Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
3.7.2021
HOKEJOVÝ TURNAJ PRO AMATÉRY V MINIHOKEJI 28.8. VE VYŠKOVĚ

Tradice pokračuje, a tak už to máme po několikáté na závěr letních prázdnin opět oblíbený turnaj v minihokeji ve formátu 3-3 ve třetině.  Určitě si toto datum zapište do kalendáře a už můžete pomalu zasílat přihlášky a složení soupisek týmu.  Těšit se můžete jako vždy na výbornou organizaci, ...
Více zde >>>
28.5.2021
MH COVID CUP 2021 - HOKEJOVÝ TURNAJ PRO AMATÉRY

V neděli 30.5. se rozjíždí tzv. náhrada za naši populární Superligu, která by se letos nestihla letos důstojně odehrát, a proto jsme přišli s variantou tohoto zkráceného turnaje, kterým vyplníme program až do letních kempů.   Věříme, že vy sami se budete chtít sejít ve svých týmech po tak dlo...
Více zde >>>
15.5.2021
REGISTRUJTE SE NA LETNÍ HOKEJOVÉ KEMPY V MILEVSKU

Covidová situace se výrazně zlepšila. Zimní stadiony znovu otvírají a tak by nemělo nic bránit tomu, aby opět proběhli populární letní kempy. Stejně jako v minulém roce pojedem do Milevska. Budeme se těšit na naše stálice a opory, ale stejně tak i na nováčky, kteří rozšíří naši početnou skupinu...
Více zde >>>
14.5.2021
VIRTUÁLNÍ TRÉNINK SE SENSE ARENOU 4.DÍL

V dnešním dílu se zaměříme na to, jak lze VR brýle v kombinaci se  Sense Arenou  (SA) využít, nejen jako tréninkový nástroj mimo led, ale jak zúročit její možnosti při nedílné a často velmi podceňované fázi samotného tréninku na ledě a samozřejmě i utkání, a to je rozcvička.   Nemusím se drže...
Více zde >>>
28.3.2021
VIRTUÁLNÍ TRÉNINK SE SENSE ARENOU 3. DÍL

Určitě jste již někde zaznamenali videa nebo fotky, kde jste viděli brankáře NHL mačkat nějaké tlačítka na zdi, ťukat do displeje se speciálními brýlemi atd.  Stejně rychle jak se vyvíjí hra samotná, jde dopředu i samotný trénink a nemůžeme se tedy divit, že k tréninku na ledě, dávkám s kondičn...
Více zde >>>

3. DÍL VR TRÉNINK SE SENSE ARÉNOU 

TRÉNINK NEUROVIZUÁLNÍHO SYSTÉMU A KOGNITIVNÍCH FUNKCÍ

kognitivni_trenink_pro_hokejove_brankare_neurovizualni_trenink

Předem bych se chtěl omluvit, že jsem se na delší dobu odmlčel. Nebylo to tím, že bych neměl čas, nebo náladu, ale měl jsem svůj headset na reklamaci. Minulý týden mi byl vyměněn za nový a mohl jsem se tedy vrátit zpět do tréninku i psaní článku. A teď už k samotnému tématu.

 

 

Určitě jste již někde zaznamenali videa nebo fotky, kde jste viděli brankáře NHL mačkat nějaké tlačítka na zdi, ťukat do displeje se speciálními brýlemi atd.

 

Stejně rychle jak se vyvíjí hra samotná, jde dopředu i samotný trénink a nemůžeme se tedy divit, že k tréninku na ledě, dávkám s kondičním trenérem mimo led, se přidal i pravidelný trénink pro oko-mozek-tělo.

 

A i na tohle pamatovali vývojáři Sense Areny a vy tak máte možnost vylepšovat své kognitivní funkce v rámci jejich aplikace a nemusíte tak utrácet desetitisíce u specializovaných firem, což si mohou dovolit opravdu jen profi brankáři.

 

,,Zvedni svých 50 % na 100 % fyziologických možností vizuálního systému,,

 

kognitivni_trenink_oko_mozek_telo_hokej

 

NEUROVIZUÁLNÍ SYSTÉM A TRÉNINK KOGNITIVNÍCH FUNKCÍ V SENSE ARENA

Součástí jsou účinné cviky pro zlepšení koordinace, zvýšení koncentrace, zrychlení a vyhodnocení okamžité reakce.

 

Tím se zlepší celkový výkon, zrychlí se reakce a nastává takzvané „zpomalení hry“, kdy oči a mozek jsou trénovány na stejnou úroveň jako zbytek těla.

 

Tímto tréninkem dosáhnete efektivnější a nižší spotřeby celkové energie, a to jak fyzické, tak i mentální. Dochází ke zvýšení vaší celkové odolnosti a výdrži v plném nasazení, umožní využít plně potenciál každého.

 

Přidanou hodnotou je určitě i to, že naučené dovednosti zlepší samozřejmě kvalitu života – zlepšení pozornosti a snížení únavy vedou k lepšímu komfortu pro každého.

 

 

V čem jsou výhody tohoto tréninku?

 

  • Zpřesní a zrychlí reakce v klíčových situacích
  • 100% propojení vizuálního a pohybového systému
  • Maximální vizuální soustředění
  • Sníží stres způsobený horší čitelností herní situace
  • Zvýší schopnost koncentrace po celou dobu výkonu
  • Zlepší periferní čtení hry a přehled

 

,,Věda ukazuje, ze špičkové kognitivní schopnosti dávají sportovcům obrovskou konkurenční výhodu,,

 

PATNÁCT SKVĚLÝCH CVIČENÍ

Které jsou rozděleny do pěti kategorií a každá je samozřejmě na něco jiného. Od reakcí, paměti, orientace, nebo od stopování dráhy puku.

 

sense_arena_kognitivni_trenink 

VIDEO Z CELÉHO TRÉNINKU

Zapnul jsem to poprvé, takže budete mít možnost si semnou premiérově prohlédnout všechny cvičení. A můžu Vám říct, že jsem se u toho i zapotil, a to nemám na mysli pouze mozkové závity.

 

 

 

 

 

 

 

První dojmy:

 

Bylo to zábavné, příště si akorát nastavím delší čas, což sem nechtěl teď skrz délku výsledného videa. Chtěl bych to zařadit alespoň 1x za 14 dní a bude zajímavé sledovat posuny. Určitě potom můžu v budoucnosti přinést porovnávací tabulku.

 

 

Tak to by bylo pro dnešek vše, v příštím díle zkusím vzít brýle na umělou plochu, jelikož na led to ještě dlouho nevypadá a zaměřit se na to, jak je Sense Arena náročná v plné výzbroji.

 


 

Starší díly: 

1. DÍL: VR TRÉNINK + SEZNÁMENÍ SE SENSE ARÉNOU 

2. DÍL: OVLADAČE vs POPRUHY, JAKÉ JSOU OBTÍŽNOSTI, CO LZE NASTAVIT V MENU

 

 

Tygrik