Facebook
Youtube
Instagram

PoÚtStČtSoNe
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
5.9.2022
SPORTEGA (SPORTOBCHOD) NOVÝM PARTNEREM MODERN HOCKEY

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo domluvit partnerství s tímto sportovním gigantem, který na našem trhu působí více než dvacet let.   Jsme sice hokejisté, ale především sportovci a nabídka Sportegy je opravdu obrovská, takže si na své určitě přijdou i příznivci raketových sportů, cyklist...
Více zde >>>
19.4.2022
SUPERLIGA MÁ ZA SEBOU 12. ZÁKLADNÍ ČÁST

Máme za sebou nejdelší základní část v historii naší amatérské hokejové ligy a je na čase vzít do ruky hokejovou lupu a detailně prozkoumat, jak se týmům dařilo a o které hráče se mohli během sezóny opřít.   Velký prostor dostanou tentokrát i trenéři všech týmů, které si vzal do parády náš ne...
Více zde >>>
31.3.2022
LETNÍ HOKEJOVÉ KEMPY BUDOU LETOS V CHOMUTOVĚ

Po dvou úžasných letech, které jsme mohli strávit v Milevsku, jsme byli nuceni opět změnit lokalitu. V Milevsku se letos nebude v srpnu skrz ekonomické podmínky mrazit, a tak jsme se rozhodli po pečlivé úvaze vybrat Chomutov, který si myslíme, že Vám veškerým nabízeným komfortem doslova vyrazí de...
Více zde >>>
28.3.2022
FANTASTICKÉ UMÍSTĚNÍ OBOU NAŠICH TÝMŮ V AMATÉRSKÉ HOKEJOVÉ LIZE NHL-R

Máme za sebou konec jedné z mnoha hokejových soutěží pro amatérské hráče, se kterou můžeme být více než spokojení. Divizi A se nám podařilo vyhrát a v divizi H jsme skončili jen těsně druzí. Je tedy na čase si naše dosavadní působení zhodnotit, podívat se co nás čeká v play off a na závěr tu má...
Více zde >>>
5.2.2022
ZÁPASY NA OLYMPIJSKÉM FESTIVALU V BRNĚ

Jsme nesmírně rádi, že můžeme být součastí toho sportovního svátku a sehrát zápasy v tak atraktivním prostředí. Bruslit s pukem na holi pod otevřeným nebem za umělého osvětlení s nádechem olympijské atmosféry, to prostě nemá chybu. Loni jsme tyto romantické chvíle zažívali v Řicmanicích, kdy jste...
Více zde >>>

3. DÍL VR TRÉNINK SE SENSE ARÉNOU 

TRÉNINK NEUROVIZUÁLNÍHO SYSTÉMU A KOGNITIVNÍCH FUNKCÍ

kognitivni_trenink_pro_hokejove_brankare_neurovizualni_trenink

Předem bych se chtěl omluvit, že jsem se na delší dobu odmlčel. Nebylo to tím, že bych neměl čas, nebo náladu, ale měl jsem svůj headset na reklamaci. Minulý týden mi byl vyměněn za nový a mohl jsem se tedy vrátit zpět do tréninku i psaní článku. A teď už k samotnému tématu.

 

 

Určitě jste již někde zaznamenali videa nebo fotky, kde jste viděli brankáře NHL mačkat nějaké tlačítka na zdi, ťukat do displeje se speciálními brýlemi atd.

 

Stejně rychle jak se vyvíjí hra samotná, jde dopředu i samotný trénink a nemůžeme se tedy divit, že k tréninku na ledě, dávkám s kondičním trenérem mimo led, se přidal i pravidelný trénink pro oko-mozek-tělo.

 

A i na tohle pamatovali vývojáři Sense Areny a vy tak máte možnost vylepšovat své kognitivní funkce v rámci jejich aplikace a nemusíte tak utrácet desetitisíce u specializovaných firem, což si mohou dovolit opravdu jen profi brankáři.

 

,,Zvedni svých 50 % na 100 % fyziologických možností vizuálního systému,,

 

kognitivni_trenink_oko_mozek_telo_hokej

 

NEUROVIZUÁLNÍ SYSTÉM A TRÉNINK KOGNITIVNÍCH FUNKCÍ V SENSE ARENA

Součástí jsou účinné cviky pro zlepšení koordinace, zvýšení koncentrace, zrychlení a vyhodnocení okamžité reakce.

 

Tím se zlepší celkový výkon, zrychlí se reakce a nastává takzvané „zpomalení hry“, kdy oči a mozek jsou trénovány na stejnou úroveň jako zbytek těla.

 

Tímto tréninkem dosáhnete efektivnější a nižší spotřeby celkové energie, a to jak fyzické, tak i mentální. Dochází ke zvýšení vaší celkové odolnosti a výdrži v plném nasazení, umožní využít plně potenciál každého.

 

Přidanou hodnotou je určitě i to, že naučené dovednosti zlepší samozřejmě kvalitu života – zlepšení pozornosti a snížení únavy vedou k lepšímu komfortu pro každého.

 

 

V čem jsou výhody tohoto tréninku?

 

  • Zpřesní a zrychlí reakce v klíčových situacích
  • 100% propojení vizuálního a pohybového systému
  • Maximální vizuální soustředění
  • Sníží stres způsobený horší čitelností herní situace
  • Zvýší schopnost koncentrace po celou dobu výkonu
  • Zlepší periferní čtení hry a přehled

 

,,Věda ukazuje, ze špičkové kognitivní schopnosti dávají sportovcům obrovskou konkurenční výhodu,,

 

PATNÁCT SKVĚLÝCH CVIČENÍ

Které jsou rozděleny do pěti kategorií a každá je samozřejmě na něco jiného. Od reakcí, paměti, orientace, nebo od stopování dráhy puku.

 

sense_arena_kognitivni_trenink 

VIDEO Z CELÉHO TRÉNINKU

Zapnul jsem to poprvé, takže budete mít možnost si semnou premiérově prohlédnout všechny cvičení. A můžu Vám říct, že jsem se u toho i zapotil, a to nemám na mysli pouze mozkové závity.

 

 

 

 

 

 

 

První dojmy:

 

Bylo to zábavné, příště si akorát nastavím delší čas, což sem nechtěl teď skrz délku výsledného videa. Chtěl bych to zařadit alespoň 1x za 14 dní a bude zajímavé sledovat posuny. Určitě potom můžu v budoucnosti přinést porovnávací tabulku.

 

 

Tak to by bylo pro dnešek vše, v příštím díle zkusím vzít brýle na umělou plochu, jelikož na led to ještě dlouho nevypadá a zaměřit se na to, jak je Sense Arena náročná v plné výzbroji.

 


 

Starší díly: 

1. DÍL: VR TRÉNINK + SEZNÁMENÍ SE SENSE ARÉNOU 

2. DÍL: OVLADAČE vs POPRUHY, JAKÉ JSOU OBTÍŽNOSTI, CO LZE NASTAVIT V MENU

 

 

Tygrik