Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
26.2.2021
MÁM VÁS RÁD, ANEB ŽIVOT V NEHOKEJOVÉ DEPRESI

Velmi upřímná zpověď našeho Tůmiče o tom, co pro něj znamenáte, a jak moc těžký byl pro Modern Hockey celý poslední rok, který tak negativně ovlivnila pandemie covidu. Nahlédněte do duše našeho bouřliváka, který se nebojí upřímnosti a dává svým emocím přirozený průběh. Myslím, že řada z Vás bud...
Více zde >>>
16.2.2021
VIRTUÁLNÍ TRÉNINK SE SENSE ARENOU 2. DÍL

A máme tu další díl našeho seriálu, který je věnován hlavně našim mužům v maskách a jejich tréninku. Dnes nahlédneme pořádně pod pokličku celého programu a těšit se můžete i na slibované videa.  Dozvíte se, zda je lepší trénovat s ovladači, nebo popruhy na rukavicích, jaké druhy obtížnosti hra ...
Více zde >>>
1.2.2021
TRÉNINK VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ - 1.DÍL

Přináším Vám nový seriál, který bude pojednávat o tréninku ve virtuální realitě. Primárně je sice určený pro hokejové brankáře všech dovednostních úrovní a věku, ale určitě si v něm najdou svoje zalíbení i příznivci nových tréninkových metod. V prvním dílu se dozvíte, jak jsem se k virtuální real...
Více zde >>>
28.12.2020
BUDEME TRÉNOVAT I V PÁTEM STUPNI PES

Situace bohužel připomíná hororový kolotoč. Sotva pracně seženeme ledy a vymyslím program, přijde jedno z dalších omezení. Samozřejmě nám to bere vítr z plachet a psychicky je to hodně náročné, ale rozhodli jsme se vymyslet další program i v nejpřísnějším nařízení.   Přijde nám škoda opět v...
Více zde >>>
19.12.2020
WINTER CLASSIC PROGRAM PŘES VÁNOČNÍ SVÁTKY

Určitě jste všichni zaznamenali, že jsme poskočili v protiepidemickém systému do čísla 4, ve kterém se pro veřejnost uzavírají zimní stadiony.    Samozřejmě je to velmi nemilá a nepříjemná zpráva, že když už jsme se zase začínali dostávat do formy, tak by měla již poněkolikáté přijít další dl...
Více zde >>>

2. DÍL VR TRÉNINK SE SENSE ARÉNOU 

OVLADAČE vs POPRUHY, JAKÉ JSOU OBTÍŽNOSTI, CO LZE NASTAVIT V MENU

 

V minulém 1. díle jsme se seznámili celkově s VR a veškerým menu Sense Areny. Řada z Vás mi psala, že měla také možnost program vyzkoušet, ale po většinou pouze s ovladači a že Vám přišla hodně obtížná. Proto jsem se rozhodl v tomto díle zaměřit hlavně na tohle a osvětlit, že první dojem, může být trošku mylný a popsat co vše se dá v Sense Areně nastavit.

 

SENSE_ARENA_FOR_GOALIES_2

 


 

SAMOTNÉ OVLADAČE VS POPRUHY NA LAPAČCE A VYRÁŽEČCE 

V den vydání prvního dílu mi přišly upínací pásy na rukavice. Do té doby jsem hru zkoušel zhruba hodinu pouze s ovladači, proto Vám můžu čerstvě popsat, jak se to vzájemně liší.

 

Nejlepší samozřejmě bude názorná ukázka. Natočil jsem dvě identická cvičení na nejtěžší obtížnost. Poprvé vždy se ovladači, po druhé již s lapačkou a vyrážečkou.

 

 

Pocit věrohodnosti:

 

OVLADAČE 30%   - OVLADAČE PŘIPNUTÉ NA LAPAČCE A VYRÁŽEČCE 95%

 

 

Za mě bych přirovnal hraní pouze na ovladačích asi k tomu, jak kdybyste hráli závodní simulátor auto na gamepadu a poté použili profi volant s pedály. 

 

Je to daleko těžší a nepřesné, a to určitě není účel. Kdo to tedy měl možnost zkoušet bez rukavic, nemohl si udělat objektivní obrázek.  Je daleko horší chytit i puk do lapačky a držení pouze samotných ovladačů není úplně v přirozené poloze.

 

Vývojáři samozřejmě počítali s tím, že chtějí co nejvěrněji kopírovat realitu a proto jsou pásky součásti balení jejich produktu.

 

Instalace je snadná, video, jak na to je zde, takže můj názor je v tomhle zcela jasný, bez popruhů to vůbec nehrejte. 

 


 

DRUHY OBTÍŽNOSTÍ 

 Zde je to rozděleno do dvou kategorií. V případě, že cvičení jedou figuríny, a ne jak já říkám živí hráči, je k dispozici 8 úrovní rychlosti střel.

 

Začínáte vždy na 1 a vyšší levely odemykáte, pokud máte v daném cvičení větší než 70% úspěšnost bez zapnutých pomocníků.

 

V druhém případě, kdy proti Vám jezdí reální střelci, si můžete stáhnout různé druhy obtížnosti, které jsou rozděleny podle věku na 14 16 18 a PRO.

 

Já jsem se v tomto případě pustil od začátku hned do nejtěžší kategorie, ale pro porovnání, jsem natočil video, kdy jsem stáhl i nejlehčí obtížnost, abyste si mohli udělat obrázek samy, jak se dané levely liší.

 

Sympatické je, že na Vás opravu jezdí zástupci danné kategorie, takže dorostenci mají problém se zpracováním, střelou z první apod.

 

 


 

CO LZE NASTAVIT V MENU JEDNOTLIVÝCH CVIČENÍ 

Samotné cvičení potom obsahují širou škálu různých nastavení, abyste si mohli vše přizpůsobit tomu, co chcete zrovna trénovat.

 

Kromě základních nastavení jako je obtížnost, délka cvičení, zda se Vám bude zobrazovat nápověda na vykrývání úhlů, má každé sekce i svoje specifické možnosti nastavení.

 

We warm up cvičeních si můžete volit, zda budou střely chodit na lapačku, nebo vyrážečku. Zda se budou střelci střídat. Odkud budou střílet atd.

 

Při tréninku dovedností si můžete vše ztížit přidáním stínujícího hráče, vybrat si stranu ze které se cvičení bude jezdit.

 

V herních situací, kde je v akci více hráčů, si potom můžete různě modifikovat, jak budou chodit přihrávky. 

 

Pro všechny druhy nastavení jsou potom k dispozici i globální tabulky, takže se můžete podívat, jak si vedli na totožné nastavení Vaši virtuální kolegové z celého světa.

 

 

Myslím, že možnosti nastavení je opravdu mnoho, takže nehrozí, že by Vás to po pár hodinách přestalo bavit. V kdy tomhle je obrovská výhoda proti realitě, kdy se může stát, že na Vás i během cvičení nejde během dvou minut žádná střela, protože se někde po cestě zkazila přihrávka, střelci netrefili zařízení atd.

 

A to nemluvíme o tom, když se Sense Arénou pracuje profesionální trenér brankářů, který si může danou jednotku předem připravit a přesně trénink zaměřit na rozvoj dané dovednosti, či korekci chybných návyků.

 


 

Tak další díl je za námi, mohli jste nahlídnou přímo pod pokličku a podívat se na videa z této super aplikace. Budu opět rád za Vaše dotazy a náměty co natočit do příště.

 

 

 

Starší díly: 

1. DÍL: VR TRÉNINK + SEZNÁMENÍ SE SENSE ARÉNOU 

 

 

 

Tygrik