utkání Martina Fuhrlingera a na jedno utkání Martin Melichara. Věříme, že to bylo naposled.

 

Jako již tradičně se můžete podívat na sestřih gólů i na průběh celých utkání na našem youtube kanálu, tato videa najdete vložená také v zápisech jednotlivých zápasů (chybějící setřihy gólů z 8. a 9. kola se právě připravují budou cca zítra ráno). S sekci ligy také najdete aktuální žebříčky kanadaského bodování, střelců a nahrávačů.

 

 

Program úterního superfinálového dne

Po vzoru loňského finále jsme se i letos uchýlil k modelu, kdy budeme hrát 3x20 minut čistého času. Tento formát si poprvé zahrají i účástnici zápasu o bronz. Utkání bude řídit čtveřice zkušených arbitrů a nově si vyzkouší aktéři naší amaterské hokejové ligy, před úpravou ledové plochy, i rozcvičku na ledě, tak jak jí zažívají profesionální hokejisté. Samozřejmostí jsou tři kamery, fotoreport, hlasatel, online komentář i doprovodný program.

 

Program celého dne:

 

Amaterska_hokejova_liga_brno_finale 

 

Jak viděli základní část naší amatérské hobby ligy trenéři jednotlivých týmů? 

 Určitě na to mají pohled, než samotní hráči na ledě a tak jsme se je rozhodli vyzpovídat. Pomocí čtyř otázek se dozvíme jak základní část hodnotí a jaké jsou jejich vyhlídky před úterním finále, či zápasu o bronz.

 

1. Jak hodnotíš základní část?

2. Co čekáš od svého úterního zápasu o zlato (bronz)?

3. Jaké byly silné a slabé stránky tvého týmu běhěm této sezóny?

4. Kdo je tvůj favorit na zisk titulu (bronzu) a proč?

 

 

Petr Kolečkář, Red Wheels

1. Jak hodnotíš základní část?Petr_Koleckar_hokej_pro_amatery_brno

 No asi to nejde jinak než negativně. Nicméně já jsem pozitivní člověk a snažím se vidět i ty dobré věci. Naši sezónu velmi ovlivnilo extempore hned v prvním zápase. Kráčeli jsme jednoznačně za tříbodovým vítězstvím proti LB, když se najednou stalo něco, co ten běh zápasu rozbilo a vítězství bylo to tam. No a pak už jsme se v tom trošku plácali. Měli jsme úseky zápasů, kdy jsme hráli fantasticky, ale zároveň i neuvěřitelně hluché pasáže... Já jsem zvyklý hledat chybu hlavně u sebe a to jsem si samozřejmě také vyhodnotil, co jsem mohl dělat jinak. Podrobněji to sdělím klukům a zůstane uvnitř týmu, ale obecně lze říct, že já to furt prostě beru trochu jako pohodovej hobby hokej, což v dalších týmech tak není. Moc jsem třeba chtěl vyhovovat prosbám jednotlivých plejerů s kým a jak by si chtěli zahrát. Když jsem pak chtěl cca v půlce soutěže trochu přitvrdit a zúčelnit naši hru, tak už to bylo moc na sílu a nemělo to takový efekt. Nicméne v poslední třetině soutěže se nám povedlo začít ohrávat kluky na netradičních postech, na kterých doposud nehráli a vůbec si na nich nevedli špatně a zvyšili jsme tak do budoucna variabilitu sestavy.

2. Co čekáš od svého úterního zápasu o bronz?

Spíš napíšu, v co doufám. Doufám, že se odehraje super zápas s minimem vyloučených hráčů. Že všichni hráči Red Wheels budou maximálně koncentrovaní a dokonáme ten bronzový hattrick. Klíčové bude pokrýt soupeřovu první lajnu, ideálně je nechat ať se psychicky sami rozloží Smějící se

3. Jaké byly silné a slabé stránky tvého týmu běhěm této sezóny?

Nejsilnější stránkou našeho týmu bylo, že i v takto výsledkově zpackané sezóně, to po každém nezdaru vždy druhý den hodili za hlavu a věřili, že teď už to zlomíme. Jinak naší nejsilnější stránku si myslím, že byla disciplína, nedělali jsme příliš mnoho zytečných faulů, ale na druhou stranu jsme nedokázali v některých důležitých momentech udělal potřebný faul, zatáhnout za záchrannou brzdu. V momentě kdy jsme měli trochu čistší hlavu, tak jsme vynikajícím způsobem zvládali forchecking, nebo-li napadání ve středním a útočném pásmu.
No a slabé stránky? Ty hlavní byly dvě. Proměňování šancí. Do toho osmigólového festivalu v posledním kole základní části jsme v předchozích 8 zápasech dali jen 15 gólů a to je šeredně málo, ani ne 2 vstřelené góly na zápas. A ta druhá slabá stranka, to byla velká bolest v podobě špatné hry v prostoru před naší brankou. A to se týká hlavně obsazování hráčů bez kotouče a čištění prostoru při situacích, kdy je volný kotouč po střele a hrozí dorážky. Příliš se necháváme strhnou kotoučem a špatně obsazujeme volné hráče.

4. Kdo je tvůj favorit na zisk titulu a proč?

 Pro mě jsou favoritem jednoznačně Griffins. Mají lepší útok a brankáře. Pouze obranu hodnotím u obou týmů na podobné úrovni, kde to možná mírně naklápí na stranu Los Bomeros Jara Chvátal, který dokáže přidat vždy nějakou hokejovou kreativní nadstavbu, což ostatní hráči nemají. Ale aby Griffins nevyhráli, tak by museli být moc vylučovaní a Milan Girgle by musel mít čarodějnickej den a podat životní výkon.

amatersky_hokej_v_brne_modern_hockey

Jiří Otoupalík, Rockets

1. Jak hodnotíš základní část? 

 Jiri_Otoupalik_hokejovy_trenerNegativně. Náš cíl bylo hrát zase, tak jako v minulé sezóně finále, a to jsme nesplnili. Bohužel nám to nevyšlo o 2 body, ale nejvíc bodů jsme ztráceli právě s týmy, které budou hrát finále, takže si nemáme, na co stěžovat.

 
 2. Co čekáš od svého úterního zápasu o bronz?
  Od tohoto zápasu čekám jen výhru. Ale bude to těžký. Red Wheels neměli dobrou sezonu a toto je jejich poslední  šance, jak tu sezonu trochu zachránit. Naše motivace je jasná, nechceme být poslední, ještě k tomu když nám chyběly 2 body od úplně jiného zápasu.
 
 3. Jaké byly silné a slabé stránky tvého týmu běhěm této sezóny?
  Začnu těmi slabými. Určitě koncovka a proměňování šancí. To se s námi vleklo od minulého finále celou sezonu. Strašně jsme se nadřeli na gól. Další a podle mě největší slabina našeho týmu, byla tuto sezonu disciplína. Měli jsme  každý zápas moc vyloučených a většina z nich byla úplně zbytečná. A u některých hráčů mě zklamalo i jejich chování  na ledě, kde se nechali lehce vyprovokovat a potom to mělo kolikrát i špatný dopad na celý tým.
 Ale abych nebyl jen u negativ. Silné stránky našeho týmu bych viděl u brankáře a obrany jako celku. Když se podívám  na tabulku, tak méně gólů dostali jen Bombeři. Potom ve hře 3. pětky, ať už hrála v jakémkoliv složení, vždycky kluci  předvedli to, co jsem po nich chtěl, a to bojovnost. Každý zápas tam nechali všechno. Velice mě taky potěšili výkony několika hráčů. Ještě bych viděl silnou stránku našeho týmu v útoku, i když to letos kluci nepředvedli jako loni. Ale každý den není posvícení a je to taky pro ně hodně dobrá zkušenost do budoucna. Už budou vědět jak se postavit k tomu, když se zrovna nedaří a když proti nim budou hrát soupeři tvrdě.
 
 4. Kdo je tvůj favorit na zisk titulu a proč?
  Favoriti jsou asi Bomberos, ale ne moc. Mají zkušenosti s finále a ví, jak se připravit na tento zápas. My na to posledně hodně doplatili. Ale Griffini hrají celou sezonu s chutí, bojovností a přímočarostí, všechno cpou do brány, takže mají taky velkou šanci to vyhrát. A hlavně mají na střídačce nad sebou Denise a to je už sakra cítit. Ne on, ale jeho  přítomnost Nevinný
Modern_hockey_brno_hokejova_liga_pro_hobby_hrace

Denis Kudera, Griffins

1. Jak hodnotíš základní část?Denis_Kudera_hokejove_zapasy_pro_amatery

 Základní část byla velice strhující. Bojovalo se v podstatě až do posledního kola, takže vyvrcholení základní části bylo takřka perfektně načasované. Všechny zápasy byly naprosto fantastické, já osobně to dost prožívám, takže jsem si užil spoustu nervů, nádherných situací, ale i zklamání apod. Soutěž je nesmírně vyrovnaná a nikdy nelze říci, že je někdo jasným favoritem, a to dodává soutěži své kouzlo. Los Bomberos sice dominovali, ale hodně zápasů měli vyhrané o gól apod. Na první pohled se může zdát, že Red Wheels byly pouze do počtu, ale zápasy s nimi byly stejně těžké jako ty ostatní. Nakonec tabulka vypadá ve všech směrech hodně vyrovnaně. Samozřejmě jsem velmi spokojen, že jsme uhráli druhé místo a celý náš mančaft může zaslouženě okusit, jak chutná finálová atmosféra a porvat se o titul mistra ligy.

 

2. Co čekáš od svého úterního zápasu o zlato?
 Vyvrcholení soutěže, to bude takový menší hokejový svátek, a já doufám, a pevně věřím, že budeme tím šťastnějším týmem. Hraje se jen jeden zápas, takže je to trochu hop a nebo trop. Celý mančaft se velmi těší a budeme si tu atmosféru užívat plnými doušky. Čeká nás utkání 3x20 minut čistého času, takže to bude pro kluky velmi náročné, ale je jen na nás, jak se s tím popasujeme.

 Doufám, že utkání o bronz všechny dostatečně navnadí na finálové klání. Nevím, jak se kolegům sejde sestava, ale určitě se můžeme těšit na krásný hokej, emoce a prostě hokej se vším všudy. Kluci z boxu se na finálový večer určitě taky patřičně nachystají a spolu s organizátory připraví nevšední atmosféru a vše bude šlapat, tak jak se na finálové souboje sluší a patří.

 

3. Jaké byly silné a slabé stránky tvého týmu běhěm této sezóny?

 Náš tým se v prakticky neustále sehrává. V podstatě každý zápas jsme hráli alespoň s nějakou malou změnou v sestavě. Toto se poměrně dost projevilo v našich ne zcela vyrovnaných výkonech. Řešili jsme nové a nové chyby, ale tu a tam se objevily i chyby, o kterých už jsme věděli. Takže se jednalo a jedná o mravenčí práci s celkem, ale i jednotlivci. Byly zápasy, kdy se nám neskutečně dařilo v koncovce a jak se říká, spadlo nám tam všechno. Samozřejmě byly i zápasy, kdy byla koncovka v křeči. Obecně mohu říci, že co se týče defenzivy, tam jsme si jasně řekli, co budeme hrát, a pokud to kluci plnili, pro soupeře bylo velmi těžké si vytvořit šance, nebo nějaký déletrvající nápor.

 

4. Kdo je tvůj favorit na zisk bronzu a proč?

 Pokud bych si měl tipnout vítěze zápasu o bronz, asi by to byly Rockets. Ale určitě bych si na to nevsadil. Oba mančafty na tom nebyli s psychikou úplně v ideálně, ale poslední zápas základní části oba týmy vyhrály. Takže je těžko říci, jak jsou na tom momentálně. Záviset bude na omluvenkách apod. No opravdu nevím, očekávám tuhou bitvu od začátku až do konce.

 Hledam_hokejovy_tym_brno_hobby_hokej

Tomáš Tůma, Los Bomberos

1. Jak hodnotíš základní část?

 Tomas_Tuma_hokejovy_trener_brno Z pohledu týmu Los Bomberos to byla neskutečně vyrovnaná základní část. Z 9 zápasů jsme šli 2x do nájezdů, 4x jsme vyhráli o jednu branku, 2x jsme o jednu branku prohráli a jednou jsme dokázali až v poslední minutě urvat vítězství o dva góly. Byly to vždy zápasy, ve kterých bylo o co hrát až do poslední minuty a to je pro výkonnostní posun hráčů ta správná cesta. Musím přiznat, že i když se jedná o hobby hokejisty a amatérský hokej, byly k vidění nádherné zápasy ve vysokém tempu a rád jsem se chodil dívat i na zápasy soupeře.

 O zápasy byl v Los Bomberos obrovský zájem a na rozdíl od soupeřů jsem nikdy nemusel řešit, že by v jeden den nemohlo více opor. I tak jsem se snažil sestavou rotovat, co to šlo, a nakonec alespoň do dvou zápasů zapojit všech 23 hráčů, které jsem měl na soupisce.

 Velkou novinkou pro celý tým byla hned pětice děvčat, která se objevila na předsezónní soupisce a nutno podotknout, že ostudu určitě neudělaly, ba naopak, mnoho zápasů dokázaly rozhodnout.

 Další a dost zásadní změnou byl nový muž v masce Milan Girgle. Po úvodním utkání z něj spadla nervozita a podával skvělé výkony, kterými držel celý tým nad vodou. On a dobrá práce v defenzivě jsou ty nejdůležitější faktory, které nám zajistilo 18 bodů.

 Mám dojem, že je to již potřetí, co se nám povedlo základní část vyhrát a když to před Superfinále není tolik důležité, já si toho nesmírně cením a jsem na svůj tým náležitě hrdý.

 

2. Co čekáš od svého úterního zápasu o zlato?

 Přijde mi, že jsme něco jako Sparta Praha ve fotbale. Ostatní týmy se proti nám chtějí vytáhnout a ve finále to bude ještě několikrát znásobené. Tím, že jsme ve finále ještě nikdy nechyběli a hrajeme ho již po šesté, většině hráčům už musíme lézt krkem a jsem si jist, že nám to dají na ledě pocítit. Myslím si, že nám to triumf nepřeje vůbec nikdo, ale o to větší ale máme motivaci vyhrát, abychom je nasrali ještě víc S vyplazeným jazykem

Síla Griffins je obrovská a máme ještě v živé paměti, jak nás rozprášili ve finále v předminulé sezóně a proto uděláme vše, abychom jim to vrátili i z úroky. Pokud se sejdou v kompletní sestavě jsou určitě favorité, ale nám role týmu, kterému lidi moc nevěří, vyhovuje.

Já osobně se na finále vždy moc těším, je to vyvrcholení celé sezóny a pořádně porce adrenalinu. Poctivě se na něj připravuji již od té doby, kdy jsem zjistil, že nás čeká právě tento tým. Loni se mi podařilo v roli outsidera vykolejit rychlík jménem Rockets a věřím, že nějaké to eso v rukávu mi ještě zůstalo a společně s týmem složíme royal flush Úžasný

Jediné co mě nesmírně mrzí je fakt, že soupiska není nafukovací a nedostane se na všechny hráče, ale doufám, že přijdou tým povzbudit alespoň na lavičku.

Všem zúčastněným přeji ať si celý zápas i atmosféru vychutnají plnými doušky, nemusí se to již dlouho opakovat.

 

3. Jaké byly silné a slabé stránky tvého týmu běhěm této sezóny?

 Největší slabinou našeho týmu je, a to nejen v této sezóně, proměňování šancí. Na gól potřebujeme tak 4x více šancí než soupeř, chybí nám potřebný klid v situacích 2-1, kdy situaci špatně hodnotíme. Dost za vinu to přičítám i tomu, že hodně kluků nechodí na naše hokejové tréninky, ale hrají jen zápasy. Je to škoda, protože tam za jeden trénink vystřelí více střel jak za 15 zápasů dohromady a věřím, že by tento problém hodně rychle odpadnul, získali by více jistoty na hokejky a zápasy si poté víc užívali. Jo a ještě přesilovky, to vždycky trnu jestli dostaneme gól nebo ne Překvapený

Silnou stránkou Los Bomberos je určitě docházka. Jsme hodně stabilní a v týmu vznikly určitě vazby dvojic a trojic, které jsou sehrané a vědí, co mají v zápase plnit. Dále se mi líbí, že až na Fuhrlasa, který žije v jiné galaxii se prezentujeme dobrou disciplínou, vyhýbáme se debatám se sudím a soustředíme se jen na svůj výkon.

O silných stránkách našeho týmu bych mohl napsat knihu, ale musíte pochopit, že před tak důležitým úterním zápasem nechci nic odkrývat a odpovím raději až někdy v budoucnu Nevinný 

Jsem na celý tým hrdý, protože za ty roky, co je trénuji, se jejich herní projev neskutečně zvedl a řada z nich odložila svoje individuální statistiky ve prospěch mužstva.

 

4. Kdo je tvůj favorit na zisk bronzu a proč?

 Podle mě je jasným favoritem na bronz tým Rockets. Tenhle tým je nesmírně nebezpečný a popravdě je pro mě překvapením, že nehraje o mety nejvyšší. Ovšem i Red Wheels, pokud se mu sejdou všichni hráči, umí být pořádně nepříjemní. Musíme vzít i v potaz to, že Petr Kolečkář se na tyto medailové souboje umí vždy připravit a uvidíme, co si nachystal za překvapení. Očekávám hodně branek a tak můj soukromý tip je 9:5 pro Rockets.

amatersky_hokej_brno_hokejova_liga

 

 

Děkujeme všem trenérům za odpovědi a přejeme jim hodně štěstí do úterních bojů. Ať vyhraje ten nejlepší ! Hráčům potom ať ze sebe vymačkají maximum a nadále dělají čest amatérskému hokeji v Brně jak doposud.

Tygrik